Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> СБУ

СБУ

Назва:
СБУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,78 KB
Завантажень:
241
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
З утвердженням незалежності Україна опинилася на порозі світових перепетій, які заставили країну пристосуватися ддо умов реалії. Так зовнішнтьовідомчі відділи деяких європейських країн намагалися провести ряд заходів для дестабілізації ситуації в самій Україні. Хоча на початку 90-х років в Україні залишилася система КДБ, яка фактично перестала існувати, а практично вона лише переформувалася в інший державний орган на зразок КДБ, і називався цей орган – Служба безпеки України (СБУ), який був створений Указом Президента України від 1991 року.

Згодом в Харкові та Києві було створено навчальні заклади, які готували високопрофесійних спеціалістів до служби в органах Служби безпеки України. Навчання в цих закладах проводиться за новою навчальною програмою, сучасне матеріальне забезпечення, сучасне комп’ютерне устаткування та ряд новітніх технологій в галузі криміналістики, що значно поліпшує засвоєння матеріалу як на теорії так і на практиці. Курсанти неодноразово проходять курс бойової підготовки, що сприяє практичному використанню в деяких ситуаціях. Згодом курсанти маючи таку теоритичну і практичну базу виходять майже висококваліфікованими спеціалістами в своїй галузі і інколи переважають своїх закордооних колег, які інколи тішаться своєю системою освіти. Так протягом всього періоду існування Служби безпеки України ці навчальні заклади випускають випускників на службу державі.

Минуло практично декілька років від дня заснування Служби безпеки України, і цей термін показав, що можна підвести підсумки цієї діяльності.

Як державний правоохоронний орган спеціальною призначення, Служба безпеки України покликана

захищати державний суверенітет, конституційний лад, територіальну цілісність, економічний, науково-технічний та оборонний потенціал України, законні інтереси та права громадян від посягань з боку окремих організаційний, груп та осіб.

До визначених законодавством завдань Служби безпеки України також входить запобігання, виявлення. припинення та розкриття злочинів проти миру і безпеки людства, тероризму. корупції та організованої злочинної діяльності у сфері управління і економіки, інших протиправних дії, які безпосередньо створюють загрозу життєво важливим інтересам України. Оцінки, пропозиції та прогнози наших аналітиків стали важливою складовою частиною інформаційно-інтелектуальної підтримки державних рішень.

Виходячи з того, що саме у сфері економіки сьогодні закладається підґрунтя національної безпеки держави в широкому розумінні, за короткий час привели у відповідність до сучасних вимог організаційну структуру оперативних підрозділів. Створено нові підрозділи екологічної безпеки, боротьби з комп'ютерними злочинами. Співробітники Служби безпеки України здійснюють оперативне супроводження програм реформування економіки, сприяють залученню в Україну новітніх технологій, забезпечують вирішення проблем постачання енергоносіїв, контролюють дотримання вимог чинного законодавства у сфері валютного регулювання, відвертають та розкривають протиправні дії при використанні бюджетних коштів та іноземних кредитів запобігають укладанню економічно не вигідних для держави угод з іноземними партнерами.

Акценти у роботі всіх підрозділів зміщено у бік комплексного та систематичного аналізу стану цілих галузей та сфер економіки, вжитті своєчасних заходів щодо виявлення та припинення типових правопорушень та тіньових схем, профілактики та притягнення порушників до кримінальної відповідальності, введення механізмів, які б надійно запобігали економічним злочинам та проявам корупції. При цьому наголос робиться на вжитті запобіжних заходів, визначенні природи та передумов правопорушень відпрацюванні спільно з іншими правоохоронними органами як запобіжних кроків, так і оперативно-розшукових дій.

За 10 місяців поточного року в бюджет держави повернуто понад 900 млн. гривень, порушено близько 1500 кримінальних справ, у тому числі майже 950 – у сфері економіки, понад 200 – по лінії боротьби з корупцією.

Максимальну увагу підрозділи економічної безпеки приділяють життєво - важливим, вузловим моментам у сфері економіки. Посилений інтерес до них як прагматичне налаштованих фінансово-економічних груп. так і криміналітету, нерідко. Його транснаціональних структур, дестабілізує ту вразливу рівновагу, яку вдається досягти шляхом цілеспрямованих реформаторських пошуків. Тому найбільш актуальним є сьогодні запобігання правопорушенням в аграрному секторі економіки, і паливно-енергетичному комплексі, викриття злочинів у фінансово-банківській сфері зокрема, пов'язаних із використанням комп'ютерних технологій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: СБУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок