Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Функції та повноваження президента України у сфері національної безпеки

Функції та повноваження президента України у сфері національної безпеки

Назва:
Функції та повноваження президента України у сфері національної безпеки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,92 KB
Завантажень:
97
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Функції із забезпечення національної безпеки держава здійснює через певний механізм, в якому задіяні всі органи державної влади, основну роль серед яких відіграє Президент України. Його функції та повноваження в цій галузі посідають особливе місце в системі функцій органів державної влади в сфері національної безпеки.

З існуванням держави виникають загрози, які бувають як внутрішні, так і зовнішні. Для того щоб держава попереджувала ці загрози, і існують певні структури, якою є Рада національної безпеки і оборони України. Її виникнення зумовлене об’єктивною необхідністю.

Реалізація зовнішніх ознак найбільше проявляється в функції Президента України із забезпечення національної безпеки, який не входить безпосередньо до жодної з гілок влади. Проте його статус як глави держави наділяє його повноваженнями, згідно з якими він є гарантом державного суверенітету, територіальної цілісності України, дотримання Конституції, прав і свобод людини і громадянина.

На нього покладається обов’язок забезпечення як недоторканості зовнішніх кордонів України, так і безумовного припинення спроб будь-яких сил всередині країни розчленити територію України або відокремити якусь її частину. Оскільки ці повноваження більше чи менше властиві всім органам державної влади, Президент, безумовно, впливає на діяльність усієї системи державних органів у сфері національної безпеки України і особливо на організацію на діяльність органів виконавчої влади у цій сфері, тому що він особисто їх формує.

Саме тому він наділений відповідними конкретними повноваженнями: є Верховним Головнокоман-дуючим Збройних Сил України та інших військових формувань, очолює Раду національної безпеки і оборони України.

Президент як глава держави у першу чергу є Верховним Головнокомандуючим Збройних Сил України, а тому наділений правом призначати на посади та звільняти з них вище командування Збройних Сил, інших військових формувань, здійснювати керівництво у сфері національної безпеки. Акти з цих питань повинні бути скріплені підписами Прем’єр-міністра і міністра, який відповідає за акт та його виконання.

Президент разом із Верховною Радою визначає стратегію гарантування національної безпеки, контролює діяльність державних органів щодо гарантування національної безпеки у межах компетенції, визначеної законом; бере найактивнішу участь у формуванні органів національної безпеки держави. Так, Президент формує персональний склад Ради національної безпеки і оборони України, яка є координаційним органом з питань національної безпеки і оборони при Президентові та очолює її.

Він керує її роботою, головує на її засіданнях, планує питання, що виносяться на розгляд, вводить своїми указами у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України.

Функції Ради національної безпеки і оборони України є похідними від функцій держави, державних органів у сфері національної безпеки та функцій військових формувань Воєнної організації держави. До Воєнної організації держави, крім Збройних Сил України, належать військові формування: Державної податкової служби, внутрішні війська МВС, війська Цивільної оборони, управління державної охорони, війська Державної прикордонної служби, війська урядового зв’язку, підрозділи Служби безпеки України та інші, які мають організаційну структуру військового типу, що характеризується наявністю єдиноначальності, підпорядкованості і дисципліни та створені відповідно до законів України.

Функції держави в сфері національної безпеки якнайяскравіше і найповніше втілені в функціях глави держави – гаранта конституційного ладу, головною функцією якого є функція забезпечення національної безпеки. А складовими цієї функції є функції державних органів, що утворюють систему органів національної безпеки.

Донині проблема визначення функцій Президента України стоїть досить гостро, що зумовлено трьома головними причинами: 1) особливою важливістю даного органу серед вищих органів державної влади, широтою і значущістю його повноважень, закріплених Конституцією; 2) гаданою „відсутністю місця” для глави держави при розбудові державного апарату за принципом поділу влади; 3) недосконалістю правової регламентації функцій Президента України у Конституції.

Теоретична нерозробленість проблеми функцій Президента України чітко виявилася у наукових публікаціях, присвячених роз’ясненню конституційних положень щодо статусу глави держави, автори яких не змогли вийти за межі формулювань Основного Закону. Зокрема, автори першого коментаря до Конституції України на підставі положень ст.102 виділяють такі пріоритетні функції Президента, як:

– гарантування державного суверенітету України;

– гарантування територіальної цілісності України;

– гарантування Конституції України, прав і свобод людини і громадянина [1].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Функції та повноваження президента України у сфері національної безпеки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок