Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Підстави та порядок виникнення права природокористування. Підстави та порядок припинення, зупинення, зміни права природокористування

Підстави та порядок виникнення права природокористування. Підстави та порядок припинення, зупинення, зміни права природокористування

Назва:
Підстави та порядок виникнення права природокористування. Підстави та порядок припинення, зупинення, зміни права природокористування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,11 KB
Завантажень:
93
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
1. Підстави та порядок виникнення права природокористування.

Право природокористування певного суб’єкта виникає і здійснюється на підставі юридичних актів, які пов’язують норму права, суб’єктивні права і обов’язки конкретного суб’єкта. З ними відповідно пов’язана вся суть правовідносин. Юридичні факти поділяються залежно від їх зв’язку з індивідуальною волею на юридичні події та юридичні дії.

Головними підставами виникнення права природокористування (його видами) є юридичні дії. Вони залежать від об’єкта природи, суб’єкта, виду природокористування тощо. В усіх випадках дії повинні відповідати вимогам і нормам екологічного права.

Юридичний факт є підставою здійснення права загальнодоступного природокористування. Так, закон пов’язує виникнення цього права із самим актом вольової дії громадянина по вільному перебуванню в лісі, збиранню дикорослих плодів, ягід, грибів тощо, по загальному водокористуванню, загальному використанню дикого тваринного світу (ст. 11 Закону України „Про тваринний світ”) тощо. Суттєвим тут є сам факт перебування в лісі, користування водою із водних об’єктів загального користування і т.ін.

Юридичні дії як підстава виникнення права природокористування становлять складну юридичну сукупність, що включає: волевиявлення (клопотання, заяву) особи про надання їй у користування або у власність природного об’єкта, його частини, компонента для вилучення з нього корисних властивостей або якостей; прийняття рішення (постанови) компетентних державних органів або організацій, підприємств, установ, незалежно від форм власності; відведення в натурі (на місцевості) природного об’єкта (або його частини, компонента); видачу відповідного документа, який посвідчує право користування даним природним об’єктом.

Волевиявлення (клопотання, заява) про надання права користування природним об’єктом повинно бути викладене в письмовій формі на адресу компетентного державного органу або власника природного ресурса, який здійснює функції по розпорядженню відповідним природним об’єктом. У разі, коли необхідне клопотання (заява) про надання природного об’єкта в користування, у ньому вказується різного роду обґрунтування (бажаний розмір і місце розташування об’єкта, мета його використання, строк використання, склад сім’ї тощо), а в окремих випадках і письмова згода уповноваженого на те органу та інші документи.

Заяву (клопотання) розглядає і виносить рішення відповідний державний орган влади або спеціально уповноважений на те орган по регулюванню природокористування і охороні природних ресурсів.

Видача дозволу на спеціальне використання природних ресурсів регулюється спеціальним Положенням і здійснюється на підставі клопотання (заяви) природо користувача з обґрунтуванням потреби в природних ресурсах, погодженого з місцевою радою, власником або постійним користувачем цих природних ресурсів, а також з відповідними державними органами. Дозвіл на спеціальне використання природних ресурсів – це офіційний документ, який посвідчує право юридичної або фізичної особи на здійснення конкретного виду природокористування.

Дозволи (ліцензії тощо) на спеціальне використання природних ресурсів видаються на основі затверджених належним чином лімітів (квот), що визначають обсяги природних ресурсів для використання. ліміти (квоти) – система встановлених природокористувачам на певний обсяг граничного використання (вилучення) природних ресурсів, викидів і скидів забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище і розміщення відходів виробництва.

Спеціальне Положення, затверджене Кабінетом Міністрів України 10 серпня 1992 року, визначає порядок установлення лімітів використання природних ресурсів загальнодержавного значення.

Після задоволення заяви (клопотання) про надання в користування природного об’єкта і одержання дозволу відповідними органами проводиться відведення його в натурі, тобто на місцевості з визначенням межових знаків (меж). Приступати до використання природного об’єкту, в тому числі і на умовах оренди, до визначення меж на місцевості і одержання дозволу (документа), що засвідчує право користування ним (або право власності на нього), забороняється. Незаконним є природокористування без дозволу (документа), який посвідчує право на нього. Наявність відповідного дозволу (документа) розглядається як обов’язковий елемент юридичної підстави виникнення права природокористування.

Право постійного користування природними об’єктами посвідчується спеціальними державними актами, форми яких затверджуються Верховною Радою або Кабінетом Міністрів України. Право тимчасового користування природним об’єктом, у тому числі на умовах оренди, оформляється договором, форма якого і порядок реєстрації визначається Кабінетом Міністрів України.

Право користування природними об’єктами може виникнути також у зв’язку з користуванням основним об’єктом природи, переданим у користування або у власність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Підстави та порядок виникнення права природокористування. Підстави та порядок припинення, зупинення, зміни права природокористування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок