Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Завдання служби виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі

Завдання служби виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі

Назва:
Завдання служби виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,23 KB
Завантажень:
46
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
У системі заходів, що застосовуються до осіб, що вчинили злочини, важливе місце займають покарання, не пов'язані з позбавленням волі. Широке застосування цього виду покарання до винних передбачено кримінальним та виправно-трудовим законодавством України. Головний зміст названих актів полягає в тому, що вони дозволяють розширити виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі. Вони передбачають можливість застосування до осіб, винних у вчиненому злочині:

- виправні роботи (за місцем роботи та в інших місцях);

- відстрочення виконання вироку та умовного засудження з випробним строком.

Виправні роботи без позбавлення волі як вид кримінального або адміністративного покарання застосовуються дуже широко. Встановлюється це тими обставинами, що, з одного боку, вони володіють достатньо вагомим каральним змістом і, отже, можуть застосовуватись як міра впливу на осіб, що вчиняють різноманітні злочини, які не представляють велику громадську безпеку та адміністративні правопорушення, а з іншого - їх застосування не викликає тих негативних наслідків, що тягнуть за собою призначення позбавлення волі на незначний строк.

Сутність виправних робіт в найбільш повній мірі розкривається в їх каральному змісті, тобто в сукупності тих правообмежень, які повинен потерпіти засуджений до цього виду покарання.

Сукупність правообмежень визначається кримінальним, адміністративним та виправно-трудовим законодавством, а також деякими актами, які відносяться до законодавства про працю.

Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення України, виправні роботи можуть бути призначені на строк до двох місяців (ст. 31 КпАП України), а згідно з кримінальним законодавством (ст. 29 КК України) - від двох місяців до двох років.

Виправні роботи можуть бути призначені за місцем роботи засудженого і підданого адміністративному покаранню, а за кримінальні злочини також в інших місцях, призначених судом.

Із заробітку засудженого або підданого адміністративному покаранню провадиться відрахування в прибуток держави у розмірі, встановленому вироком суду від 5 до 20%.

Призначення покарання у вигляді виправних робіт передбачає встановлення деяких додаткових правообмежень:

- час відбування виправних робіт не зараховується у загальний та безперервний стаж роботи;

- на весь строк покарання забороняється звільнення засудженого з роботи за особистим бажанням без дозволу органів внутрішніх справ;

- під час відбування покарання засудженому чергова відпустка

не надається;

- час відбуття покарання у стаж, що надає право на відпустку, на отримання пільг та додатків до заробітку, не враховується. Мають місце і деякі інші правообмеження.

Виконання покарань у виді виправних робіт передбачає участь у цьому процесі не тільки органів внутрішніх справ, але й адміністрації підприємств, установ та організацій за місцем роботи засудженого. При цьому організаційні функції залишаються за інспекціями виправних робіт, які керують роботою з осудженими, надають необхідну допомогу, організують спільні заходи, які здійснюються з покараними за місцем роботи і т.п.

Інспекції виправних робіт міськрайорганів внутрішніх справ спільно з адміністрацією підприємств, установ та організацій зобов'язані забезпечити цей процес так, щоб покараний не був наданий сам собі, а зізнавав себе членом трудового колективу, котрий хоче допомогти йому виправитись, чесно відноситись до праці, підтримувати трудову дисципліну. Виконання призначених судом виправних робіт полягає у щомісячному утриманні коштів із заробітної платні в установлених розмірах, що є елементом виконання вироку і одночасно служить гарантією прав покараного.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Завдання служби виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок