Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Формування органів державної реєстрації об'єктів нерухомого майна і прав власності

Формування органів державної реєстрації об'єктів нерухомого майна і прав власності

Назва:
Формування органів державної реєстрації об'єктів нерухомого майна і прав власності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,38 KB
Завантажень:
56
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Важливу роль мають відіграти органи державної реєстрації об'єктів нерухомого майна та прав власності. Нині питання реєстрації прав власності на нерухоме майно регламентуються лише підзаконними нормативно-правовими актами. 1998 р. була ухвалена Постанова Кабінету Міністрів України «Про заходи щодо створення системи реєстрації прав власності на нерухоме та рухоме майно». Відповідно до цієї Постанови була утворена Міжвідомча комісія з питань створення системи реєстрації прав на нерухоме майно. 2002 р. Міністерством юстиції було затверджене Тимчасове положення «Про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно». Відповідно до цього положення органом, який здійснює реєстрацію прав власності, та ведення реєстру цих прав було покладено на Міністерство юстиції України. Адміністратором реєстру прав було визначене державне підприємство «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України. У січні 2003 р. до цього положення Міністерством юстиції були внесені зміни.

Цього ж місяця 2003 р. Міністерство юстиції затвердило Порядок ведення Реєстру прав власності на нерухоме майно.

Врегулювання питань державної реєстрації об'єктів нерухомості передбачено також Указом Президента України від 17.02.2003 «Про заходи щодо створення єдиної системи державної реєстрації земельних ділянок, нерухомого майна та прав на них у складі державного земельного кадастру». Відповідно до Указу, на Державний комітет України по земельних ресурсах покладені функції з державної реєстрації земельних ділянок, нерухомого майна та прав на них у складі Державного земельного кадастру.

Верховною Радою України прийнято Закон України «Про державну реєстрацію об'єктів нерухомого майна та прав на них», яким визначається система органів, які будуть здійснювати державне регулювання в цій сфері. Зокрема, це центральний орган виконавчої влади з питань містобудування та архітектури, Міністерство юстиції України, що визначатимуть зміст та порядок ведення державного реєстру об'єктів нерухомого майна та прав на них. До органів державного регулювання в цій сфері також віднесено Центральне бюро технічної інвентаризації та територіальні бюро технічної інвентаризації. Територіальні бюро технічної інвентаризації мають функціонувати як державні підприємства.

Закон не вирішує усіх питань, пов'язаних із створенням єдиної системи державної реєстрації об'єктів нерухомості та прав на них. Він, зокрема, має розбіжності з положеннями Указу Президента України про порядок державної реєстрації об'єктів нерухомого майна та орган державної влади, який є відповідальним за це.

Крім органів державної реєстрації об'єктів нерухомого майна та прав на нього в Україні необхідно налагодити діяльність та скоригувати функції інших органів державного регулювання іпотечного ринку житла.

Мають бути визначені функції Національного банку України як органу державного регулювання в сфері іпотечних відносин. Доцільно, щоб Національний банк України на іпотечному ринку житла виконував функції закладу фінансування ліквідності банків, що здійснюють іпотечне кредитування. Крім того, на Національний банк України слід покласти функції ліцензування діяльності фінансово-кредитних установ на іпотечному ринку житла, а також спільно з Державною комісією по цінних паперах та фондовому ринку - ліцензування діяльності, пов'язаної з емісією іпотечних цінних паперів. Щодо державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, то її функції також мають бути уточнені, зокрема, це стосується регулювання в сфері обігу закладних та інших іпотечних цінних паперів.

Необхідно чітко визначити функції державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг у сфері регулювання іпотечного ринку житла. Зокрема, це стосується питань довірчого управління фінансовими активами, фінансового лізингу, послуг у сфері страхування та накопичувального пенсійного забезпечення та інших послуг, які надаються учасниками іпотечного ринку житла. У зв'язку з цим необхідно внести відповідні зміни до Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», ухваленого в липні 2001 р.

Доцільно розглянути питання про створення в Україні державного іпотечного Агентства, на яке будуть покладені функції загального регулювання відносин на іпотечному ринку житла, а також функції щодо розвитку цього ринку, як це було зроблено в 1930-х роках у США. Вже зазначалося, що подібні агентства функціонують у багатьох країнах, зокрема і в країнах СНД - Російській Федерації, Казахстані тощо. Доцільно було б також розглянути можливість створення особливого державного органу - рейтингового агентства, яке на початкових етапах розвитку іпотечного ринку житла визначало б ризики фінансових установ та фінансових інструментів, що функціонують на іпотечному ринку житла. В майбутньому ці функції могли б виконувати незалежні агентства, що функціонують на комерційних засадах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Формування органів державної реєстрації об'єктів нерухомого майна і прав власності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок