Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Моя майбутня професія - юрист

Моя майбутня професія - юрист

Назва:
Моя майбутня професія - юрист
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,22 KB
Завантажень:
915
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ПЛАН

1. Поняття і система правоохоронних органів.

2. Прокуратура України.

3. Адвокатура.

4. Органи юстиції.

5. Мої роздуми про майбутню професію.

Кожний студент, який обирає ту чи іншу спеціальність для навчання має певне бачення своєї майбутньої професії. Я вибрала напрямок – юридичний. Моя мрія – стати у далекому майбутньому юристом. Чому я хочу стати юристом, що я знаю про свою майбутню професію і яким я бачу сучасного юриста? – ось ті питання, на які спробує відповісти.

Поняття і система правоохоронних органів.

Мабуть, кожному доводилося стикатися із ситуаціями, коли хтось порушував закон. Юнак у нетверезому стані вчинив бійку на вулиці. Порушено правила проведення виборів депутатів.

Не в кожній з цих ситуацій для встановлення справедливості достатньо лише дій. Потрібна допомога держави, її органів. І таких ситуацій, на жаль, чимало, отже, мають бути спеціальні органи, що приходитимуть на допомогу громадянину. Допомога держави зумовлена її функціями.

Серед внутрішніх функцій, що ї виконує держава, одна з найважливіших – забезпечення законності і правопорядку, захист законних прав і свобод громадян, організацій. Для охорони правопорядку, суспільних відносин, контролю за додержанням норм права створюють спеціальні правоохоронні органи. До них належать прокуратура, органи внутрішніх справ, служба безпеки, органи міністерства юстиції тощо. Це також суди, але суд не лише правоохоронний орган, а й одна з гілок влади.

Усі правоохоронні органи в своїй діяльності керуються Конституцією і законами України, зобов’язані поважати права громадян. Під час виконання своїх завдань вони взаємодіють між собою, а також з громадянами їх об’єднаннями трудовими колективами. Водночас співробітники правоохоронних органів незалежні від політичного впливу, не можуть бути членами партій, політичних рухів.

• Прокуратура України.

Особливе місце в правоохоронній системі держави посідають органи прокуратури. В Конституції України визначено завдання прокуратури в Україні. Саме представник прокуратури в Україні. Саме представник прокуратури виступає в суді, обвинувачуючи злочинця, доводячи його вину.

Прокуратура здійснює нагляд за додержанням законів правоохоронними органами, під час виконання судових рішень. За Конституцією України працівники прокуратури можуть представляти інтереси держави і громадян у суді. Прокуратура також здійснює нагляд за додержанням прав і свобод людини і громадянина, додержанням законів з цих питань органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами.

Раніше прокуратура здійснювала нагляд за точним виконанням законів усіма установами й організаціями. Конституція України передбачила створення спеціальних контрольних органів для виконання цієї функції. Але поки що ця функція – її ще називають загальний нагляд – залишається за прокуратурою. Прокуратура наглядає за додержанням законів України всіма державними органами, підприємствами. Виявивши порушення, прокурор виносить протест на незаконні дії або рішення. Цей протест повинне бути негайно розглянутий, а в разі відхилення прокурор звертається до суду. Протест зупиняє дію документа, який прокурор вважає незаконним.

Важливим завданням прокуратури є також нагляд за діями всіх правоохоронних органів. Саме прокурор перевіряє законність застосування зброї співробітниками правоохоронних органів.

Побутує думка, що прокуратура – це каральний стан. Насправді прокуратура стоїть на сторожі інтересів громадянина. У разі порушення прав особи кожен може звернутися до прокуратури за допомогою.

• Адвокатура

У системі органів, що забезпечують охорону правопорядку в країні, важливу роль відіграє адвокатура.

Правові основи діяльності адвокатури викладено в Законі України «Про адвокатуру». На відміну від міліції, СБУ, прокуратури, які є державними органами, адвокатура – добровільне професійне об’єднання, що обстоює законні інтереси фізичних і юридичних осіб, надає їм юридичну допомогу.

В уяві більшості адвокат – це лише захисник підозрюваного. Підсудного в карній справі. Справді, це важлива і, мабуть, найпомітніша функція адвоката. Але не єдина. Адвокат також може допомогти скласти заяву до суду, арбітражу, зібрати потрібні докази, документи для одержання спадщини чи боргу, представляти фізичну або юридичну особу в суді не лише в кримінальній, а й у цивільній справі.

Щоб стати адвокатом я в вважаю потрібно мати перш за все вищу юридичну освіту, скласти відповідну екзамен і присягу, одержати ліцензію. Адвокат діє згідно із законодавством, зобов’язаний зберігати в таємниці те, що йому стало відомо в процесі адвокатської діяльності. Сьогодні значення цієї діяльності постійно зростає, громадяни дедалі частіше звертаються до адвокатів за порадою, допомогою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Моя майбутня професія - юрист

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок