Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Соціальна безпека перехідного суспільства в контексті глобалізації

Соціальна безпека перехідного суспільства в контексті глобалізації

Назва:
Соціальна безпека перехідного суспільства в контексті глобалізації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,48 KB
Завантажень:
82
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Новим викликом часу для перехідних суспільств пострадянського простору є проблема глобалізації.

Ідея економічного прогресу, яка була основою модернізації західних суспільств ХХ століття, набула нового змісту. Глобалізаційні процеси, як результат розвитку світової економіки, наукового, технічного та інформаційного прогресу, суттєво впливають на соціальну, економічну, політичну та культурну сфери життєдіяльності як окремих суспільств, так і світового співтовариства в цілому.

Змінюється структура суспільних відносин, міжнародний аспект стає в них провідним, впливає на загальний їх зміст, стимулює процеси трансформації функцій держав, гармонізації внутрішньодержавного й міжнародного права, узгодження національних правових систем між собою, формування законодавства міжнародних організацій.

Світова правнича наука зосереджує свою увагу на дослідженні правових проблем зазначених процесів, особливостей сутності та змісту державно-правових явищ в умовах глобальної інтеграції, сприяє поширенню інноваційних юридичних підходів (запроваджених у праві країн-лідерів) до регулювання суспільних відносин, що виникають у зв’язку з новою парадигмою і практикою розвитку цивілізації.

Особливого розвитку набула юридична компаративістика, почали з’являтись фундаментальні праці, які мають важливе науково-методологічне й практичне значення для з’ясування концептуальних підходів формування національних правових систем1, певною мірою сприяють рецепції правових норм демократичних самодостатніх держав і міжнародних організацій, у право країн, що йменуються перехідними.

Проте реформа як права, так і правової системи України в цілому здійснюється надзвичайно мляво. Цей процес занадто обтяжений політичним компонентом. В нормативно-правових актах, що приймаються законодавчим та видаються іншими уповноваженими органами держави одночасно, є наявними як авторитарний, так і демократичний аспекти.

Всупереч Угоді про партнерство і співробітництво між Україною та Європейським Союзом від 14 червня 1994 року зобов’язання щодо приведення вітчизняного законодавства у відповідність з європейськими нормами виконуються неповністю.

Лише в січні 2002 року розпорядженням Кабінету Міністрів України затверджено план заходів з адаптації законодавства України до законодавства Європейського Співтовариства, а відповідна концепція, подана до Верховної Ради України 12 червня цього року, ще не прийнята. До цього часу невідомо, які закони відповідають європейським стандартам, а які ні, які акти і норми імплементовано в Україні, а які на черзі2.

На часі перед Україною стоїть завдання визначитися щодо участі у світових інтеграційних процесах та стратегії подальшого суспільного розвитку. Причому суб’єктивізм і відсутність чітких орієнтирів у її внутрішній і зовнішній політиці, «багатовекторність» та інші недієздатні моделі міжнародного співробітництва зашкодили авторитету держави, поставили офіційну владу перед вибором: або обмежити свої незалежницькі амбіції та погодитись з економічною інтервенцією розвинених країн на внутрішній ринок, забезпечивши відповідні юридичні гарантії інвестиціям та демократичним інститутам громадянського суспільства, або, залишаючись на узбіччі цивілізації, продовжувати маніпулювати суспільною свідомістю, робити спроби «реалізовувати» запозичений в країнах західних демократій суспільний ідеал державності правового та соціального характеру.

Проте з урахуванням детермінованості світової глобальної інтеграції та геополітичного положення України вона не може залишитися осторонь цих процесів. У разі зволікання з визначенням чітких перспектив і шляхів трансформації суспільства, значного відставання правового нормування суспільних відносин, що виникають, вона може бути втягнута в ці процеси «з чорного ходу». Саме відсутність відповідних юридичних механізмів дасть можливість тіньовим економіці та капіталам легалізуватись і в обхід суспільних інтересів увійти у світову фінансову систему, яка орієнтована на три фінансово-інформаційні центри світу: США, Західну Європу та Японію3, що створить додаткові фактори загроз соціальній безпеці перехідного суспільства в Україні.

Водночас слід зазначити, що вітчизняна юридична наука недостатньо уваги приділяє дослідженню проблем взаємовпливів, перспектив і наслідків глобалізації соціальної безпеки перехідного суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Соціальна безпека перехідного суспільства в контексті глобалізації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок