Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Особливості реалізації функцій управління в органах внутрішніх справ на транспорті

Особливості реалізації функцій управління в органах внутрішніх справ на транспорті

Назва:
Особливості реалізації функцій управління в органах внутрішніх справ на транспорті
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,31 KB
Завантажень:
42
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Відомо, що всі соціальні системи, якими б різними вони не були за змістом, керуються однотипно з точки зору технології управління. Це, звичайно, не викликає специфіки праці з керуванням в будь-якій певній галузі людської діяльності, однак відрізнятися будуть не самі операції з керування, а їх внутрішній зміст. В УМВСТ найбільшою мірою від територіальних органів внутрішніх справ така відмінність виявляється при здійсненні двох функцій інформаційного забезпечення та аналізу.

Галузева інформаційна система органів внутрішніх справ на транспорті у межах МВС України є відносно самостійною. її процедурні аспекти аналогічні територіальним, а змістова частина має свою специфіку. База даних характеризує транспортні системи, що обслуговуються; злочинність та Інші види правопорушень на транспорті, включаючи осіб, яких було піддано кримінальним та адміністративним санкціям; результати використання сил, засобів у боротьбі із злочинністю, охороні громадського порядку та безпеки; правові, організаційні основи діяльності апаратів УМВСТ (ВВСТ) та підпорядкованих органів і підрозділів.

Найбільш специфічною є перша з виділених підсистем. Вона включає в себе дані про структуру залізниці, управління цивільної авіації, пароплавства, трести Мінтрансбуду України, їх фінансово-господарську діяльність, системи постачання і т. ін.). Поряд з цим до інформаційної бази УМВСТ відносяться дані про найбільш значні параметри навколишнього середовища, що прилягає до транспортних магістралей та об'єктів.

Первісним документом інформаційного забезпечення апаратів УМВСТ про стан оперативної обстановки є щодобове зведення, яке складається з формалізованої таблиці та текстового супроводження до неї. Воно містить дані про кількість та характер зареєстрованих злочинів, результати роботи щодо їх розкриття, кількість одержаних комерційних актів на недостачу вантажів, порушень у зв'язку з цим кримінальних справ і відмовних матеріалів; про оглянуті поїзди та судна, виявлений при цьому комерційний брак, відчеплені вагони, зняті контейнери, залишені без локомотивів та охорони поїзди (вагони) з цінним вантажем; про рух транспортних засобів особливої категорії, про кількість поїздів, літаків та суден, які супроводжуються; про підсумки огляду на повітряному транспорті; про нещасні випадки, аварії, катастрофи та пожежі; про затримання злочинців, які розшукуються, бродяг та бездоглядних неповнолітніх; адміністративну практику; про сили міліції та громадськості; про співробітників, які відзначились, та надзвичайні пригоди, які мають місце серед особового складу й порушення законності та дисципліни.

Статистичні дані узагальнюються в аналітичних таблицях станом за добу, декаду, квартал і порівнюються з аналогічним періодом минулого року.

В ряді УМВСТ використовується система "Експрес-інформація БЗПВ", яка складається з трьох відносно самостійних блоків: "А", "Б", "В".

Інформація "А" служить орієнтуванням на кожну виявлену особу (групу осіб), що здійснили викрадення вантажів на залізниці. ЦІ дані використовуються під час організації роботи у справах про нерозкриті крадіжки вантажів і для аналізу контингенту осіб, які розкрадають вантажі.

Інформація "Б" становить разову інформацію про кожен зареєстрований нерозкритий злочин у сфері вантажних перевезень на залізницях, використовується при аналізі оперативної обстановки1, виявленні найбільш уражених ділянок залізниці, дає напрямки щодо організації роботи в слідчих та оперативних справах.

Інформація "В" визначає завдання для окремих ВВСТ на проведення оперативно-розшукових і слідчих заходів по кожному нерозкритому зареєстрованому злочину в сфері вантажних перевезень на залізниці, служить для координації та одночасного проведення первісних оперативно-розшукових заходів і слідчих дій щодо встановлення обставин прослідування вантажу, можливого здійснення злочину на конкретних ділянках та його розкриття.

Одержання інформації "В" є розпорядженням до заведення після одержання копії постанови та довідки від ініціатора, дублікату ОПС і проведення необхідних оперативно-розшукових заходів і слідчих дій на ділянці, що обслуговується.

Цікавою формою одержання інформації, яка становить оперативний інтерес, є проведення один-два рази на рік опитування пасажирів приміських поїздів про стан злочинності та охорони громадського порядку на залізниці. Одержані дані узагальнюються, аналізуються і враховуються під час проведення операції "Приміський поїзд".

Ефективна діяльність ВВСТ сьогодні не уявляється без добре налагодженої системи централізованого обліку. Щоденно в підрозділах ВВСТ перебувають сотні громадян, яких затримують для перевірки, бо їхня поведінка з тих чи інших причин викликала підозру. Одних тільки бездоглядних підлітків щорічно затримується близько 20 тис. Значна також кількість безгосподарських і вилучених речей, які вимагають перевірки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Особливості реалізації функцій управління в органах внутрішніх справ на транспорті

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок