Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Загальна характеристика конституційного права України

Загальна характеристика конституційного права України

Назва:
Загальна характеристика конституційного права України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,16 KB
Завантажень:
296
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ПЛАН

1. Вступ

2. 2. Поняття та предмет конституційного права України

3. Конституційно – правові норми : поняття, види та особливості

4. Конституційно – правові віждносини та їх суб’єкти

5. Підстави виникнення , зміни і припинення конституційно – правових відносин

6. Висновок

7. Список використаної літератури

1. Вступ .

Конституційне право України є провідною галуззю системи права України. Така роль конституційного права обумовлена тим, що ця галузь права складається з принципів і норм Конституції України, охоплює правові відносини, які виникають і розвиваються на основі цих норм. Конституційний статус людини і громадянина, загальні положення та принципи щодо організації державної влади і розвитку суспільства, визначення соціальної спрямованості та правового статусу кожної з ланок державного апарату України, закріплення статусу системи органів місцевого самоврядування - всі ці та низка інших принципово важливих питань є об’єктом дослідження науки конституційного права.

Перш за все, це проведення реформи політичної системи в Україні на підставі вибору українського суспільства: бути йому цивілізованим, як у демократичних країнах світу, або примиритися з тими негативними процесами, які виявилися в період перехідного періоду від тоталітаризму — правовим нігілізмом, порушенням виборчого законодавства, обмеженням прав і свобод людини та громадянина тощо.

Саме тому відобразити у другому виданні підручника положення цієї реформи є нагальною необхідною потребою.

Проте реформування державної влади і місцевого самоврядування безпосередньо пов'язано зі створенням міцної правової бази, на підставі якої, перш за все, і можлива її реалізація. Ядром цієї бази є такі найважливіші конституційно-правові акти, як закони про вибори, про місцеві державні адміністрації, про місцеве самоврядування в Україні, про адміністративно-територіальний устрій України тощо.

За період з 2002 по 2004 роки Верховна Рада України прийняла велику кількість законодавчих актів, які безпосередньо стосуються багатьох інститутів конституційного права, особливо прав і свобод людини та громадянина, завдяки яким значною мірою і оновилася законодавча база конституційного права України.

Відобразити ці закони в підручнику є очевидною потребою. Саме тому всі ці нормативно-правові акти ретельно проаналізовано у другому виданні.

У зв'язку зі значним пожвавленням законодавчого та нормотворчого процесів у цей період зазнали відповідних уточнень і теоретичні положення, сформульовані вченими до прийняття Конституції України у багатьох монографічних працях, учбовій літературі.

Крім того, саме життя поставило на порядок денний питання подальшого використання в процесі розробки проблем конституційного права України порівняльного конституційного права країн СНД, Балтії, інших держав світу, наукової спадщини вітчизняних учених і науковців інших країн.

2. Поняття та предмет конституційного права України.

Традиційно конституційне право розглядають у правознавстві як галузь національного права, як науку і як навчальну дисципліну (курс).

З прийняттям Акта проголошення незалежності 24 серпня 1991 р. Україна стала самостійною, суверенною державою, розвиток якої потребував перш за все правового закріплення. Це завдання було покликано виконати, перш за все, конституційне право як провідна галузь системи національного права, що конституює державу. Проте воно ускладнювалося тим, що не можна було автоматично переносити положення конституційного права колишнього Радянського Союзу в нову добу розбудови української державності. Потрібно було на засадах принципово нових концептуальних підстав створити конституційне право України і конституційно-правову ідеологію, які ґрунтувалися б на досвіді конституціоналізму демократичних країн світу, який, на жаль, не брався до уваги в період існування СРСР

Зокрема, не враховувалися найважливіші принципи буржуазної науки конституційного права, які було втілено у багатьох конституціях світу:

• ідея народного суверенітету як джерела конституції, інших галузей права та державної влади;

• принцип верховенства закону над іншими нормативними актами;

• принцип розподілу державної влади на законодавчу, виконавчу і су-дову;

. принцип народного представництва і верховенства парламенту;

. рівність усіх перед законом;

• пріоритет природних прав людини над державою та її органами.

Як відомо, право регулює різні за змістом суспільні відносини, які мають свою специфіку, через що виникає об'єктивна необхідність диференціації норм права на окремі частини (галузі) єдиної, в цьому разі, системи національного права України, які являють собою сукупність правових норм, що регулюють певну групу суспільних відносин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Загальна характеристика конституційного права України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок