Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> До становлення парламентсько-президентської форми правління в Україні

До становлення парламентсько-президентської форми правління в Україні

Назва:
До становлення парламентсько-президентської форми правління в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,99 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Передбачений Конституцією України перехід до громадянського суспільства демократичної, правової держави потребує демократизації державної влади з точки зору функціонування принципу поділу влади і визначення інститутів Президента України і Верховної Ради України.

Визначення необхідності реформування інститутів публічної влади в Україні досліджувалось у процесі державного будівництва. Зокрема постановою Верховної Ради України від 20 лютого 1997 р. №98/97-ВР про загальний план законодавчих робіт на 1997 р. передбачалося розробити концепцію державно-правової реформи в Україні та Державну програму розвитку законодавства України до 2002 року. Тому Інститут законодавства Верховної Ради України розробив проект Загальної концепції державно-правової реформи в Україні у червні 1997 р. У ході науково-практичної конференції “Теоретичні та практичні питання реалізації Конституції України: проблеми, досвід, перспективи”, яка відбулась 25 червня 1997 р. у м.Києві з нагоди першої річниці Конституції зазначались: відсутність координації дій у реформуючому процесі між різними структурами влади, а також необхідність пошуку науково-методичного забезпечення згаданих реформ.

Питання організації державної влади досліджувались у наукових працях Ющика О.І., Авер‘янова В.Б. та роботах знаних вчених - Шемшученко Ю.С., Копейчикова В.В., Опришко В.Ф., Погорілко В.Ф., Сіренко В.Ф.

Сьогодні актуальні питання правової реформи і потребують наукового аналізу.

Важко відповісти однозначно чому виникло питання про парламентсько-президентську форму правління. Останнім часом зарубіжні інтелектуали і реформатори стали стверджувати, що президентська форма правління сама по собі призводить до паралічу уряду і неможливості управління державою. Основним недоліком президентської форми правління вважається те, що президенти часто не справляються із завданням забезпечення узгодженої діяльності великих парламентських фракцій.

Вважаємо в Україні позитивно може бути сприйнята така відповідь стосовно виникнення цього питання, щоб принципово нові ідеї Конституції України щодо організації суспільства і держави з врахуванням нових ідей політичної реформи ініційованої Президентом України стали реальністю нашого буття.

Існує досвід сучасних зарубіжних країн у сфері організації діяльності парламенту і глави держави.

Так у Іспанії існує унітарна парламентська монархія – 1978, ФРН, федеративна парламентська республіка – 1949, Італія, парламентська унітарна республіка -1947 та в інших країнах, де парламентаризм виступає гарантією збереження демократії і демонструє свою силу. Значна кількість стабільних демократичних режимів світу сьогодні є парламентськими формами державного правління, при яких виконавча влада породжується більшістю у законодавчих органах і є дієздатною лише спираючись на таку більшість.

Право вибору певної форми держави у кожній країні є у першу чергу політичним вибором вищих органів державної влади. В Україні це питання було ініційовано главою держави – Президентом України, який у серпні 2002 р. проголосив про перехід до парламентсько-президентської моделі та посилення місцевого самоврядування. Ця ідея була підтримана рядом лідерів депутатських груп України. Перший Президент України, лідер фракції Соціал-демократичної партії (об‘єднаної) Леонід Кравчук, підтримуючи ідею Президента України при цьому наголосив, що перехід до парламентсько-президентської системи влади потребує колосальних змін до Конституції. Зокрема він зауважив, що при вирішенні цього питання мають бути визначені зміст та принципи реформування президентсько-парламентської системи влади в парламентсько-президентську.

Лідер депутатської групи „Демократичні ініціативи” Степан Гавриш наголосив, що „найважливішою” є заява про те, що Президент України згоден на обмеження своїх повноважень для створення влади європейського типу, коли парламент визначає зміст і спрямованість політичної, економічної діяльності виконавчого інституту. Він вважає, що Президент висловив достатньо системний погляд на проведення політичних реформ в українській державі, кажучи про європейську модель виборів на пропорційній основі, маючи на увазі модель, котра дасть змогу будувати в Україні плюралістичне суспільство.

Лідер комуністичної партії України Петро Симоненко вважає, що для вирішення питання про політичну реформу, Президент має ініціювати відповідь Конституційного Суду на раніше направлений групою народних депутатів законопроект з питань переходу до парламентсько-президентської республіки, після чого створити конституційну комісію, яка б, з огляду на заяву Президента ще раз оцінила ці пропозиції.

Лідер „Нашої України” Віктор Ющенко не бачить нині перспектив реформування влади в країні. Він вважає, що президентсько-парламентська республіка, і парламентсько-президентська можуть бути ефективні і підкреслює, що було б ліпше, якби в парламенті голос депутата був більш вільний, тоді можна було побачити перспективи парламентської республіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: До становлення парламентсько-президентської форми правління в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок