Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Юрисдикційна діяльність податкової міліції

Юрисдикційна діяльність податкової міліції

Назва:
Юрисдикційна діяльність податкової міліції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,06 KB
Завантажень:
36
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Правове забезпечення правоохоронної діяльності податкової міліції в даний час зазнає істотних змін, що відображено, зокрема, у Законі України від 12.04.2006 „Про державну податкову службу в Україні”. У цьому аспекті важливого значення набуває і Концепція розвитку системи надання адміністративних послуг органами виконавчої влади, схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 15.02.2006 р. № 90-р. Зміст цієї Концепції спрямований на реалізацію фундаментальних положень, запропонованих ученими у сфері адміністративного права, з метою удосконалення правової основи правоохоронної діяльності, уповноважених на її здійснення державних органів. Це також стосується діяльності податкової міліції.

Питання вдосконалення правоохоронної діяльності держави, зокрема, юрисдикційної, є однією з найактуальніших проблем юридичної науки. Про це свідчать наукові праці, присвячені дослідженню цих питань, як фундаментального характеру так і прикладного. Такі спеціальні дослідження у сферах адміністративно-правового регулювання та державного управління провели О.О. Бандурка, Ю.П. Бітяк, В.М. Гаращук, А. Піліпенко, М.М.Тіщенко, А.П. Шергин, А.Ю. Якина та інші.

Наукові праці з питань правоохоронної діяльності держави як у цілому, так і її окремих органів складають теоретичну основу дослідження правоохоронної, зокрема юрисдикційної, діяльності податкової міліції в Україні.

У зв’язку із цим значну роль відіграли спеціальні дослідження, що розглядають функціонування суб’єктів правоохоронної діяльності, зміст і особливості їхніх повноважень, форми реалізації функцій цих органів [3; 9]. Однак, вивчивши наукові праці в контексті даної тематики, можна зауважити, що в адміністративно-правовій науці існує ряд питань, які не можна вважати розв’язаними, зокрема, остаточно обґрунтованими на теоретичному рівні. Так, необхідно звернути увагу на той факт, що не повною мірою досліджено питання юрисдикційної діяльності податкової міліції. І це саме тому, що податкова міліція є особливим суб’єктом правоохоронної діяльності, оскільки має специфічні форми реалізації закріплених за нею юрисдикційних повноважень. Їхнє вивчення щодо змісту, особливостей реалізації, результатів виконання, а також ролі у вирішенні державних завдань не можна не вважати суттєвим внеском у розвиток юридичної науки. Результати таких досліджень сприяють формуванню наукового бачення основних шляхів удосконалення діяльності правоохоронних органів із спеціальним статусом на центральному, регіональному та місцевому рівнях [1, с. 84], зокрема, податкової міліції як спеціального підрозділу держаної податкової служби. Наукове визначення оптимальних і ефективних способів і форм здійснення правоохоронної, зокрема, адміністративно-юрисдикційної діяльності, прогнозування результатів їхнього застосування набувають особливої актуальності в умовах запровадження концепції адміністративної реформи в Україні.

Аналітичні дослідження законодавчого регулювання та функціонування податкової міліції дозволяють з’ясувати проблемні моменти у визначенні правового статусу цього суб’єкта, правового забезпечення його діяльності. Саме тому доцільно зіставити надані повноваження податковій міліції з реальними можливостями їхньої реалізації для забезпечення виконання завдань, поставлених перед державною податковою службою. На підставі цього дослідження специфіки діяльності цього суб’єкта, її позитиву і негативу може бути значним внеском в адміністративно-правове вчення про правоохоронну, зокрема адміністративно-юрисдикційну діяльність.

У цьому напрямі, вважаємо, необхідно першочергово розглянути поняття „адміністративна юрисдикція”.

У юридичній літературі поняття „юрисдикція” визначено неоднозначно. Одні вчені сприймають юрисдикційну діяльність як центральну ланку, самостійний вид правоохоронної діяльності. На їхню думку, вона складається з розгляду справи про правопорушення, про правову кваліфікацію і прийняття рішення по такій справі [7, с. 9, 17; 2, с. 278–288]. На думку інших учених, ця діяльність повинна розглядатися ширше. З їхнього погляду юрисдикція – це певний вид діяльності державних органів виконавчої влади, що полягає в здійсненні повноважень цих органів, пов’язаних із застосуванням адміністративних санкцій стосовно фізичних і юридичних осіб. Такий підхід є відображенням значних змін у розумінні питання про юрисдикцію, що відбулися за останні роки [5, с. 26].

Зараз усе більше учених підтримують думку, що юрисдикція – це особливий вид правоохоронної діяльності, в процесі якої вирішується юридична справа, здійснюється правовий захист порушених або оспорюваних інтересів, набуває державно-владного характеру застосування відповідної правової санкції, відновлення порушеного права [1, с. 214].

Однак до теперішнього часу це поняття не набуло законодавчого закріплення у вигляді останнього сформульованого визначення, хоча практично це необхідно.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Юрисдикційна діяльність податкової міліції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок