Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Організація діяльності міліції по охороні та утриманню затриманих та взятих під варту осіб

Організація діяльності міліції по охороні та утриманню затриманих та взятих під варту осіб

Назва:
Організація діяльності міліції по охороні та утриманню затриманих та взятих під варту осіб
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,84 KB
Завантажень:
42
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Організація охорони, конвоювання затриманих взятих під варту осіб

Діяльність міліції з питань охорони й конвоювання затриманих і взятих під варту осіб регламентується Положенням про службу міліції з охорони й конвоювання затриманих і взятих під варту осіб, затвердженим наказом МВС України № 548 дек від 14. 08.1995 р.

Охорона затриманих осіб, які підозрюються у вчиненні злочину, і взятих під варту осіб полягає у забезпеченні їх надійної ізоляції і постійного нагляду за ними з метою виключення можливості ухилитися від слідства й суду, перешкодити встановленню істини в кримінальній справі або займатися злочинною діяльністю, а також забезпечити виконання вироку суду.

Конвоювання полягає в охороні затриманих і взятих під варту осіб при доставленні (супроводі) їх до місця призначення.

Охорона й конвоювання затриманих і взятих під варту осіб здійснюється нарядами міліції. Для виконання цих обов'язків у порядку, встановленому МВС України, формуються підрозділи міліції або виділяються спеціальні наряди з найбільш підготовлених працівників МІЛІЦІЇ.

Основними завданнями цих підрозділів та нарядів є:

- охорона затриманих і взятих під варту осіб при перебуванні їх у камерах ізоляторів органів внутрішніх справ тимчасового тримання затриманих і взятих під варту осіб (ІТТ);

- конвоювання з ІТТ і слідчих ізоляторів для проведення слідчих дій у лікувальні заклади органів охорони здоров'я, санпропускники (лазні) загального користування й назад; з органів МВС України у міжрайонні або загальноміські ІТТ;

- охорона затриманих і ув'язнених при проведенні слідчих дій, охорона їх у медичних закладах органів охорони здоров'я;

- конвоювання з ІТТ і слідчих ізоляторів у районні, міські, окружні суди, на їх виїзні засідання й назад, охорона взятих під варту підчас засідання й назад, охорона взятих під варту під час засідання цих судів;

- конвоювання взятих під варту з ІТТ у слідчі ізолятори й назад, на обмінні пункти на планових маршрутах конвоювання й назад.

Діяльність міліції з охорони й конвоювання затриманих і взятих під варту осіб ґрунтується на суворому дотриманні законності. Органи МВС України, підрозділи міліції і спеціально призначені наряди виконують зазначені обов'язки, спираючись на принципи неухильного додержання Конституції України, вимог Загальної декларації прав людини, інших міжнародних норм і стандартів поводження з ув'язненими та затриманими, законів України "Про міліцію", "Про попереднє ув'язнення" та інших законодавчих актів України, нормативних актів Кабінету Міністрів України, МВС України та Положення про службу міліції з охорони й конвоювання затриманих і взятих під варту осіб.

Обов'язки нарядів з охорони затриманих і взятих під варту осіб

Для охорони затриманих і взятих під варту осіб призначається черговий по ІТТ, його помічники, міліціонери, які виконують обов'язки охорони на постах або під час виведення утримуваних осіб з камер. Склад наряду визначається начальником органу МВС України.

Черговий (помічники чергового) здійснює оперативне керівництво нарядом охорони затриманих та взятих під варту осіб і підпорядковується начальникові ІТТ, його заступнику, начальникові органу МВС України, його заступникам. Він несе відповідальність за забезпечення встановленого порядку перебування осіб в ІТТ та виконання нарядом своїх обов'язків.

Працівник, який приймає чергування по ІТТ, перевіряє наявність і правильність оформлення матеріалів, згідно з якими затримані і взяті під варту особи перебувають в ІТТ, приймає під розписку в журналі прийому-здачі чергування по ІТТ ключі від камер, наручники, інші технічні засоби, службову документацію і бланки, а також вилучені у поміщених до ІТТ осіб заборонені для зберігання в камерах речі, предмети й цінності.

Разом з черговим, що змінюється, під контролем відповідального чергового по міськрайліноргану детально оглядає камери та інші приміщення ІТТ, а також його будівлю із зовнішнього боку, під час обходу камер перевіряє наявність затриманих і взятих під варту осіб за кількістю і за наявними на них документами, проводить їх опитування й обшук.

Про прийняття (здавання) чергування, виявлені при цьому недоліки й вжиті заходи щодо їх усунення черговий, що заступає на службу, І той, що змінюється, доповідають письмовим рапортом начальникові ІТТ (органу МВС України).

Інші конкретні обов'язки чергового та постових викладені в Положенні.

§3.

Забезпечення режиму перебування затриманих і взятих під варту осіб

Основними вимогами режиму тримання затриманих і взятих під варту осіб є їх ізоляція і постійний нагляд за ними, роздільне розміщення цих осіб у камерах та забезпечення належними санітарно-побутовими умовами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Організація діяльності міліції по охороні та утриманню затриманих та взятих під варту осіб

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок