Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Конвоювання затриманих і взятих під варту осіб

Конвоювання затриманих і взятих під варту осіб

Назва:
Конвоювання затриманих і взятих під варту осіб
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,83 KB
Завантажень:
88
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Конвойна служба міліції організується в Автономній Республіці Крим, областях, містах, районах, на залізничному, повітряному й водному транспорті відповідними ГУМВС, УМВС України й управліннями МВС України на транспорті (УМВСТ).

Конвоювання затриманих і взятих під варту осіб за межі України здійснюється в установленому порядку з дозволу МВС України, за межі Автономної Республіки Крим, області, залізниці, повітряного чи водного басейну - з дозволу відповідних ГУМВС, УМВС, УМВСТ, за винятком випадків, коли конвоювання здійснюється на підставі санкціонованої прокурором постанови або ухвали (постанови) суду про відправлення етапом.

Для конвоювання затриманих і взятих під варту осіб у складі органів внутрішніх справ, а також безпосередньо в ГУМВС, УМВС, УМВСТ створюються конвойні підрозділи міліції.

З урахуванням місцевих умов можуть бути сформовані міжрайонні конвойні підрозділи, чисельність яких визначається із розрахунку не меньше чотирьох працівників міліції на кожний конвойний наряд.

В органах внутрішніх справ, де конвойних підрозділів немає, для конвоювання затриманих і взятих під варту осіб виділяються спеціально скомплектовані наряди міліції. У таких випадках обов'язки з організації служби покладаються на начальника органу. Конвоювання затриманих і взятих під варту осіб здійснюється за обумовленими маршрутами (основні, запасні), які розробляються в управліннях, відділах охорони громадського порядку, МВС, ГУМВС, УМВСТ.

Якщо об'єкти обслуговування розташовані компактно і є автомобільні шляхи, то можливе кільцеве конвоювання між ІТТ, слідчими ізоляторами, обмінними пунктами й судами.

Конвоювання підсудних (взятих під варту осіб) у суди й охорона їх під час судових засідань здійснюється на підставі встановлених документів про прийняття цих установ на обслуговування і відповідних вказівок начальників управлінь внутрішніх справ.

Доставлення затриманих і взятих під варту осіб до місця призначення здійснюється, як правило, спеціально обладнаними автомобілями. В окремих випадках допускається перевезення затриманих і взятих під варту осіб легковими й вантажними автомобілями, літаками, річковими або морськими суднами, у вагонах пасажирських потягів, гужовим транспортом, а також конвоювання пішки.

Затримані І взяті під варту особи конвоюються літаками з дозволу начальників ГУ МВС України в Автономній Республіці Крим, м. Києві та Київської області, УМВС України в областях, М.Севастополі, на транспорті у разі особливої терміновості за заявками і в строк, узгоджений на місцях з підприємствами цивільної авіації.

Перевезення затриманих і взятих під варту осіб річковими або морськими суднами, у вагонах пасажирських потягів може здійснюватися лише у зв'язку з відсутністю на цих шляхах сполучення планових маршрутів конвоювання або у зв'язку з неможливістю доставки конвойованих осіб до місця призначення іншим способом і кожного разу тільки з дозволу начальників ГУ МВС України в Автономній Республіці Крим, м. Києві та Київській області, УМВС України в областях, М.Севастополі, на транспорті.

Конвоювання затриманих І взятих під варту осіб пішки й гужовим транспортом між населеними пунктами допускається, якщо це неможливо забезпечити механічним транспортом.

З метою підвищення оперативності в роботі конвоїв міліції, забезпечення безпеки руху й надійної охорони конвойованих осіб спеціальні автомобілі, на яких вони перевозяться, обладнуються радіостанціями, проблисковими маяками та пристроями для розмови між кабіною й кузовом.

Для охорони конвойованих під час їх посадки-висадки використовуються тимчасові металеві коридори, що складаються. Для охорони підсудних у залах судових засідань і камерах для їх тримання в судах застосовуються відгороджуючі бар'єри.

Зв'язки з конвоєм здійснюється за встановленими каналами радіо і проводного зв'язку.

У разі потреби для конвоювання затриманих і взятих під варту осіб, крім працівників ІТТ і конвойних підрозділів, можуть залучатися й інші належним станом підготовлені працівники міліції, які працюють в органах внутрішніх справ не менше одного року і склали заліки на знання нормативних документів, що регламентують питання охорони затриманих і взятих під варту осіб. Перелік таких працівників затверджується наказом начальника органу внутрішніх справ.

Увесь склад конвою повинен бути в установленій формі одягу, мати справну і приведену в бойову готовність зброю. Вид зброї конвоїрів, у залежності від умов і порядку конвоювання затриманих і взятих під варту осіб, визначає командир підрозділу (начальник органу), який призначив конвой.

Підстави для конвоювання

Конвоювання затриманих і взятих під варту осіб для проведення слідчих дій або розгляду справи в суді здійснюється на підставі письмових заявок слідчих, дізнавачів, суддів і заявок начальників ІТТ І слідчих ізоляторів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Конвоювання затриманих і взятих під варту осіб

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок