Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Функції депутатів місцевих рад

Функції депутатів місцевих рад

Назва:
Функції депутатів місцевих рад
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,10 KB
Завантажень:
46
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Прийнятий у 1997 році Закон України ”Про місцеве самоврядування” визначає, що ”сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади і здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами” [1, с.7].

У науковій юридичній літературі накопичений досвід щодо визначення поняття функцій в цілому, зокрема з’явилися публікації щодо визначення поняття функцій держави, органів і посадових осіб, функцій державної влади, функцій управління. Також проводяться дослідження щодо визначення функцій місцевого самоврядування в цілому, органів і посадових осіб.

На думку О.Є. Кутафіна, В.І. Фадєєва, під функціями місцевого самоуправління розуміють основні напрями муніципальної діяльності, які в свою чергу обумовлені природою та місцем муніципального самоуправління в системі народовладдя [2, с.112].

Щодо функцій територіальних громад, то „це основні напрями та види муніципальної діяльності цих спільностей, які виражають волю і інтереси місцевих жителів та забезпечують здійснення ними відносин з державою, її органами, суб’єктами місцевого самоврядування в межах Конституції і законів України” [3, с.127].

Під функціями представницьких органів місцевого самоврядування розуміють ”основні сторони соціального призначення представницьких органів місцевого самоврядування в Україні, які втілюються в конкретні напрями і види діяльності рад щодо здійсненнязавдань, визначених Конституцією України, Законом про місцеве самоврядування, іншими законами і нормативними актами” [4, с.172].

Отже, мета дослідження полягає в тому, щоб на основі досягнень юридичної науки в сфері визначення функцій органів і посадових осіб, а також аналізу чинного законодавства щодо місцевого самоврядування, дослідити функції депутатів місцевих рад, що в свою чергу дозволить визначити місце та роль депутата як представника територіальної громади та суб’єкта відповідної місцевої ради в системі народовладдя.

Відповідно до поставленої мети зроблена спроба вирішити такі завдання:

– визначити поняття ”функції” депутатів місцевих рад як суб’єктів конституційно-правових відносин;

– класифікувати функції депутатів місцевих рад за відповідними критеріями.

Проблема визначення функцій держави, органів державної влади та місцевого самоврядування носить дискусійних характер. Серед науковців не існує єдиного підходу щодо визначення цього поняття. Терміном ”функція” досить часто окреслюють такі поняття, як ”ціль”, ”завдання”, ”компетенція”, ”права” тощо. Набутий досвід щодо визначень функцій органів публічної влади дозволяє визначити функції, як вид і напрями діяльності відповідних суб’єктів і це, на нашу думку, повинно стати одним із джерел визначення поняття ”функції депутатів місцевих рад”.

Відповідно до ст. 143 Конституції України територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування управляють майном, що є в комунальній власності; затверджують програми соціально-економічного та культурного розвитку і контролюють їх виконання; затверджують бюджети відповідних адміністративно-територіальних одиниць і контролюють їх виконання; встановлюють місцеві податки і збори відповідно до закону; забезпечують проведення місцевих референдумів і реалізацію їх результатів; утворюють, реорганізовують і ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю; вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.

На підставі вищевикладеного можна стверджувати, що функції депутатів місцевих рад будуть похідними від функцій місцевого самоврядування в цілому і відповідають правовій природі місцевого самоврядування.

На думку В.В. Кравченко, М.В. Пітцика, основні функції місцевого самоврядування випливають із його завдань і при цьому виділяють такі найважливіші функції, як:

1) залучення населення до участі у вирішенні питань місцевого та загальнодержавного значення; 2) володіння, використання, а також управління комунальною власністю;

3) забезпечення комплексного соціально-економічного та культурного розвитку відповідної території; 4) надання соціальних послуг населенню; 5) забезпечення законності, громадської безпеки, правопорядку, охорона прав, свобод і законних інтересів громадян; 6) соціальний захист населення, сприяння працевлаштуванню громадян; 7) захист прав місцевого самоврядування [5, с.72].

Функції депутатів місцевих рад обумовлені природою депутатського мандата і обумовлюють конкретно-предметну визначеність депутатів у представницькому органі місцевого самоврядування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Функції депутатів місцевих рад

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок