Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Предмет і методи господарського права

Предмет і методи господарського права

Назва:
Предмет і методи господарського права
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,35 KB
Завантажень:
122
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
План

1. Поняття господарського права.

2. Суб’єкти господарського права.

3. Господарські правовідносини.

1. Господарське право це самостійна галузь права, яка визначає основні засади господарювання і регулює господарські відносини, що виникають у процесі організації та здійснення господарської діяльності між суб’єктами господарювання і іншими учасниками відносин у сфері господарювання.

Зміст предмету господарського права складається з 2 понять.

1. Господарської діяльності.

2. Організ. правові форми суб’єкту господарювання.

Відповідно до закону «Про економ. самост. основ суб’єктом господарства є підприємства різних організаційно-правових форм видів діяльності, яка здійснюється підприємством, як суб’єктами господарства в цілому становить народногосподарствий комплекс пр. господ. діяльн. базується на 2 концептуа. праці.

1. Дозволено в се що не заборонено законом.

2. Суб’єкти господар. повинні вчиняти так, к визначають нормативно-правові акти (це й при стос.суб’єк., які здійснюють контроль і управління у сфері господарювання.

Під господарською діяльністю розуміється діяльність суб’єктів господарювання у сфері суспільного виробництва спрямована на виготовлення і реалізацію продукції (товарів) виконання робіт, надання послуг. (господ. діяльн.) перед. різноманітні види діяльності які як правило здійснюються для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку.

Врегулювання господарських відносин в господарському праві відбув за допомогою 3 методів.

1. Імперативних приписів – визначає дотримання суб’єктами господарювання певних норм поведінки, визначених у нормативно-правових актах.

2. Метод Автономних рішень – передбачає, що суб’єкти господ. для здійснення господарської діяльності самостійно приймають певні правові норми.

3.Метод рекомендацій – за даним методом законодавець не зобов’язує, а рекомендує суб’єктам господарюванням типові моделі процесуального певних правовідносин.

В свою групу імперативний методи поділяється на два види методів, які забезпечують державне керівництво економікою.

- Адміністративним

- Економічним.

Адміністративний метод – це спосіб впливу держави, коли необхідний суспільству результат досягається прямим наказом компетентного органу, що підлягає обов’язковому виконанню:

1. Державна реєстрація суб’єктів господарювання

2. Реєстрація деяких видів господарів

3. Ліцензування

4. Встановлення податкових ставок, та інших платежів, тощо.

Економічні методи – це такі способи впливу держави на господарські правовідносини, коли необхідний суспільний результат досягається шляхом економічної заінтересованості виконавців, до них відносяться:

1. Встановлення податкових пільг.

2. Державне кредитування суб’єк. господар.

3. Надання дотацій.

3. Застосування господарсько-правих санкцій у сфері господарювання. У сучасних застосовуються у комплексі.

2. Суб’єктами господарських правовідносин є – організації, підприємства які мають ряд ознак закріплених господарським законодавством:

1. Наявні певної організаційно-правової форми.

2. Юридично-відокремлена і закріплено за суб’єктом майно у вигляді основних фондів і обігових коштів і інших цінностей (Баланс).

3. Господарська правосуб’єктність.

З урахування особливостей функцій суб’єктів господарювання, законодавство визначає, їх правове становище і відносить до суб’єктів господ. права, а саме:

- підприємства та їх структури підрозділи;

- об’єднання підприємств.

- фінансові і посередницькі інститути

- органи держ. вик. види і інші.

Органи, які забезпечують управління і контроль за діяльністю суб’єктів.

Названі суб’єкти можуть здійснювати господарську діяльність після проведення держ. реєстру і отримання статусу юридичної особи.

Фізичні особи, які здійснюють господарську діяльність проходять держ. реєстр без ств. юр. особи, але мають статус суб’єктів підпр. діял. Адже порівнянь з цим правом коло суб’єктів у господарському праві значно обмежено це юридичні особи і підприємці.

3. На підставі узагальнення указаних господарські правовідносини це визначення, що господарські правовідносини, це врегульовані нормами права суспільні відносини, котрі виникають у сфері господ.діляьності та /або організацій /керівництва такою діяльністю.

Характеризується особливим суб’єктив. складом (юр.особи і підприємці), а також бюджетним організаційних майнових елементів.

Відповідно до ст. 3 ч.4 ГК сферу господарських відносин становлять господарсько виробничі організаційно господ. внутрішньо господарські.

Господарсько-виробничі – є майнові та інші відносини, що виникають між суб’єктами господарювання, при безпосередньому здійсненні господарської діяльності.

Орган. госп. – відп. –визначаються відносини, що складаються між суб’єктами господ та суб’єкт. організаційно господ. повноважень у процесі управління господарською діяльністю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Предмет і методи господарського права

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок