Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Проектування інформаційно-технологічних систем систем збору звітних даних для корпоративних об‘єднань

Проектування інформаційно-технологічних систем систем збору звітних даних для корпоративних об‘єднань

Назва:
Проектування інформаційно-технологічних систем систем збору звітних даних для корпоративних об‘єднань
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,74 KB
Завантажень:
17
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Проблема організації збору різноманітних звітних даних була, є і буде актуальною у різних сферах людської діяльності. Але особливо важливою вона є для корпоративних об'єднань, що мають відділення в усіх районах країни і регулярно збирають через свої місцеві підрозділи звітні дані, що обчислюються мільйонами або десятками мільйонів документів. До таких корпоративних об'єднань можна віднести Держкомстат, Податкову адміністрацію, Державний і недержавні пенсійні фонди, великі банки, страхові компанії та ін. Звітні документи самі по собі є «документами суворої звітності» (тобто вони повинні обов'язково реєструватися при поданні у відповідне відомство і при їх подальшому переміщенні).

Загальний підхід до проектування інформаційних технологій збору різноманітних звітних даних у корпоративних об‘єднаннях, у тому числі, банках та страхових компаніях, вибору комплексу методів і засобів автоматизації етапів цих технологій, що забезпечують оптимізацію часу і трудовитрат на формування електронних версій звітних документів є актуальним для сьогодення.

1. Структура корпоративних об‘єднань

Оскільки структура великих корпоративних об'єднань у більшості випадків відповідає ієрархічній територіально-адміністративній структурі держави, збір звітних документів у них звичайно проводився (і зараз проводиться) по ієрархічному принципу: “першоджерело даних” – район – область – центр, тобто структура системи збору звітних даних звичайно відповідає структурі корпоративного об'єднання (хоча у деяких випадках ці структури можуть відрізнятися). При цьому збір, реєстрація, перевірка повноти і коректності даних і початкове опрацювання первинної звітності проводяться звичайно на районному рівні, на обласний рівень передається узагальнена в районах інформація, а в центр відправляється інформація, узагальнена по областях. Далі підрозділи, що приймають звіти, будемо називати одержувачами, а підрозділи, що формують звіти - абонентами). Очевидно, що абонентами є тільки першоджерела (вони формують звіти на підставі cвоїх первинних даних), тільки одержувачем - центр корпоративного об'єднання, а підрозділи проміжних рівнів є і абонентами і одержувачами одночасно.

Звітні дані одержувача вважаються повними, якщо вони включають звіти всіх його абонентів. Звітні дані вважаються коректними, якщо вони відповідають правилам коректності звітних даних, прийнятих у даному корпоративному об'єднанні.

2. Проектування інформаційної технології збору звітних даних

Головною ціллю процесу збору корпоративним об'єднанням звітних даних будь-якого типу є формування центральної комп‘ютерної бази звітних даних. Але “першоджерело” може готувати звітні дані як на електронних, так і на паперових носіях, тобто технологія збору звітних даних повинна забезпечувати формування електронних версій паперових звітних документів до того, як звіти треба записати у центральну базу звітних даних.

Якщо прийом та передача даних в електронному вигляді не потребує багато часу та трудовитрат, то введення даних з паперових носіїв є однією з найбільш трудовитратних операцій.

Як було вказано вище, в системах збору звітних даних саме на районні підрозділи (місцеві органи корпоративного об‘єднання, уповноважені на збирання звітів) лягає основне навантаження по збору, реєстрації, введенню звітних даних із паперових форм у комп‘ютер, а також перевірці повноти і коректності даних.

Інформаційну технологію збору, реєстрації, введення у базу даних, контролю повноти і коректності даних далі будемо називати інформаційною технологією відпрацьовування звітних даних (мається на увазі тільки одержання електронної бази повних і коректних звітних даних, обробка яких буде проводитися на наступних етапах).

Циклом відпрацьовування звітних даних будемо називати процес формування повних і коректних електронних версій первинних звітних документів (у вигляді баз даних або окремих файлів), що включає такі етапи:

1. Підготовка або коригування першоджерелом звітних документів на тому або іншому носії даних;

2. Контроль коректності звітних документів першоджерелом і повернення до п.1 при виявленні помилок;

3. Передача звітних документів у місцевий орган по прийомі звітів;

4. Реєстрація звітних документів у місцевому органі по прийомі звітів;

5. Введення звітних даних у базу системи відпрацьовування даних місцевого органа;

6. Контроль коректності введених звітних даних і їхнє повернення першоджерелу при виявленні помилок (повернення до п.1);

7. Формування електронних версій звітів та їхнє введення в базу звітів місцевого органа.

3. Методи підготовки і введення звітних даних

Для підготовки і введення звітних даних використовуються різноманітні методи і засоби, які можна умовно розділити на ручні, механізовані, автоматизовані й автоматичні.

2.1. Якщо звітні дані вносяться першоджерелом у стандартні звітні форми вручну (вписуються від руки), то це є ручний метод підготовки звітних даних;

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Проектування інформаційно-технологічних систем систем збору звітних даних для корпоративних об‘єднань

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок