Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Контроль за додержанням законодавства про свободу совісті і релігійні організації

Контроль за додержанням законодавства про свободу совісті і релігійні організації

Назва:
Контроль за додержанням законодавства про свободу совісті і релігійні організації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,76 KB
Завантажень:
26
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Закон "Про свободу совісті та релігійні організації" встановлює, що усі релігії, віросповідання та релігійні організації є рівними перед законом, не допускається встановлення якихось переваг або обмежень однієї релігії, віросповідання чи релігійної організації щодо інших. Держава не втручається в законну діяльність церкви та релігійних організацій. Здійснення свободи сповідання релігії або переконання підлягає лише тим обмеженням, які необхідні для охорони громадської безпеки та порядку, здоров'я і моралі, а також інших прав і свобод громадян.

Держава здійснює контроль за додержанням законодавства про свободу совісті та релігійні організації. Це стосується питань користування майном, яке є власністю держави, громадських організацій або громадян, виробничої І господарської діяльності релігійних організацій, порядку проведення релігійних обрядів, здійснення міжнародних зв'язків і контактів, створення та ліквідації релігійних організацій тощо.

Державний контроль за додержанням законодавства України про свободу совісті та релігійні організації здійснюють місцеві Ради, а також центральний державний орган у справах релігій - Державний комітет України у справах релігій (Держкомрелігій), який є органом спеціальної компетенції в галузі свободи совісті. Всі інші нерелігійні органи мають загальну компетенцію в питаннях свободи совісті і реалізують її під час здійснення своїх основних завдань. Державний комітет у справах релігій забезпечує проведення політики держави щодо релігій І церкви, які були передбачені Законом України "Про свободу совісті та релігійні організації".

Релігійними організаціями в Україні є релігійні громади, управління і центри, монастирі, релігійні братства, місіонерські товариства, духовні учбові заклади, а також об'єднання, що складаються з вищевказаних релігійних організацій. Релігійні об'єднання представляються своїми центрами (управліннями). Релігійна організація визначається юридичною особою з моменту реєстрації її статуту (положення), який відповідно до цивільного законодавства визначає її правоздатність, приймається на загальних зборах віруючих громадян або релігійних з'їздах (конференціях).

Для одержання релігійною громадою правоздатності юридичної особи громадяни в кількості не менше десяти чоловік, які досягли 18-річного віку і утворили її, подають заяву та статут на реєстрацію до обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, а в Автономній Республіці Крим - до уряду. Релігійні центри, управління, монастирі, релігійні братства, місії та духовні учбові заклади подають на реєстрацію статут до Державного комітету України у справах релігій.

Орган, який здійснює реєстрацію, в місячний термін розглядає заяву, статут і приймає відповідне рішення, про що не пізніше ніж у десятиденний термін письмово повідомляє про нього заявникам. У необхідних випадках орган реєстрації може зажадати висновок виконавчого комітету місцевої Ради, а також специалістів. У такому разі рішення про реєстрацію статуту приймається у тримісячний строк. Перевищення встановлених термінів реєстрації статутів релігійних організацій може бути оскаржено до суду. Зміни і доповнення до статутів підлягають реєстрації у тому ж порядку, що і статути.

У реєстрації статуту може бути відмовлено, якщо статут релігійної організації або її діяльність суперечать чинному законодавству, про що в десятиденний термін письмово повідомляються заявники. Це рішення може бути також оскаржено до суду.

Діяльність релігійної організації може бути припинена у зв'язку з її реорганізацією або ліквідацією відповідно до власних постанов релігійної організації, а також за рішенням суду відносно організацій, що є юридичними особами, в разі порушення ними положень законодавчих актів про свободу совісті та релігійні організації.

У судовому порядку діяльність релігійної організації припиняється у випадках порушення права громадян на свободу совісті, невиконання приписів про відокремлення церкви від держави та правил користування майном, яке є власністю держави, громадських організацій або громадян, поєднання обрядової чи проповідницької діяльності релігійної організації з досягненнями на життя, здоров'я, свободу і гідність особи, систематичного порушення релігійною організацією встановленого законодавством порядку проведення публічних релігійних заходів, спонукання громадян на невиконання своїх конституційних обов'язків або дій, які супроводжуються грубим порушенням громадського порядку чи посяганням на права І майно державних, громадських чи релігійних організацій.

Суд розглядає справу про припинення діяльності релігійної організації за заявою органу, уповноваженого здійснювати реєстрацію статуту конкретної релігійної організації або прокурора.

Релігійним організаціям надано право використовувати для своїх потреб будівлі, майно, що їм надаються на договірних засадах державними, громадськими організаціями або громадянами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Контроль за додержанням законодавства про свободу совісті і релігійні організації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок