Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Організація обліку та контролю за об'єктами дозвільної системи

Організація обліку та контролю за об'єктами дозвільної системи

Назва:
Організація обліку та контролю за об'єктами дозвільної системи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,82 KB
Завантажень:
76
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
З метою забезпечення виконання завдань, що покладаються на органи внутрішніх справ щодо здійснення дозвільної системи, організації контролю за дотриманням її правил ведеться облік всіх об'єктів, на які вона поширюється, а також власників окремих предметів. Облік об'єктів, предметів і матеріалів, а також підприємств і майстерень, на які поширюється дозвільна система, здійснюється в спеціальній книзі. На кожен об'єкт дозвільної системи заводиться облікова справа, яка постійно зберігається у працівників дозвільної системи тих органів внутрішніх справ, якими видано відповідні дозволи.

Облікова справа складається з двох розділів, в першому з яких зосереджуються матеріали, які були підставою для видачі дозволу (ліцензії), а в другому - інші документи {акти перевірок, дані про осіб, які виконують роботу, пов'язану з виготовленням, ремонтом, зберіганням, придбанням, обліком, охороною, перевезенням та використанням підконтрольних предметів і матеріалів тощо).

Окремо ведеться облік громадян-власників вогнепальної, холодної, пневматичної та газової зброї в книзі обліку власників мисливської вогнепальної, пневматичної зброї, а також холодної зброї і в книзі обліку власників газових пістолетів, револьверів. На кожну особу, що володіє зброєю, заводиться особова справа тим органом внутрішніх справ, який видав дозвіл на її придбання і зберігання (носіння). В особовій справі зберігаються всі документи, що стали підставою для видачі відповідного дозволу, а також матеріали перевірки власника.

В чергових частинах міськрайорганів внутрішніх справ працівником, який здійснює дозвільну систему, ведуться картотеки власників мисливської вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, а також газових пістолетів і револьверів. Ці картотеки використовуються для перевірки осіб, затриманих за різні правопорушення, підозрюваних у вчиненні злочинів, а також для інформування нарядів міліції під час виїздів на затримання, для вирішення різних конфліктів тощо.

На кожен орган внутрішніх справ, який здійснює дозвільну систему, управліннями (відділами) адміністративної служби міліції управлінь (головних управлінь) МВС України в Автономній Республіці Крим, областях і містах, управліннями внутрішніх справ на транспорті і відділом спеціальної міліції ведуться контрольно-наглядові справи. В цих справах містяться відомості про працівників, які здійснюють дозвільну систему, списки її об'єктів із зазначенням їх відомчої приналежності, звітні дані, доповідні записки про результати роботи органу в цій сфері, матеріали перевірок, копії інформацій, подань про виявлені недоліки та відповіді на них.

Контроль за виконанням правил дозвільної системи органи внутрішніх справ здійснюють шляхом початкової перевірки об'єктів перед видачею відповідних дозволів, систематичного обстеження таких об'єктів, попередньої перевірки осіб, з якими укладаються трудові договори для роботи на них, а також провадження профілактичних заходів для попередження і припинення порушень правил дозвільної системи. Контрольна діяльність органів внутрішніх справ включає як гласні, так і негласні заходи1.

Початкова перевірка перед видачею дозволу здійснюється з метою виявлення відповідності всіх умов, за яких його може бути видано, чинному законодавству. Початкова перевірка складів, сховищ та інших об'єктів дозвільної системи здійснюється комісією, до складу якої входять, залежно від виду об'єкта, представники зацікавлених організацій, органів внутрішніх справ (міліції, пожежного нагляду), санітарного, архітектурного нагляду і т. ін. За результатами роботи комісія складає акт, в якому робить висновок про наявність або відсутність відповідних умов для відкриття об'єкта. Такий акт є однією з підстав для видачі дозволу.

Перед видачею дозволів на придбання, зберігання (носіння) вогнепальної, пневматичної, холодної чи газової зброї громадянином перевіряються відомості, що характеризують особу останнього. Дозволи не можуть бути видані, якщо громадянин за станом здоров'я не може володіти зброєю; є відомості про систематичне порушення ним громадського порядку, зловживання спиртними напоями, вживання наркотичних речовин без призначення лікаря; йому пред'явлено обвинувачення у вчиненні злочину або цю особу засуджено до позбавлення волі, виправних робіт чи умовно з іспитовим терміном; у неї є непогашена або незнята судимість за тяжкий злочин або злочин, скоєний із застосуванням зброї; щодо такої особи відстрочено виконання вироку суду; є інші обставини, що можуть призвести до використання зброї із злочинною метою.

Початкова перевірка дозволяє попередити різні небезпечні ситуації, шкідливі наслідки, які можуть виникнути внаслідок неналежного функціонування об'єктів дозвільної системи, а також вчинення злочинів та інших правопорушень з використанням зброї, вибухових матеріалів та інших предметів і речовин, на які поширюється ця система.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Організація обліку та контролю за об'єктами дозвільної системи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок