Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Страхування життя: погляд влади та ринку

Страхування життя: погляд влади та ринку

Назва:
Страхування життя: погляд влади та ринку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,02 KB
Завантажень:
17
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Страхування життя в розвинених країнах світу є важливим інструментом соціального захисту населення і могутнім джерелом інвестування національних економік

Протягом ряду років страховики України намагаються переконати керівників різних державних органів у необхідності розвитку даного виду страхування.

Результатам цих зусиль, аналізу існуючого положення ринку страхування життя і прогнозам його розвитку присвячено цей матеріал.

Невтішна статистика

На Україні питома вага платежів по страхуванню життя в загальному обсязі страхових платежів щорічно зменшується приблизно в 2 рази.

З більш ніж 300 страхових компаній України страхуванням життя реально займається тільки 6 компаній (або 2% від загальної кількості), в той час як в розвинених країнах ця цифра сягає 50% і більше, тобто відставання не менш, ніж у 25 разів.

На ринку страхових послуг України страхування життя займає всього 0,66%, а в розвинених країнах - 30...40%, тобто ми відстаємо приблизно в 50 разів

У Німеччині на страхування життя населенням спрямовується щорічно 2,7% ВВП, у Франції - 5,9%, а в Україні - тільки 0,006% - приблизно в 500...1000 разів менше

Внаслідок нелегальної діяльності іноземних страхових компаній, які займаються страхуванням життя, Україна за даними Програми розвитку страхового ринку України, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 02.02.2001р. № 98 щорічно втрачає $ 80...100 млн., що відповідає розмірам закордонних кредитів Україні. І, нарешті, за 1999 рік отримано страхових премій по страхуванню життя всього $ 2 млн. (за 2000 рік аналогічний показник). За цим показником, за даними швейцарської компанії “Swiss-Re”, Україна зайняла 83 місце з 85 існуючих і обігнала лише Югославію та “африканський” Катар, який не зібрав страхових премій взагалі.

Як результат, Україну випередили навіть такі екзотичні країни, як Зімбабве ($ 101 млн. - 55 місце), Танзанія ($ 26 млн. - 72 місце) та Нігерія ($ 24 млн. - 73 місце).

Редакція українського науково-практичного журналу “Страхова справа” у серпні місяці цього року провела заочний “круглий стіл” з обговорення проблемних питань розвитку страхування життя в Україні.

В роботі “круглого столу” брали участь: Володимир Семиноженко (віце-прем'єр Міністр України), Олександр Філонюк (Президент Ліги страхових організацій України), Вадим Фесенко (помічник народного депутата України) керівники страхових компаній: Віктор Адамович («ТАС»), Тетяна Міщук («Граве-Україна»), Валентина Новохатко («Гарант-Лайф»), Володимир Скоморохов («ЕККО»), Галина Третякова («АСКА-Життя») та Людмила Временко («Лемма-Віте»)

Що змінилося в законодавстві про страхування життя за останній рік і що ще необхідно змінити?

Віктор Адамович:

- У законодавстві про страхування життя нічого не змінилося. Позитивні моменти Програми розвитку страхового ринку не є законодавчими актами і тому не можуть бути використані на практиці.

В результаті, стан страхового ринку може бути визначено як депресивно - стагнуючий.

Тетяна Міщук:

- За останній рік у законодавстві нічого не змінилося.

Робочою групою Ліги страхових організацій України було підготовлено цілий блок змін до Закону України «Про страхування», який стосується безпосередньо страхування життя. Проте, у зв'язку з неприйняттям Закону в цілому законодавство не змінилося й у цій частині.

Вважається, що спочатку необхідно прийняти ті зміни, що вже було відпрацьовано та погоджено з владою. Конкретно - це зміни щодо правил укладання та дії договорів страхування життя, захист коштів, які накопичуються, від девальвації і питання, пов'язані з довгостроковими інвестиційними інструментами.

Людмила Временко:

- Система нині діючих законів, які регулюють економіко-правову діяльність страхових компаній, не стимулює розвиток даного виду страхування і за останній рік у законодавстві нічого нового не з'явилося.

Вважаю, що необхідно:

а) в частині податків:

- страхові платежі по страхуванню життя підприємства повинні відноситись до витрат;

- із сукупного оподатковуваного доходу фізичних осіб виключити страхові платежі, які сплачуються за договорами страхування життя;

- не нараховувати на страхові платежі за договорами страхування життя, які укладені підприємством, відрахування до соціальних фондів;

- при нарахуванні додаткового доходу з прибутку страховика (накопичувальне страхування життя) не утримувати прибутковий податок із застрахованих осіб при одержанні цих сум.

б) дозволити розміщувати страхові резерви у твердій валюті.

Валентина Новохатко:

- Практично нічого не змінилося.

Очікуємо, що будуть прийняті зміни в Законі України “Про страхування”, які б дозволили приймати платежі і формувати резерви в іноземній валюті. Було б також непогано, якби ми могли для формування резервів використовувати дорогоцінні метали, як це роблять деякі іноземні страхові компанії.

Володимир Скоморохов:

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Страхування життя: погляд влади та ринку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок