Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Щодо удосконалення структури юридичних підрозділів державних податкових органів

Щодо удосконалення структури юридичних підрозділів державних податкових органів

Назва:
Щодо удосконалення структури юридичних підрозділів державних податкових органів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,75 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Сучасна системна криза в Україні зумовлена глибокими суперечностями не тільки у сфері суспільного виробництва, а й його соціальної організації, зокрема політико-юридичної, суперечностями у сфері культури взаємовідносин державної влади з громадянами, у процесі здійснення державними органами своєї діяльності, зокрема законотворення та державного управління. Демократична трансформація в посттоталітарному суспільстві можлива лише за умов соціальної обґрунтованості політичних, юридичних та економічних перетворень, їх морального виправдання, наявності демократичних правових процедур забезпечення й захисту законних інтересів і свобод індивіда як найвищої цінності громадянського суспільства [1, с. 632].

Одним із засобів служіння людині, механізмом поєднання її інтересів та інтересів управління є державна контрольно-управлінська функція. В Україні триває процес становлення системи державного управління, удосконалення організаційної структури та функціональної діяльності управлінських органів. У постійному пошуку і структурних змінах перебуває організація і діяльність Уряду та центральних органів виконавчої влади [2, с. 3].

Одним із пріоритетних напрямів українського державотворення у сучасний період є проведення адміністративної реформи, тобто здійснення комплексу структурно-функціональних, організаційних і кадрових перетворень у системі виконавчої влади, спрямованих на значне підвищення ефективності реалізації публічної влади у сфері діяльності держави і місцевого самоврядування [3, с. 20].

Забезпечення реформування системи державного управління в Україні, створення умов для побудови відповідно до Конституції України демократичної, соціальної, правової держави, утвердження і забезпечення прав людини і громадянина є однією із складових політики управління в органах державної податкової служби (далі – ОДПС). На здійснення організаційних заходів реформування системи державного управління було видано Указ Президента України “Про заходи щодо впровадження Концепції адміністративної реформи в Україні” від 22.07.98 № 810/98. Згідно з вимогами Концепції адміністративної реформи з метою підвищення ефективності державної служби та її реформування Президент підписав Указ від 11.02.2000 р. № 208/2000 “Про підвищення ефективності державної служби” на виконання якого Указом від 14.04.2000 р. за № 599/2000 затверджено Стратегію реформування системи державної служби України. Одним із основних завдань даних нормативно-правових актів є проведення змін організаційної структури апаратів і кадрової політики органів державної служби, до яких відносяться і ОДПС.

Законом України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.90 визначались структура ОДПС, порядок призначення посадових осіб, функції, права, обов’язки та відповідальність, а також правовий захист працівників.

Початок структурних змін ОДПС за функціональними ознаками відбувається після прийняття постанови КМУ “Про вдосконалення діяльності державної податкової служби та зміцнення її матеріально-технічної бази” від 24.07.93.

Утворено відповідний Департамент як самостійний функціональний підрозділ ДПА України з правами юридичної особи. Основними цілями Програми модернізації ОДПС є: сприяння сталому економічному зростанню, що забезпечить підвищення добробуту широких верств населення України, трансформування ОДПС, є провідний, демократичний, підзвітний суспільству високоефективний державний орган [4, с. 166].

Державна податкова служба – це складова частина апарату державного управління, який являє собою організовану систему спеціальних державних органів – органів державного управління, що перебувають між собою у багатогранних зв’язках і взаємодіють шляхом відносин різного характеру та покликані активно втілювати у життя основні завдання і функції держави [5, с. 30]. Податкова служба України є самостійною одиницею в системі органів виконавчої влади, утвореною шляхом прийняття законів. Вона має чітке організаційно-правове відокремлення і формально закріплену в офіційному порядку внутрішню будову, її органи виступають суб’єктами права. Податкова служба призначена для виконання у порядку суспільного поділу праці управлінської діяльності з реалізації державної політики в галузі здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства [5, с. 106].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Щодо удосконалення структури юридичних підрозділів державних податкових органів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок