Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Фіктивність підприємства як підстава для визнання угод недійсними

Фіктивність підприємства як підстава для визнання угод недійсними

Назва:
Фіктивність підприємства як підстава для визнання угод недійсними
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,24 KB
Завантажень:
19
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Добросовісність учасників господарських і цивільних правовідносин як основа ділового обороту преюдиційно є предметом досліджень науки. Висловлено думку, що добросовісність є загальним принципом цивільного права [1].

Останнім часом в Україні досить поширеним стало створення та використання фіктивних підприємств для приховування прибутків від оподаткування, конвертування коштів. Це породжує зловживання з фінансовими ресурсами з боку деяких посадових осіб фінансово-кредитних та банківських установ, які безпосередньо беруть участь у відмиванні „брудних” коштів, сприяють відтоку грошей за кордон, спрямовують грошові потоки на обслуговування угод через фіктивні структури. Можна з упевненістю стверджувати, що створення фіктивних підприємств в Україні набуло масового характеру. Їх існування становить загрозу для молодої української економіки, підриваючи її фінансову та податкову системи.

Слід звернути увагу на те, що реєстрація вищезазначених структур відбувається, як правило, за дорученнями, виданими за втраченими або викраденими паспортами, за паспортами громадян, які діяли за певну винагороду, з використанням підроблених печаток. У подальшому після відкриття розрахункових рахунків тіньові кошти перераховуються різним фірмам з метою подальшого конвертування та ухилення від оподаткування.

Для обґрунтування платежів використовуються фіктивні угоди про придбання продукції, оплату виконаних робіт чи надання послуг. Далі фіктивне підприємство під виглядом взаєморозрахунків із зарубіжними структурами перераховує ці кошти на кореспондентські рахунки іноземних банків, а далі вони або розміщуються на незаконно відкритих за межами України валютних рахунках як фізичних, так і юридичних осіб, або конвертуються в іноземну валюту, яка повертається назад в Україну. При чому українські резиденти часто для розміщення та утримання своїх капіталів використовують офшорні юрисдикції. Тому актуальним є на сьогодні опрацювання теоретичних аспектів причин функціонування в Україні фіктивних підприємств, з’ясування їх правових ознак і запровадження ефективних механізмів протидії їх незаконній діяльності.

Слід зазначити, що однією з причин такого становища є відсутність у законі поняття фіктивного підприємства. Частина 1 ст. 1 Закону України „Про підприємства в Україні” визначає підприємство як самостійний господарюючий статутний суб’єкт, який має права юридичної особи та здійснює виробничу, науково-дослідну і комерційну діяльність з метою одержання прибутку (доходу). Стаття 2 цього ж Закону вирізняє такі види підприємств: приватні (засновані на власності фізичної особи), колективні (засновані на власності трудового колективу), господарське товариство, підприємство, засноване на власності громадян, комунальне, державне (казенне).

З вищенаведеного випливають такі основні ознаки підприємства:

1) самостійний статутний суб’єкт;

2) наділений правами юридичної особи;

3) здійснення господарської діяльності з метою отримання прибутку.

Ці ознаки є обов’язковими для всіх видів підприємств.

Уперше поняття „фіктивність” щодо господарської діяльності застосував І.Я. Фойницький, який, аналізуючи злісне банкрутство в руському праві, писав, що укриття майна може проявитися як „...в фіктивному відчуженні його, всього або частки, шляхом надуманого переказу його на ім’я третіх осіб”, та „в укладенні фіктивного договору...” [2].

Стосовно підприємства, фіктивність перш за все стосується законності його реєстрації, а саме реєстрації всупереч установленому законом порядку. Законний порядок реєстрації підприємства встановлений ст. 8 Закону України „Про підприємництво”. Державна реєстрація суб’єктів підприємницької діяльності проводиться у виконкомі відповідної ради або в рай/міськ/держадміністрації за місцем знаходження або місцем проживання даного суб’єкта. Аналіз судової практики показує, що порушення закону саме на стадії реєстрації підприємства породжують його фіктивність.

Приведемо найбільш типові порушення:

– реєстрація за викраденим, загубленим або підробленим паспортом;

– реєстрація за грошову винагороду;

– реєстрація на особу, яка не проживає і не знаходиться на території відповідної ради;

– реєстрація без установчого договору або вказання у ньому даних, що не відповідають дійсності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 



Реферат на тему: Фіктивність підприємства як підстава для визнання угод недійсними

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок