Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Організація служби виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі

Організація служби виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі

Назва:
Організація служби виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,10 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Здійснення завдань та функцій по виконанню покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, покладено на службу виконання покарань, яка є складовою частиною Головного управління виконання покарань (ГУВП) МВС України.

Інспекція виправних робіт входить на правах відділу до складу ГУВП МВС України. В деяких областях України у складі УВП УМВС України створені відділи виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі. У більшості обласних апаратів до складу УВП входить також інспекція виправних робіт.

До складу відділу виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, входять відділення по керівництву колоніями-поселеннями, лікувально-трудові профілакторії (ЛТП) та відділення інспекції виправних робіт.

До складу районних відділів УМВС України в областях, а також в м. Києві входять інспекції виправних робіт,

ГУВП МВС України керує інспекціями виправних робіт, що безпосередньо забезпечують виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, через інспекцію виправних робіт ГУВП МВС України та через відповідні відділи та інспекції управлінь МВС України в областях.

Головним завданням інспекції виправних робіт ГУВП МВС України є додержання чинного законодавства України щодо забезпечення ефективного перевиховання засудженого без ізолювання від суспільства на основі широкого використання в цьому можливостей трудових колективів та громадських організацій.

На інспекцію виправних робіт ГУВП МВС України покладаються такі функції:

- організація обліку умовно засуджених до покарань, не пов'язаних з позбавленням волі;

- забезпечення спільно з іншими службами МВС України нагляду за поведінкою засуджених;

- проведення із засудженими профілактичної роботи з метою попередження порушень трудової дисципліни та громадського порядку;

- виявлення умов, що сприяють вчиненню правопорушень, та здійснення заходів щодо їх усунення;

- організація роботи щодо працевлаштування осіб, звільнених з установ виконання покарань.

Інспекція виправних робіт ГУВП МВС України розробляє пропозиції основних напрямків діяльності органів внутрішніх справ щодо удосконалення організації виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі; визначає ефективні засоби, форми та методи вирішення завдань щодо виправлення та перевиховання засуджених. інспекція виправних робіт аналізує ефективність соціально-психологічного, педагогічного та трудового впливу на засуджених, приймає на цій підставі заходи щодо вдосконалення виховної роботи.

До компетенції інспекції виправних робіт ГУВП МВС України відноситься інспектування підпорядкованих підрозділів служби виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі. Вона оцінює їх діяльність та надає допомогу в її поліпшенні, узагальнює позитивний досвід роботи по перевихованню засуджених та розповсюджує його, забезпечує контроль за виконанням законодавства, що регулює діяльність служби по виконанню покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, розробляє проекти нормативних актів щодо головних напрямків виконання покарань і т. ін.

Службова діяльність підрозділів служби виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, організується за лінійно-зональним принципом відповідно до покладених завдань та функціональних обов'язків.

Завдання щодо основних напрямків організаційної діяльності відділів та інспекцій служби виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, УВП УМВС України в областях в більшості схожі з головними завданнями та напрямками діяльності інспекції виправних робіт ГУВП МВС України.

Відділи та інспекції виправних робіт УВП УМВС України в областях здійснюють керівництво інспекціями виправних робіт, що безпосередньо забезпечують виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі. З цією метою вони здійснюють збір та аналіз необхідної Інформації підлеглих підрозділів у міськрайвідділах внутрішніх справ (аналітичних довідок, даних розподілення сил та засобів, зведеної звітності, відомостей про виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, даних про ефективність соціально-психологічного, педагогічного та трудового впливу на засуджених). Відповідні відділи та інспекції УВП здійснюють контроль за діяльністю інспекцій виправних робіт, учиняють інспекторські перевірки Дотримання чинного законодавства, порядку виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, перевіряють дотримання адміністрацією підприємств та установ трудового законодавства відносно засуджених і т. ін. Вони здійснюють методичне керівництво інспекціями виправних робіт з питань ефективного застосування засобів та методів вирішення завдань виправлення та перевиховання засуджених, розробляють відповідні рекомендації, а також організують облік осіб, що засуджені до виправних робіт без позбавлення волі, засланню та висланню, а також беруть участь в проведенні виховної роботи з ними.

До основних напрямків діяльності інспекцій виправних робіт міськрайвідділів внутрішніх справ відносяться:

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Організація служби виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок