Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Фактори відтворення тіньових відносин у сфері зовнішньоекономічної діяльності

Фактори відтворення тіньових відносин у сфері зовнішньоекономічної діяльності

Назва:
Фактори відтворення тіньових відносин у сфері зовнішньоекономічної діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,52 KB
Завантажень:
24
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Визначення факторів, що зумовлюють або сприяють відтворенню тіньових відносин у сфері ЗЕД, спостереження й встановлення тенденцій щодо їх змін, є необхідною передумовою для розробки ефективних організаційно-правових заходів протидії розповсюдженню тіньових процесів. Для подальшої розробки цих питань у межах нашого дослідження необхідно зазначити, що вивченню економічних причин тінізації приділили увагу багато вітчизняних і зарубіжних вчених [1–9]. Серед них А. Базелюк, О. Бандурка, В. Бордюк, В. Геєць, А. Горщак, С. Головін, М. Глухівський, П. Гутман, Е. Дідоренко, А. Ділнот, С. Коваленко, Ю. Козлов, Т. Корягіна, А. Ларьков, В. Мамутов, О. Мандибура, К. Макафі, М. Ніколаєва, В. Попович, В. Рутгайзер, А. Савельєв, О. Турчинов, Е. Фейг, А. Шевяков, А. Шохін.

Учені називають різні причини тінізації економіки – від поганої роботи правоохоронних органів [3], недосконалого правого забезпечення детінізації економіки [2; 6; 8] до особливого менталітету українського народу, сформованого “поганою спадщиною, втратою моральних цінностей ще в радянські часи, коли державний апарат був зацікавлений у існуванні тіньової економіки” [9].

Причини тінізації економіки вивчали майже всі вищеназвані та інші дослідники. Однак узагальненню основного масиву цих публікацій, аналізу причин тінізації економічних відносин, у тому числі і дослідженню теоретико-методологічних аспектів причинного комплексу глобалізації тіньових процесів в Україні присвячено спеціальний розділ (розділ 3.3) в Загальній частині теорії детінізації економіки [11, 221–255].

Проблеми співвідношення злочинності та тіньової економіки в контексті концепції причин, умов та етапів тінізації економічних відносин розглядались у підрозділі 3.3.4.

Визначаючи причини і умови тінізації економічних відносин у даній роботі висувається гіпотеза, що є загальні макрорівневі фактори, які впливають на тінізацію відносин в усіх галузях народного господарства та напрямах підприємницької діяльності. У той же час, кожній галузі народного господарства, напряму підприємницької діяльності притаманні також власні, специфічні причини й умови відтворення тіньових відносин, які залежать від технології капіталооборотних операцій предметної області, причинно-мотиваційним наслідковим і суб’єктним складом. Тобто йдеться про структуризацію причинних комплексів за схемою загальне і особливе [11, 222–225], що свідчить про необхідність дослідження цих проблем у сфері ЗЕД. Більше того, дослідження факторів, що впливають на відтворення тіньових відносин безпосередньо у сфері зовнішньоекономічних відносин практично відсутні.

Поряд з цим, потрібно зазначити, що розробці теорії детермінації, причинності тих чи інших соціальних явищ, процесів, проявів більше уваги приділяє кримінологічна наука [10]. Водночас, необхідність дослідження цих питань у сфері управління можна підтвердити масою прикладів з управлінської практики, коли прийняте те чи інше управлінське рішення саме ставало причиною виникнення тіньових чи інших негативних явищ або принаймні стимулюючою умовою для вчинення глобалізованих тіньових проявів. Принаймні рішення з приватизаційних процедур взагалі і з участю трастів, рішення, що відображають формування фіскальної спрямованості чинної системи оподаткування та обвальна лібералізація ЗЕД, сьогодні є загальновизнаними факторами, що вплинули на глобалізацію тіньових відносин в Україні. Беззаперечним є той факт, що розробити організаційно-правові засади створення економічних передумов детінізації зовнішньоекономічної діяльності не можливо без визначення і усунення факторів, що впливають на відтворення тіньових відносин у сфері ЗЕД. Не можна вдосконалити організаційну і функціональну структуру реєстраційно-дозвільних і контрольних органів держави, органів корпоративного управління суб’єктів ЗЕД без виявлення відповідних недоліків, які є причинами або принаймні сприятливими умовами для відтворення тіньових проявів у сфері ЗЕД.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Фактори відтворення тіньових відносин у сфері зовнішньоекономічної діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок