Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Поняття адміністративного захисту авторського права і суміжних прав

Поняття адміністративного захисту авторського права і суміжних прав

Назва:
Поняття адміністративного захисту авторського права і суміжних прав
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,77 KB
Завантажень:
121
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Найголовнішими завданнями, які стоять перед Україною сьогодні, є вступ до Всесвітньої організації торгівлі та входження до європейського правового і економічного поля. Крім іншого, на заваді цих благородних цілей стоїть незадовільний стан у сфері інтелектуальної власності. Тому приведення законодавства України до вимог міжнародних договорів та забезпечення ефективного застосування законодавства у сфері інтелектуальної власності, що означає також і ефективний захист інтелектуальної власності, в тому числі адміністративний, є першочерговими питаннями для нашої держави. Слід відмітити, що адміністративний захист авторського права і суміжних прав з’явився в законодавстві України лише в 2001 році [1], тому і наукових розробок на цю тему на сьогоднішній день практично немає. Вищевикладене зумовлює нагальну необхідність дослідження поняття і змісту адміністративного захисту авторського права і суміжних прав в нашій країні.

У даному дослідженні ми, в основному, спирались на праці вчених-адміністративістів, які розглядали питання адміністративного захисту взагалі, адміністративного процесу, адміністративного примусу та адміністративної відповідальності, а саме: О.П.Альохіна, О.М.Бандурки, Д.М.Бахраха, А.С.Васильєва, І.П.Голосніченка, В.І.Манохіна, Н.Г.Салищевої, С.С.Студенікіна та інших.

Основними цілями статті є вивчення співвідношення термінів “охорона” і “захист”, вивчення особливостей понять “охорона та захист авторських і суміжних прав”, аналіз змісту категорії “адміністративний захист” та, врешті решт, виведення визначення і змісту поняття “адміністративний захист авторського права і суміжних прав”.

Починаючи розгляд питання про захист об’єктів інтелектуальної власності, слід відмітити, що в значній кількості публікацій під подібними назвами мова йде не про захист, а про охорону результатів інтелектуальної діяльності [2-4]. Саме тому питання про визначення поняття “захист” та його місце серед інших правових категорій набуває особливого значення.

Отже, “охорона” і “захист” – яким чином вони співвідносяться? З цього приводу є декілька точок зору.

Так, Тлумачний словник української мови ототожнює поняття “охорона” і “захист” [5].

Л.В.Воєводін, посилаючись на Словник російської мови, також зазначає, що ці поняття в багатьох випадках співпадають, але привертає увагу і до підстав для їх розмежування: Він стверджує, що звичайно “захист” пов’язується з діяльністю, що здійснюється у випадку порушення суб’єктивних прав (наприклад, судовий захист). Захист передбачає заходи з відновлення порушеного права (наприклад, відміна або призупинення незаконних дій і т.п.). Поняття ж “охорона” означає діяльність, що забезпечує нормальну реалізацію суб’єктивних прав, причому першорядне значення мають профілактика, попередження, недопущення можливих порушень (запобіжні заходи) [6]. Таким чином, практично, “захист” і “охорона” протиставляються одне одному. Д.М.Бахрах також протиставляє ці поняття, обираючи критерієм їх розділу момент порушення прав: на його думку, до порушення прав діють заходи охорони, а після порушення – заходи захисту. При цьому під охороною розуміється сукупність різних взаємопов’язаних між собою заходів, які здійснюються як державними, так і громадськими організаціями і спрямовані на попередження порушень, усунення причин, які їх спонукали, і, таким чином, сприяють нормальному процесу реалізації громадянами своїх прав і свобод. В свою чергу, під захистом Д.М.Бахрах розуміє примусовий (по відношенню до зобов’язаної особи) спосіб здійснення суб’єктивного права, який застосовується в установленому законом порядку компетентними органами або самою правомочною особою з метою поновлення порушеного права [7].

Таке протиставлення видається штучним, як і ототожнення зазначених понять. Дійсно, поняття “захист” безпосередньо пов’язано з конкретним порушенням. Але заходи захисту також застосовуються і у випадку оспорювання прав. Крім того, метою застосування заходів захисту є не тільки поновлення, а і визнання прав, а також припинення правопорушення. Тому, на нашу думку, захист являє собою сукупність заходів, спрямованих на відновлення, визнання прав та на припинення порушень прав, які застосовуються правомочною особою самостійно, компетентним органом самостійно або за зверненням правомочної особи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Поняття адміністративного захисту авторського права і суміжних прав

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок