Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Функції та вимоги до їх реалізації органами внутрішніх справ щодо забезпечення прав і свобод людини

Функції та вимоги до їх реалізації органами внутрішніх справ щодо забезпечення прав і свобод людини

Назва:
Функції та вимоги до їх реалізації органами внутрішніх справ щодо забезпечення прав і свобод людини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,68 KB
Завантажень:
37
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Розгляд теоретичних і практичних проблем забезпечення прав і свобод людини є одним із основних напрямів сучасних наукових досліджень у сфері правоохоронної діяльності, що потребує інтегративного поєднання знань багатьох галузей юридичної науки. Проте особливе місце щодо забезпечення прав і свобод людини належить адміністративно-правовим засобам, використання яких здійснюється у сфері державного управління. Саме в цій сфері переважно реалізуються повноваження органів внутрішніх справ.

Особливу роль у системі органів державної влади, які займаються забезпеченням свобод людини, відіграють правоохоронні органи, зокрема, органи внутрішніх справ. До компетенції міліції входить захист життя, здоров’я, прав і свобод, власності громадян, інтересів суспільства і держави від протиправних посягань. Органи міліції забезпечують особисту безпеку людини, попереджують правопорушення, охороняють громадський порядок, розкривають злочини, розшукують злочинців, піклуються про безпеку дорожнього руху, захищають власність. Законні вимоги працівника міліції обов’язкові для виконання кожною людиною і посадовими особами.

Однак, критично оцінюючи досягнуті результати, слід зауважити, що на сьогодні ще не достатньо розглянуті питання особливого становища органів внутрішніх справ, яке зумовлюється обсягом і складністю їх компетенції при здійсненні правоохоронної діяльності, а також тим, що на них покладається основний тягар боротьби зі злочинністю та роботи з профілактики і запобігання злочинам з метою реалізації єдиної державної політики боротьби зі злочинністю, яка є складовою внутрішньої політики суверенної і незалежної України. Крім того, органи внутрішніх справ найчисленніші серед правоохоронних органів України.

Діяльність органів внутрішніх справ щодо забезпечення прав і свобод людини багатоаспектна, її результати залежать не тільки від професіоналізму та самовідданості працівників міліції, але й від ступеня довіри до них з боку широких верств населення, налагодження співпраці правоохоронних підрозділів та окремих працівників з громадськими об’єднаннями та громадянами. Вона включає в себе як запобігання порушенням, відновлення та забезпечення прав і свобод людини, так і повагу та дотримання їх власне органами внутрішніх справ.

Велику увагу у вирішенні значних питань постійно приділяє керівництво Міністерства внутрішніх справ України [1; 2]. У виступах керівників МВС неодноразово підкреслювалось, що сучасні соціально-економічні перетворення в нашій державі орієнтовані на втілення в життя конституційних принципів свободи людини та справедливості і спрямовані на формування громадянського суспільства [3].

Українська демократична, соціально-правова держава базується на системі гуманістичних положень і принципів. Відповідно до ст. 8 Конституції в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Цей принцип належить до найважливіших, прогресивних здобутків політико-правової історії людства і покликаний забезпечити гуманістичний розвиток суспільства. Правова ідея справедливості, згідно з якою людина, її гідність, права, свободи та інтереси є вищою соціальною цінністю, визнається в Україні верховним принципом, який проголошено в Конституції України і має бути основою всього чинного законодавства. Усі органи і посадові особи держави та місцевого самоврядування повинні здійснювати свої повноваження, винятково виходячи з пріоритетності права [4, с. 110].

На забезпечення принципу верховенства права у нашому суспільстві спрямована правоохоронна діяльність. Завдання правоохоронної діяльності полягають у захисті встановленого Конституцією України суспільного ладу держави, економічної та політичної систем, прав і законних інтересів особи, підприємств, установ, організацій, суб’єктів усіх форм власності, економічної та територіальної цілісності України. Особливе місце серед завдань правоохоронної діяльності посідає забезпечення прав і свобод людини, її життя, здоров’я, честі, гідності, недоторканності та безпеки.

Щодо втілення конституційного принципу верховенства права в розвиток системи органів внутрішніх справ, слід зазначити, що згідно зі ст. 3 Закону України „Про міліцію” її діяльність ґрунтується на принципі законності. Вітчизняні вчені визначають законність у сфері виконавчої влади як верховенство законів, їх обов’язковість, недопущення протиставлення законності доцільності, нерозривний зв’язок законності і культури, їх єдність [5, с. 124].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Функції та вимоги до їх реалізації органами внутрішніх справ щодо забезпечення прав і свобод людини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок