Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Адміністративний контролінг як спосіб охорони суб'єктів права власності

Адміністративний контролінг як спосіб охорони суб'єктів права власності

Назва:
Адміністративний контролінг як спосіб охорони суб'єктів права власності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,08 KB
Завантажень:
28
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Серед нових способів запобігання посяганням на суб'єкти права власності — контролінг, який позитивно зарекомендував себе в управлінні підприємств у країнах із розвиненою економікою та втілюється в практичну діяльність вітчизняних структур.

Саме від управління приватним підприємством дослідження закономірностей управління почало проникати в інші сфери. Так, наприклад, француз А. Файоль застосував спершу розроблені Ф. Тейлором принципи управління до діяльності корпорацій, а згодом і до державного апарату. Він також вивчав питання управління в суспільстві загалом [1, c. 21]. Більшість управлінських способів, які використовує сучасна наука адміністративного права, були започатковані саме в межах дослідження приватного підприємства.

Контролінг як управлінська концепція, що виходить за межі функцій і підтримує процеси прийняття рішень і управління за допомогою цілеспрямованого забезпечення інформацією з метою досягнення остаточної мети і результатів, повинен посісти належне місце як у теорії адміністративного права, так і в адміністративно-правовій охороні суб'єктів права власності [2, c. 295].

Контролінг не можна ототожнювати з контролем, — він є способом мислення, орієнтованим на майбутнє, та пов'язаний з процесами, а контроль спрямований у минуле, на виявлення помилок, відхилень, прорахунків і проблем, аналізує провину та орієнтується на поодинокі випадки [3, с. 104].

Адміністративний менеджмент та адміністративний контролінг доповнюють одне одного у виконанні управлінських завдань: контролінг відповідає за інформацію, а адміністративний менеджмент — за прийняття рішення.

Але такий спосіб в галузі адміністративного права потребує ґрунтовного теоретичного дослідження та виведення рекомендацій для його практичного застосування.

Метою пропонованої статті є виведення теоретичної сутності адміністративного контролінгу та вироблення рекомендацій для його практичного застосування.

Основою запропонованого дослідження є засади сучасного розвитку і реформування українського адміністративного права, висвітлені В. Б. Авер'яновим. До їх основних аспектів належать, по-перше, беззаперечне збереження публічного характеру адміністративного права як обов'язкової характеристики цієї галузі, хоча використання в ньому певних рис методу і режиму приватного права є цілком закономірним; по-друге, сучасне адміністративне право за своїм глибинним призначенням слід визначати не як «управлінське право», а як «право забезпечення прав і свобод людини»; по-третє, у демократичній державі функції виконавчої влади здійснюють не лише державні суб'єкти, — вони також об'єктивно властиві місцевому самоврядуванню та делегуються деяким недержавним інституціям; по-четверте, адміністративне право має поліцентричну структуру нормативного масиву, і цей факт потребує особливих підходів до визначення і складу інститутів, і підгалузей права [4, c. 65–70]. Автор цілком підтримує такі доктрини реформування адміністративного права та використовуватиме їх як основу для з'ясування сутності адміністративного контролінгу.

Слово контролінг походить від англійського слова to control — контролювати, управляти, яке, в свою чергу, походить від французького слова «реєстр», перевірочний список [5, c. 6]. У широкому розумінні — це система управління процесом досягнення остаточної мети і результатів організації, яка включає інформаційне обслуговування процесу управління і методологію прийняття управлінського рішення і їх координацію [6, c. 253].

Основною метою контролінгу є орієнтація управлінського процесу на досягнення всіх завдань, що стоять перед підприємством. Для цього контролінг забезпечує виконання таких функцій: координація управлінської діяльності для досягнення завдань; інформаційна і консультативна підтримка прийняття управлінського рішення; створення і забезпечення функціонування загальної інформаційної системи управління підприємством; забезпечення раціонального управлінського процесу [5, c. 7, 8].

Появу в сучасних умовах феномену контролінгу вчені обґрунтовують такими причинами.

1. Посилення нестабільності середовища, яке ставить додаткові вимоги до системи управління: зміщення аспекту контролю на аналіз майбутнього; збільшення швидкості реакції на зміни, поліпшення гнучкості управління; необхідність постійного відстеження змін та продуманої системи дій задля забезпечення виживання системи та недопущення кризисних ситуацій.

2. Ускладнення системи управління потребує механізму координації.

3. Інформаційний бум в умовах недостатньої кількості потрібної інформації вимагає побудови системи інформаційного забезпечення.

4. Загальнокультурні прагнення до синтезу, інтеграції різних галузей знань і людської діяльності [5, c. 8].

Причини, які потребують новацій у сфері приватного управління підприємством, в основному схожі, а в деяких випадках тотожні з аналогічними у сфері державного управління.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Адміністративний контролінг як спосіб охорони суб'єктів права власності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок