Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Фіктивне підприємництво – створення або придбання, державна реєстрація чи перереєстрація підприємницької діяльності?

Фіктивне підприємництво – створення або придбання, державна реєстрація чи перереєстрація підприємницької діяльності?

Назва:
Фіктивне підприємництво – створення або придбання, державна реєстрація чи перереєстрація підприємницької діяльності?
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,18 KB
Завантажень:
28
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Протягом останніх років спостерігається активне проникнення організованих злочинних угруповань у підприємницьку діяльність та створення ними фіктивних підприємницьких структур.

Фіктивне підприємництво – це не тільки довірчі товариства і трасти, які будували раніше свою діяльність за принципом “піраміди”, а, як показує практика, набагато ширша злочинна діяльність, що набуває все більшого впливу на підприємницьку діяльність і економічну ситуацію в державі.

Зміни в суспільному житті викликали і відповідні зміни в структурі злочинності, механізмах вчинення окремих злочинів із використанням фіктивних суб’єктів підприємницької діяльності.

Злочини, що вчиняються ОЗУ з використанням фіктивних суб’єктів підприємницької діяльності набули таких масштабів, що дедалі більше становлять загрозу економічній безпеці України, оскільки частина капіталу держави (більш ніж 50 %) знаходиться в “тіньовому” обороті. Аналіз оперативної ситуації показує, що вони скоюються в різних сферах економіки, зокрема в бюджетній, фінансово-кредитній, банківській, зовнішньоекономічній діяльності, у сферах приватизації, торгівлі, послуг, виробництва приватного бізнесу. Фіктивне підприємництво набуло розповсюдження в базових галузях економіки – паливно-енергетичному комплексі, вугільній, металургійній, коксохімічній промисловості, агропромисловому комплексі та в інших галузях народного господарства.

Широкого розповсюдження набуло створення фіктивного підприємництва ОЗУ і скоєння багатьох економічних злочинів шляхом планування і використання злочинних схем для незаконного заволодіння грошей та інших матеріальних цінностей громадян або юридичних осіб при наданні посередницьких послуг, а саме:

– розкрадання майна незалежно від форми власності шляхом привласнення, розтрати, зловживання службовим становищем;

– крадіжки з використанням легального доступу до викраденого;

– незаконне одержання готівкових бюджетних коштів і використання їх не за призначенням;

– шахрайство з фінансовими ресурсами;

– незаконне перерахування грошових коштів в іноземну валюту та перерахування за кордон;

– здійснення незаконних фінансово-господарських операцій і легалізація “відмивання” незаконно одержуваних коштів;

– ухилення від сплати податків та зборів при переміщенні товарів через кордон;

– ухилення від сплати мита, акцизного збору та податку на додану вартість шляхом контрабандного ввезення товарів;

– незаконне відшкодування податку на додану вартість, проведення інших фінансових операцій, пов’язаних з ухиленням від оподаткування;

– корисливі злочини шляхом зловживання службовим становищем без ознак розкрадання ( хабарництво, службовий підлог, підробка документів тощо);

– корисливі злочини у сфері торгівлі, послуг, виробництва та інших сферах приватного бізнесу без використання службового становища і без ознак розкрадання;

– зайняття незаконною підприємницькою діяльністю (виготовлення зброї та злочини, пов’язані з незаконним обігом наркотиків).

Злочинні схеми можуть змінюватись і вдосконалюватись.

Правоохоронними органами з кожним роком збільшується кількість як виявлених фіктивних фірм, так і матеріальна шкода, яка завдається державі в зв’язку з існуванням фіктивного підприємництва.

За даними ДПА України податковими органами з “ознаками фіктивності” в 1997 р. виявлено 165 фіктивних фірм, в 1998 р. – 2 680, а в 1999 р. – 4 169. За підрахунками ДПАУ, в 1999 р. від незаконної діяльності виявлених фіктивних структур державою не отримано тільки ПДВ на суму 3,9 мільярдів гривень.

За 9 місяців 2001 р. виявлено майже 4 тис. фіктивних підприємств. Загальний обсяг коштів, проведений через їх рахунки з метою ухилення від оподаткування, становить понад 20 мільярдів гривень. Незважаючи на невелику питому вагу фіктивного підприємництва, у загальній структурі злочинності цей вид злочинної діяльності завдає державі величезної матеріальної шкоди, створює умови для різкого зростання економічної злочинності. Боротьба з цим суспільно-небезпечним явищем ведеться ще недостатньо.

За фактами фіктивного підприємництва порушуються лише поодинокі справи.

За офіційними даними Верховного суду України, Міністерства юстиції України кількість засуджених за фіктивне підприємництво становить: у 1994 р. – 0, в 1995 р. – 0, в 1996 р. – 3, у 1997 р. – 4, у 1998 р. – 5, у 1999 р. – 5 чоловік. На боротьбу з фіктивним підприємництвом значною мірою впливають також і недоліки чинного законодавства .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Фіктивне підприємництво – створення або придбання, державна реєстрація чи перереєстрація підприємницької діяльності?

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок