Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Організаційно-правові засади діяльності податкової міліції

Організаційно-правові засади діяльності податкової міліції

Назва:
Організаційно-правові засади діяльності податкової міліції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,85 KB
Завантажень:
51
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Проблема сплати податків в умовах деформації системи економічних відносин, дефіциту Державного бюджету України є досить актуальною. Виходячи з того, що приховування доходів від сплати податків має поширений характер і виступає лише як зовнішній прояв більш глибоких криміногенних процесів перерозподілу національного доходу на користь тіньової економіки, надзвичайно важливим є створення дійсно дієвого державного органу по боротьбі з цим негативним явищем.

В Україні процес формування органів податкової міліції розпочався в 1994 р. з утворення підрозділів по боротьбі з кримінальним приховуванням прибутків від сплати податків в системі Міністерства внутрішніх справ. У 1996 р. Президент України видав Указ про створення у складі Державної податкової адміністрації України Головного управління податкової поліції шляхом підпорядкування Державній податковій адміністрації підрозділів Міністерства внутрішніх справ України по боротьбі з кримінальним приховуванням прибутків від оподаткування. Більше двох років діяльність податкової поліції у складі податкової адміністрації не мала чіткого законодавчого закріплення. Тільки 14.02.1998 р. з введенням в дію Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державну податкову службу в Україні", невизначеність правового стану податкової поліції було усунуто.

Таким чином, податкова поліція, згідно із Законом стала мати назву "податкова міліція", яка входить до складу органів державної податкової служби; має чітко визначені завдання та повноваження, Що регулюються Законом України "Про державну податкову службу в Україні", з поширенням на посадових осіб податкової міліції основних прав, визначених Законом України "Про міліцію".

Безпосередня діяльність податкової міліції пов'язана зі здійсненням контролю за дотриманням податкового законодавства. Для виконання цієї важливої функції посадові особи податкової міліції

мають право проводити на підприємствах незалежно від форм власності та у громадян документальні перевірки, обстежувати приміщення підприємств та житло громадян, якщо вони використовуються як юридична адреса суб'єкта підприємницької діяльності, а також для отримання доходів {п.п.1, 2, 3 ч.1 ст.11 Закону України "Про податкову службу в Україні"); право здійснювати затримання громадян, проводити їх особистий огляд, огляд належних їм речей та транспортних засобів у випадках, якщо особа підозрюється у скоєнні податкового злочину, корупції в органах державної податкової служби, ухиляється від слідства та суду. Таким правом посадові особи податкової міліції користуються на підставі п.п.5, 6 ст.11 Закону України "Про міліцію". Посадові особи податкової міліції здійснюють також провадження у справах про адміністративні правопорушення, але застосовувати заходи адміністративної відповідальності за порушення податкового законодавства у вигляді штрафів (п.11 ст.11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні") права не мають. Від імені органів державної податкової служби України розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право голови державних податкових адміністрацій та їх заступники, начальники державних податкових інспекцій та їх заступники. Оскільки посадові особи податкової міліції безпосередньо не приймають рішення про застосування заходів адміністративної відповідальності до осіб, винних у порушенні податкового законодавства, дію п.8 ст.11 Закону "Про міліцію" на них необхідно було поширювати лише частково.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Організаційно-правові засади діяльності податкової міліції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок