Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Кримінальний злочин, класифікація злочинів та їх кваліфікація

Кримінальний злочин, класифікація злочинів та їх кваліфікація

Назва:
Кримінальний злочин, класифікація злочинів та їх кваліфікація
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,05 KB
Завантажень:
131
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
План

1. Злочин, поняття злочину.

2. Класифікація злочину.

3. Кваліфікація злочину.

4.Обов’язкові ознаки за якими характеризується елементи складу злочину.

1. ЗЛОЧИН, ПОНЯТТЯ ЗЛОЧИНУ.

Поняття злочину є одним з центральних у кримінальному праві. Всі інші його інститути так чи інакше обертаються навколо нього, розкриваючи зміст окремих елементів, що характеризують його, окремих сторін тощо.

Відповідно до ч.І СТ.11 КК України злочином визнається суспільно небезпечне винне діяння (дія або бездіяльність), вчинене суб'єктом злочину.

Даною статтею визначено два види злочинного діяння: 1) злочинна дія - це активна небезпечна поведінка людини, яка заборонена законом; 2) злочинна бездіяльність - це пасивна форма небезпечної поведінки людини, яка виявляється в утриманні від вчинення дії, яку людина могла і зобов'язана була вчинити на вимогу закону.

Для того щоб конкретне діяння було визначено злочином, воно повинно містити комплекс відповідних ознак, які відрізняють його від інших діянь. КК України чітко називає ознаки, які притаманні поняттю „злочин".

Характерними ознаками злочину є:

1) суспільна небезпечність. Означає, що дія чи бездіяльність завдає шкоду чи створює загрозу завдання шкоди об'єктам, що охороняються кримінальним законом;

2) протиправність. Означає, що злочином є лише те діяння, яке прямо передбачене кримінальним законом. Під протиправністю розуміється порушення особою конкретної кримінально-правової норми;

3) винність. Означає, що діяння вважається злочином тільки тоді, коли в діях особи є вина у формі умислу чи необережності;

4) караність. Означає, що злочином є тільки те діяння, за яке кримінальним законом передбачений певний вид і розмір покарання.

Діяння не може вважатися злочином, якщо воно не має хоча б однієї з цих ознак. З іншого боку не є злочином діяння, яке формально має всі ознаки злочину, але не становить суспільної небезпеки.

2. КЛАСИФІКАЦІЯ ЗЛОЧИНУ.

Злочини різняться між собою за внутрішньою і за зовнішньою ознаками. У Загальній частині КК України в основу поділу злочинів на певні категорії покладено два критерії: 1) характер і ступень суспільної небезпечності злочинного діяння; 2) вид покарання (позбавлення волі) і розмір його санкцій, передбачених законом.

За цими критеріями злочини поділяються на чотири категорії (ст.12 КК України):

1) злочини невеликої тяжкості - за які передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк не більш двох років, або інше, більш м'яке покарання;

2) злочини середньої тяжкості - за які передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк не більш п'яти років;

3) тяжкі злочини - за які передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк не більш десяти років;

4) особливо тяжкі злочини - за які передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк понад десять років або довічного позбавлення волі.

У кожній науці завжди є щось особливе, що є серцевиною цієї науки. В кримінальному праві - це склад злочину. Але слід зазначити, що це поняття є науковою дефініцією, абстракцією і немає нормативного характеру. У КК України міститься 702 склади злочинів, які необхідно відмежовувати від реального злочину, від вчинку.

Як же співвідносяться поняття „злочин" та „склад злочину"? „Злочин" - це поняття явища, яке визначається, передусім, з позиції соціально-політичних і кримінально-правових, а „склад злочину" — це вчення про це явище виключно з кримінально-правових позицій. Таким чином співвідношення понять „злочин" і „склад злочину" це співвідношення явища .та вчення про це явище.

3. КВАЛІФІКАЦІЯ ЗЛОЧИНУ.

Значення складу злочину полягає в тому, що він дає можливість єдиного підходу до розуміння змісту злочину, його конструкції, єдиного застосування кримінального закону.

Отже, склад злочину - це сукупність встановлених кримінальним законом об'єктивних і суб'єктивних ознак, що визначають конкретне суспільно небезпечне діяння як злочинне.

Кожному конкретному складу злочину притаманні певні елементи: об'єкт злочину і об'єктивна сторона злочину (їх сукупність називають об'єктивними ознаками складу), суб'єкт і суб'єктивна сторона злочину (їх сукупність називають суб'єктивними ознаками складу). У своїй єдності об'єктивні і суб'єктивні ознаки й утворюють склад злочину.

Об'єкт злочину - це суспільні відносини, що охороняються кримінальним законом і на що посягає злочин. Ст.1 КК України містить перелік об'єктів, які перебувають під кримінально-правовою охороною: права і свободи людини і громадянина, власність, громадський порядок і громадська безпека, довкілля, конституційний устрій Україні, мир і безпека людства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Кримінальний злочин, класифікація злочинів та їх кваліфікація

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок