Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Особливості інформатизації банківської та страхової справи у контексті створення „Електронної України”

Особливості інформатизації банківської та страхової справи у контексті створення „Електронної України”

Назва:
Особливості інформатизації банківської та страхової справи у контексті створення „Електронної України”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,59 KB
Завантажень:
20
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
На сьогодні більшість розвинутих країн заявили про створення інтегрованих інформаційно–аналітичних систем під умовною назвою “електронний уряд”(“ЕУ”). При цьому під терміном “уряд” розуміються владні структури держави всіх рівнів, а під терміном “ЕУ” – такий уряд, у якому вся сукупність як внутрішніх, так і зовнішніх зв’язків і процесів, в тому числі дистанційне надання населенню адміністративних послуг, підтримується відповідними інформаційними комп’ютерними технологіями [1-4].

Перехід України до ринкових відносин, подальше розгортання державотворчих процесів, проведення соціально-економічних реформ, розширення міжнародного співробітництва, розвиток демократизації суспільства в Україні в умовах постійних зрушень у науково-технологічній сфері викликають різке зростання вимог до рівня інформатизації суспільства. В зв’язку з цим питання інформатизації стає в Україні особливо актуальним, що підтверджують Укази Президента щодо інформаційно-аналітичного забезпечення органів державної влади України та підтримки розвитку інтернет в Україні.

Вже сьогодні ясно, що інтеграції лише ІАС владних структур недостатньо для побудови єфективної динамічної економіки держави та сучасного громадянського суспільства. Виникають проекти їх загальної інформатизації (“електронна Європа” – “еЄвропа” [5], “електронна Росія – “еРосія” [6] тощо).

Досвід, набутий авторами при обстеженні стану інформатизації органів державної влади та розробки концептуальних рішень щодо “ЕУ” [7,8] дозволив виділити основні концептуальні рішення створення “електронної України” (“еУкраїни”), а також вимоги щодо розробки та створення суб’єктів цієї інтегрованої національної системи. В даному дослідженні викладені такі вимоги щодо ІАС банківських та страхових корпорацій (БСК). При цьому доцільно вирізняти: прикладні вимоги щодо розробки та створення ІАС БСК; загальносистемні, правові та технологічні вимоги їх розробки та створення.

Прикладні вимоги щодо розробки та створення ІАС БСК

Вимоги щодо побудови ІАС БСК. ІАС БСК виступають територіальними структурними одиницями “еУкраїна”. В загальному випадку такі системи можуть мати розподілену структуру відповідно до територіального розміщення інфраструктури БСК. В “еУкраїна” забезпечуються вертикальні і горизонтальні інформаційні взаємодії, що передбачають інтеграцію і розвиток діючих та створення нових апаратно-програмних засобів, систем комунікації, а також створення (модернізацію) аналітичного, інформаційного, програмного і лінгвістичного забезпечення на єдиній методологічній основі.

Незалежно від наявності у конкретної БСК розподіленої структури, інтеграція її до “еУкраїна” буде здійснюватися за допомогою надання відповідних функціональних можливостей інформаційно-аналітичному центру БСК. Такі центри повинні створюватися як базові елементи архітектури “еУкраїна”, репрезентуючи в ній кожну конкретну БСК. В центрі зосереджуються основні інформаційно-комунікаційні можливості БСК.

Крім внутрішніх проблем (збір інформації та підтримка, оперативних, нормативних баз даних та класифікаторів БСК; оперативний аналіз інформації БСК; ретроспективний аналіз інформації БСК; системно-аналітична діяльність з організації процесів прийняття рішень в БСК; підтримка електронного документообігу в БСК; технологічна підтримка діяльності центру), такий центр повинен вирішувати всі зовнішні проблеми ІАС БСК, пов’язані з взаємодіями її з зовнішніми суб’єктами та загальносистемними вимогами щодо її функціонування в єдиному інформаційному просторі “еУкраїна”.

Вимоги щодо взаємодій ІАС БСК з суб’єктами економічної та суспільної діяльності. Аспект взаємодії ІАС БСК з суб’єктами економічної та суспільної діяльності в Україні повинен створюватись, виходячи з досвіду країн, що досягли в цьому значних результатів. Аналіз досягнень таких країн показує, що інформаційні комп’ютерні технології БСК в них створювалися в напрямках: надання підприємствам та організаціям України електронних послуг довідкового характеру; он-лайнового спілкування їх з податковими службами з можливістю одержання електронних бланків з функцією автоматизованої допомоги, довідкових та методичних матеріалів, систем бухгалтерського обліку; надання електронних он-лайнових послуг профільного характеру.

Підгрунтям для використання суб’єктами економічної та суспільної діяльності більшості із перелічених інформаційних комп’ютерних технологій є можливість застосовувати цифровий підпис та засоби криптозахисту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Особливості інформатизації банківської та страхової справи у контексті створення „Електронної України”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок