Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Фінансова діяльність органів місцевого самоврядування у комунальній сфері

Фінансова діяльність органів місцевого самоврядування у комунальній сфері

Назва:
Фінансова діяльність органів місцевого самоврядування у комунальній сфері
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,11 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
В умовах ринкової економіки, забезпечення нормального функціонування житлово-комунального господарства необхідний рівень і якість обслуговування населення та інших споживачів визначаються чітким розмежуванням функцій управління, права власності, системою договірних відносин, об’єктивним поєднанням економічних і адміністративних методів впливу на діяльність усіх господарюючих суб’єктів на території місцевої громади.

Науково-теоретичними джерелами статті є нормативно-правові акти, роботи з фінансового та конституційного права, теорії фінансів. Проблему повноважень органів місцевого самоврядування у своїх роботах висвітлювали Василик О.Д. [5], Воронова Л.К. [6], Горний М.Б. [7, с. 10–14], Кампо В.М. [11, с. 7–20], Кірсанов С.О. [9, с. 30–33], Кравченко В.І. [10], Погорілко В.Ф. [12, с. 173–185], Фрицький О.Ф. [12, с. 173–185]. Але роботи цих авторів стосувалися лише загальних положень щодо повноважень органів місцевого самоврядування у сфері фінансів.

Метою статті є вивчення системи нормативно-правових актів, що регулюють відносини органів місцевого самоврядування в сфері житлово-комунального господарства та дослідження інституту комунального замовлення як одного з основних інструментів фінансового забезпечення функціонування комунального господарства.

Для реалізації поставленої мети перед автором постали наступні завдання: розкрити поняття і сутність місцевого самоврядування та комунального господарства, взаємовідносин між ними, з’ясувати поняття комунального замовлення та охарактеризувати суб’єктів діяльності з забезпечення функціонування і розвитку місцевого самоврядування.

Реформа житлово-комунального господарства, яка сьогодні реалізується в Україні, не матиме бажаного результату, якщо органи місцевого самоврядування не будуть зацікавлені в намічених перетвореннях. Тільки глибоко усвідомлена, економічно приваблива і науково обґрунтована діяльність органів місцевого самоврядування здатна здійснити повноцінні перетворення у житлово-комунальному обслуговуванні населення.

Однією з важливих цільових функцій місцевого самоврядування на сьогодні є економічний розвиток територіальної громади. Місцеве самоврядування покликано забезпечити самостійне вирішення населенням більшості питань місцевого значення. Для цього необхідна відповідна законодавча і фінансова база, стабільна місцева економіка і вільне володіння, користування і розпорядження комунальною власністю. Слід враховувати, що проблема самостійності місцевого самоврядування може бути досить успішно вирішена за наявності достатніх коштів для покриття, як мінімум, обов’язкових витрат місцевих бюджетів за умови довгострокового фінансового планування.

Вивчаючи питання діяльності місцевого самоврядування з фінансування комунального господарства, доцільно дати визначення деяких понять. Так, відповідно до чинного законодавства, місцеве самоврядування – це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади – жителів села чи добровільного об’єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста – самостійно або під відповідальність органів і посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції та законів України [2]. Органи місцевого самоврядування мають комунальну власність, місцевий бюджет. Вони здійснюють функції управління, пов’язані з задоволенням суспільних потреб населення відповідної територіальної громади. Ця діяльність здійснюється з використанням комунального господарства, тобто сукупності підприємств, установ, організацій, які проводять господарську діяльність на території місцевої громади.

Основними суб’єктами комунального господарства є комунальна установа, тобто некомерційна організація, створена органом місцевого самоврядування, для здійснення управлінських, соціально-культурних або інших функцій некомерційного характеру і яка фінансується ним повністю або частково, а також комунальне унітарне підприємство [7, с. 12].

Діяльність органів місцевого самоврядування базується на економічних принципах, що забезпечують успішне функціонування суб’єктів господарювання на ринку обслуговування споживачів:

1) формування ринку споживачів послуг житлово-комунального господарства, їх господарська самостійність на основі приватних економічних інтересів;

2) створення механізмів, які б забезпечували взаємну відповідальність суб’єктів договірних відносин у сфері виробництва і споживання послуг житлово-комунального господарства;

3) платність послуг;

4) соціальний захист малозабезпечених верств населення шляхом надання компенсацій з оплати житла і комунальних послуг.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Фінансова діяльність органів місцевого самоврядування у комунальній сфері

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок