Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Шляхи удосконалення нагородної справи в Україні

Шляхи удосконалення нагородної справи в Україні

Назва:
Шляхи удосконалення нагородної справи в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,64 KB
Завантажень:
25
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
За роки незалежності Україна зробила відчутні кроки у правовому, економічному, соціальному розвитку. Найвагомішим здобутком нашої держав є прийняття Конституції України, яка окреслила правові засади розвитку української державності. Одним з її невід’ємних атрибутів стали нагороди. Саме тоді відбувалося становлення держави, розвиток суспільних інститутів, створення власної системи нагород.

Реалізація завдань будівництва дійсно правової, демократичної і соціально орієнтованої на потреби громадян держави вимагає нової ідеології державної нагородної політики. Адже нагороди не тільки атрибут державності, а й реальний вимір ставлення держави до своїх громадян, важливий чинник морального заохочення за досягнення у діяльності, спрямованій на зміцнення соціально-економічного, державного, науково-технічного і культурного потенціалу України.

Головним завданням сучасного етапу державної нагородної політики є зміна векторів соціальної спрямованості нагороджень, серед яких пріоритетним мало б бути збільшення питомої ваги серед нагороджених орденами відомих представників громадськості, видатних особистостей нашої держави, які мають високий авторитет і визначні заслуги перед Україною, а почесними званнями – робітників та інженерно-технічних працівників, матерів-героїнь, донорів, які мають значні трудові здобутки і високий професіоналізм.

Державні нагороди України високо цінуються не тільки в Україні, а й за її межами, тому не можна допустити девальвації державних нагород. Для цього важливим є не тільки ретельний добір кандидатур, а й відбір осіб для наступних нагороджень вищими ступенями в межах окремої нагороди. Часто в нашій практиці зустрічаються випадки, коли кандидатури безпідставно представляються не до вищого ступеня певного ордена, а до зовсім іншого ордена. Наприклад, якщо особа нагороджена орденом „За заслуги” III ступеня, то цілком логічним було б представити її до цього ж ордена II ступеня. А пропонується нагородити її орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня. Часто непродуманим є подання про нагородження військовослужбовців орденом князя Ярослава Мудрого, „За заслуги”. Хоча законодавство й передбачає їхнє нагородження цими орденами, але ж існують нагороди, встановлені і призначені саме для цієї категорії – ордени Богдана Хмельницького, „За мужність”, військова медаль, відзнака „Іменна вогнепальна зброя”.

Діяльність Комісії державних нагород та геральдики залишалася непрозорою, не було створено умов для належного контролю за її роботою з боку суспільства. На постійній основі не було забезпечено процесу інформування громадськості через засоби масової інформації, у тому числі з використання можливостей відповідних веб-сторінок (інтернет-сайтів), про максимальну відкритість проходження подань щодо нагородження державними нагородами, досягнень осіб, відзначених державними нагородами, інших питань нагородного процесу. Тому одним із основних векторів діяльності Комісії повинна бути її відкритість перед ЗМІ. Можна переглянути гори преси попередніх років, але не знайти жодного повідомлення про те, що відбулося засідання комісії і які конкретні питання були на ньому розглянуті, які кроки планується здійснити у майбутньому.

Зупинимося, ще на одній негативній тенденції. Комісія не завжди займала принципову позицію щодо надходження значної кількості подань від центральних і місцевих органів виконавчої влади про нагородження осіб з нагоди ювілейних дат підприємств, організацій та установ. Неодноразово вносилися пропозиції про відзначення у зв’язку з пам’ятними датами в житті трудових колективів (15, 20, 25, 30, 40 тощо років із часу їхнього заснування). Такого не було навіть за часів колишнього СРСР. Інколи трапляються унікальні випадки, коли подаються документи про відзначення цілої групи людей, скажімо, 135-річчя з нагоди заснування міста, або 85-річчя з початку випуску продукції, або 100-річчя від дня народження особи, яка вже 20 років потому є померлою тощо. Причому подання порушуються нерідко без урахування економічних показників того чи іншого підприємства. Тому необхідно упорядкувати цей стихійний процес вирішуючи питання про ювілеї щодо дотримання норм Указу Президента України від 2 грудня 1995 року № 1116 „Про впорядкування відзначення пам’ятних дат і ювілеїв”. Які дати вважаються ювілейними: 50, 75, 100 тощо. Щодо осіб, то ще Постановою Президії Верховної Ради Української СРСР від 15 листопада 1988 року заборонялося нагородження громадян державними нагородами у період їхньої трудової діяльності з нагоди ювілеїв. На сьогодні ж ювілеї стають все частіше нагодою для нагородження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Шляхи удосконалення нагородної справи в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок