Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Управлінські рішення в органах внутрішніх справ та їхня класифікація: правове регулювання

Управлінські рішення в органах внутрішніх справ та їхня класифікація: правове регулювання

Назва:
Управлінські рішення в органах внутрішніх справ та їхня класифікація: правове регулювання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,57 KB
Завантажень:
72
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Практична значущість класифікації управлінських рішень зумовлена, перш за все, потребою підвищення професійних управлінських знань суб’єктами управління, якими є керівники (начальники ОВС) у внутрішньосистемних адміністративних відносинах, з одного боку, та працівники ОВС як представники влади – з іншого.

Поділ управлінських рішень ОВС на певні групи, залежно від критерію, проводився протягом усього розвитку управлінської науки в органах внутрішніх справ. Цій проблемі присвячені наукові праці О. Бандурки, Ю. Битяка, І. Голосніченка, Д. Калаянова, Р. Калюж-ного, Я. Кондратьєва, О. Коренєва, С. Маіляна, С. Пєткова, В. Плішкіна, О. Остапенка та ін. Однак, незважаючи на численні дослідження, багато питань, пов’язаних із виокремлен-ням окремих видів управлінських рішень в ОВС, залишаються не вирішеними, що негативно позначається на ефективності управління в органах внутрішніх справ у цілому.

Метою цієї статті є визначення оптимальної моделі класифікації управлінських рішень в органах внутрішніх справ.

Типологія управлінських рішень може здійснюватися за різноманітними ознаками, так званими критеріями класифікації. Так, В. Плішкін критеріями класифікації управлінських рішень визначає такі: за функціональним змістом – планові, організаційні, координаційні, стимулюючі, контрольні; за сферою дії – економічні, організаційні соціальні, технічні, технологічні рішення; за організацією розроблення управлінських рішень – одноособові, колегіальні та колективні; за діапазоном проблематики – рішення, спрямовані на розв’язан-ня якоїсь однієї проблеми, що має часткове значення, і рішення, які стосуються комплексу проблем у різних сферах керованої системи, тобто загальні та часткові рішення; за організаційним оформленням – жорсткі, нормативні, гнучкі та орієнтуючі управлінські рішення; за тривалістю здійснення (реалізації) – прогностичні, планові, оперативні (поточні); за причинами виникнення – програмні рішення, рішення, згідно з розпоряд-женнями вищих органів, ініціативні та ситуаційні рішення; за методами розроблення – графічні, математичні, статистичні, евристичні [1, с. 229–232].

Деякі дослідники цього питання більш досконалою вважать класифікацію управлінсь-ких рішень за критеріями, які обрав О. Бандурка [2]. А саме: за спрямованістю – зовнішні та внутрішні (внутрішньосистемні); залежно від ініціативи – ініціативні або спрямовані на виконання рішень вищих органів влади або управління; за масштабом, розмахом, силами та засобами – стратегічні чи оперативні; залежно від кола осіб (подій), на які вони поширюються – індивідуальні чи нормативні; за часом дії – постійні (не обмежені в часі), розраховані на певний час, рішення, які втрачають силу у міру того, як виконуються завдання, що повинні бути вирішеними; залежно від обсягів проблем управління, які розв’язують ті чи інші управлінські рішення – загальні чи окремі; за формою вираження – письмові чи усні; залежно від оформлення – наказ, вказівка, інструкція, протокол, висновок, лист, довідка, рапорт, доповідна записка, припис, правила [3, с. 141–143].

У свою чергу С. Маілян, розглядаючи особливості групових управлінських рішень в ОВС, виділяє три критерії їхньої класифікації: за підставами прийняття – ініціативні, самостійні, рішення, прийняті у виконання рішень вищих органів управління; за масштабом вирішуваних завдань – загальні, часткові, оперативні; за обсягом – рішення, що стосуються всіх сторін діяльності органів внутрішніх справ, окремих сторін діяльності ОВС [4, с. 53–61].

Аналіз наведених підходів учених щодо виділення тих чи інших критеріїв класифікації управлінських рішень дозволяє зробити висновок про те, що їхня класифікація може будуватися як на загальних (часткових), так і на предметних (функціональних) ознаках. Усі наведені класифікації управлінських рішень теоретично є виправданими, адже вони мають на меті ті чи інші прагматичні цілі. На нашу думку, немає ніякого зиску у пошуках різниці між підходами окремих авторів. Однак, вважаємо, що доцільною є така класифікація управлінських рішень, яка б мала не лише теоретичне а й практичне спрямування, тобто могла б практично застосовуватися.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Управлінські рішення в органах внутрішніх справ та їхня класифікація: правове регулювання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок