Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Шляхи удосконалення діяльності чергових частин міськрайорганів МВС України

Шляхи удосконалення діяльності чергових частин міськрайорганів МВС України

Назва:
Шляхи удосконалення діяльності чергових частин міськрайорганів МВС України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,51 KB
Завантажень:
75
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Наша країна переживає особливо важливий період своєї історії. На порозі третього тисячоліття Україна набула вимріяну століттями незалежність, свободу, право розпоряджатися своїм майбутнім, що, в свою чергу, через призму якісних змін у державному управлінні сьогодення створило передумови для розбудови держави на демократичних засадах, на основі загальнолюдських гуманістичних принципів.

Органи внутрішніх справ наполегливо працюють над створенням сприятливого правового клімату для забезпечення успішної реалізації проголошеного Президентом України реформаторського курсу щодо трансформації суспільного устрою та економіки держави. Захист прав і свобод людини визначає зміст діяльності органів внутрішніх справ. Результати цієї діяльності базуються не тільки на професіоналізмі та самовідданості працівників міліції, а й значною мірою залежать від ступеня довіри до них з боку населення, зміцнення стосунків її підрозділів та окремих працівників з громадськими об’єднаннями, рухами та громадянами [2, c. 23].

Відображаючи інтереси всіх служб і підрозділів органів внутрішніх справ, саме чергові частини знаходяться на складній та відповідальній ділянці роботи, вирішуючи щодня велику кількість найрізноманітніших питань. Так, зокрема, концентрація в чергових частинах усієї оперативної інформації та її виведення усіма системами оперативного зв’язку вказує на призначення кожної чергової частини як центру оперативного управління, першочергового організатора розкриття злочинів тощо.

Доречно також зазначити, що детальний перелік законів та інших нормативних актів, службової документації, картотек і довідкових матеріалів, наявних у чергових частинах і вміння правильного користування ними значною мірою сприяють забезпеченню чітких і злагоджених дій службових нарядів. Крім того, визначено і певні нормативні вимоги щодо добору якісного складу працівників чергової частини, підвищення їх професійної майстерності, а також виховання особового складу у дусі суворого дотримання чинного законодавства та внутрішніх норм і правил.

На сьогодні, очевидними є деякі прогресивні моменти та зрушення в організації роботи чергових частин. Зокрема, налагоджується процес оснащення зброєю, сучасними засобами зв’язку, електронно-обчислювальною технікою, криміналістичною та оперативною технікою, спеціалізованим автотранспортом.

Сучасна чергова частина органів внутрішніх справ являє собою цілу систему взаємопов’язаних і взаємодіючих між собою елементів, певним чином впорядкованих, тобто таких, що знаходяться на різних рівнях управління та характеризуються ієрархічною системою побудови, субординацією взаємовідносин тощо. Чергова частина міськрайвідділу є зв’язуючою ланкою всіх його служб і підрозділів. На відміну від чергових частин УМВС в областях, які, в основному, займаються управлінською діяльністю, добовий наряд органу безпосередньо бере активну участь у практичному виконанні завдань, поставлених перед міськрайорганом внутрішніх справ. Зокрема, мається на увазі, оперативне реагування на заяви і повідомлення про протиправні дії та бездіяльність, професійне керування силами та засобами, задіяними в охороні громадського порядку, комплексне застосування всіх інформаційних потоків для розкриття злочинів, розшуку злочинців чи викраденого майна [3, с. 30].

Таким чином, чергові частини міськрайорганів внутрішніх справ забезпечують оперативне реагування на злочини, правопорушення та інші протиправні дії (чи бездіяльність), незалежно від того, на який відділ чи службу органів внутрішніх справ покладено функції здійснення правоохоронних заходів.

Специфіка чергової служби порівняно з іншими службами управлінської системи органів внутрішніх справ полягає у високому інформаційно-аналітичному навантаженні на чергового протягом доби. Від того, як співробітники чергової частини здійснюють покладені на них функції, залежить ефективність і злагодженість діяльності багатьох підрозділів і служб органів внутрішніх справ у наступний час. Поспішати черговий повинен повільно, точно та детально оцінюючи швидкоплинну обстановку, що складається після одержання сигналу про надзвичайні події, і прийняти правильне рішення. Однак у діяльності чергових не завжди ці вимоги виконуються, часто зустрічається явище перестраховки, тобто проявляється певна обмеженість індивідуальних характеристик людини, яка працює в системі оперативного чергування органів внутрішніх справ, де насамперед потрібна висока швидкість опрацювання великих обсягів інформації обмеженими силами і коштами в реальному масштабі часу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Шляхи удосконалення діяльності чергових частин міськрайорганів МВС України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок