Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Фінансова основа місцевого самоврядування і фінансова діяльність місцевих рад

Фінансова основа місцевого самоврядування і фінансова діяльність місцевих рад

Назва:
Фінансова основа місцевого самоврядування і фінансова діяльність місцевих рад
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,50 KB
Завантажень:
44
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Робота зі справляння і використання місцевих податків і зборів становить частину фінансової діяльності місцевого самоврядування, що являє собою сукупність здійснюваних у правовій формі дій органів місцевого самоврядування з утворення, розподілу і використання фінансових ресурсів, за допомогою яких забезпечується виконання завдань і функцій місцевого самоврядування. В основі змісту фінансової діяльності місцевого самоврядування лежать потреби у грошових коштах та інтереси територіальних громад, які можуть формуватися самими громадами або випливати із завдань, функцій та компетенції місцевого самоврядування.

У найбільш загальному вигляді основний зміст фінансової діяльності місцевого самоврядування становить фінансування соціально-культурної сфери та місцевих потреб – утримання органів влади та управління, органів місцевого самоврядування, освіта, охорона здоров’я, соціальний захист та соціальне забезпечення, молодіжні програми, житлове та комунальне господарство, культура, фізична культура і спорт, капітальні вкладення, фінансування агропромислового комплексу, роботи з покращання земель, витрати екологічного характеру та інші видатки. В інших країнах світу до цих видатків окремими видами можуть додаватись будівництво шляхів, ветеринарна допомога, догляд за бідними та сиротами, житлове будівництво, працевлаштування безробітних, ритуальні послуги, збирання та утилізація сміття тощо.

У сфері фінансів завданням, функціям і компетенції місцевих рад повинні відповідати їх правові та реальні фінансові можливості; при цьому основою і причиною існування їх є наявність об’єктивних потреб та інтересів (інтереси являють собою усвідомлені потреби) місцевого населення. В економічній літературі зазначається, що завдання і функції місцевих рад можуть бути поділені на дві групи: 1) завдання та функції, які взагалі передано місцевим органам влади в межах місцевих інтересів і вони є їхньою невід’ємною власною компетенцією; 2) завдання та функції, доручені місцевим органам влади центральною владою, або так звані делеговані повноваження [6, с. 43].

Фахівці з фінансів і фінансового права завжди наголошували на значенні фінансів у справі зміцнення місцевого самоврядування, підкреслюючи необхідність надання місцевим органам реальних матеріальних можливостей і повноважень. Щоправда, в літературі іноді допускається змішування двох питань – про співвідношення компетенції і матеріальних фінансових ресурсів. Так, В.М. Вишновецький [3, с. 168] слідом за П.М. Годме [4, с. 142] пише, що незалежність місцевих органів більшою мірою визначається їх компетенцією в сфері фінансів, ніж компетенцією у вирішенні інших питань. У цьому випадку має місце змішування прав (як головної частини компетенції місцевих рад) та об’єкта повноважень – матеріально-фінансової бази. У цілому ж це питання – про самостійність місцевих органів влади – має два аспекти: 1) наявність належних сум грошових коштів; 2) наявність відповідної, в тому числі власної компетенції розпоряджатися ними.

Поняття місцевих фінансів як єдиної фінансової бази місцевих громад, общин, територій сформувалося не відразу з виникненням місцевого самоврядування, а виникло лише наприкінці ХІХ століття. Разом з ним з’явилися і теоретичні розробки поняття місцевих фінансів, які частіше за все називались “місцевим фінансовим господарством”, “сукупністю матеріальних засобів”, “господарством місцевих спілок” [7, с. 47] та ін. Типовим для радянського періоду було визначення фінансів як місцевих бюджетів (особливо з кінця 30-х років), хоча траплялися і визначення місцевих фінансів як самостійного явища. З кінця 50-х та у 60-х роках сформувався підхід до визначення суті місцевих фінансів як системи економічних відносин базисного характеру, а в 90-х роках все частіше почали використовуватися такі терміни, як “регіональні фінанси”, “територіальні фінанси”, “місцеві фінанси”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Фінансова основа місцевого самоврядування і фінансова діяльність місцевих рад

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок