Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Удосконалення організаційно-управлінської сфери діяльності ДАІ, направленої на забезпечення безпеки дорожнього руху та прав його учасників

Удосконалення організаційно-управлінської сфери діяльності ДАІ, направленої на забезпечення безпеки дорожнього руху та прав його учасників

Назва:
Удосконалення організаційно-управлінської сфери діяльності ДАІ, направленої на забезпечення безпеки дорожнього руху та прав його учасників
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,77 KB
Завантажень:
78
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
У вирішенні проблем безпеки дорожнього руху, поступово наближаючись до цивілізованих норм, ДАІ проводить значну роботу, спрямовану на запобігання дорожньо-транспортних пригод та тяжкості їх наслідків, попередження та розкриття злочинних проявів на автошляхах держави. ДАІ стала не лише контролюючим органом, а й помічником і радником на шляхах України, одним із підрозділів боротьби зі злочинністю.

Зміцніла і зросла її законодавча база, удосконалюється матеріально-технічне обладнання цього підрозділу. Однак, незважаючи на вжиті заходи, реальний на сьогодні стан безпеки дорожнього руху та боротьби зі злочинністю залишається складним. Україна безперервно втрачає своїх громадян та матеріальні ресурси. За 9 місяців поточного року на автодорогах України скоєно 24 040 дорожньо-транспортних пригод, у яких загинуло 4 107 і травмовано 26 749 осіб.

За даними Державтоінспекції, в Україні кожні 24 хвилини реєструється дорожньо-транспортна пригода, в автомобільних аваріях гине 15 і отримують каліцтва майже 140 чоловік.

Президент України Леонід Кучма доручив Уряду у тримісячний термін затвердити Державну програму розвитку дорожнього руху та його безпеки на 2003–2007 роки.

Як зазначено в прес-релізі, переданому Головним управлінням з питань судової реформи, діяльності військових формувань та правоохоронних органів Адміністрації Президента України, Президент підписав Розпорядження “Про додаткові заходи щодо забезпечення безпеки дорожнього руху”.

У ньому зазначається, що проблема дорожньо-транспортних пригод в Україні є однією з найбільш болючих і актуальних, оскільки дорожньо-транспортний травматизм, згідно зі статистичними показниками, характеризується високою смертністю і великою кількістю інвалідності постраждалих. Тому цим розпорядженням Кабінету Міністрів України доручено у тримісячний термін затвердити державну програму розвитку дорожнього руху та його безпеки на автомобільних дорогах, вулицях міст та інших населених пунктів і залізничних переїздах на 2003–2007 роки.

Значимість цього рішення важко переоцінити, оскільки нині в Україні немає програми, яка б координувала спільні зусилля різних міністерств, відомств, органів місцевого самоврядування в частині підвищення безпеки дорожнього руху, зміцнення дисципліни його учасників, покращання організації руху.

У результаті реалізації комплексних заходів ДАІ вдалося забезпечити контроль над оперативною обстановкою щодо аварійності та злочинності на транспорті і за багатьма показниками досягти певного прогресу. Так, у поточному році в ході нагляду за дорожнім рухом особовим складом ДАІ безпосередньо розкрито понад 30 тис. злочинів щодо карного розшуку, у тому числі 890 розбійних нападів, 470 пограбувань, 132 000 крадіжок, розшукано 2 700 транспортних засобів, якими незаконно володіли [1]. Прискорені темпи автомобілізації загострили проблему безпеки дорожнього руху, тобто збереження життя та здоров’я тисяч людей. Для вирішення цієї та інших проблем було створено Науково-дослідний центр безпеки дорожнього руху. Як самостійна науково-дослідна установа, Науково-дослідний центр безпеки дорожнього руху є головною організацією МВС України з науково-дослідної та експериментально-виробничої діяльності з питань безпеки дорожнього руху та боротьби зі злочинністю на автотранспорті. Головна практична діяльність центру зосереджена на питаннях:

– правового, нормативного та організаційно-методичного забезпечення діяльності ДАІ;

– розробки та впровадження автоматизованих інформаційних систем та інформаційно-обчислювальних мереж;

– розробки та застосування новітніх спеціальних технічних засобів, а також автоматизованих систем керування дорожнім рухом;

– організації навчання водіїв, що здійснюють перевезення небезпечних вантажів.

Спеціалісти Центру розробили ряд законів України у межах своєї компетенції, державну Програму забезпечення безпеки дорожнього руху та екологічної безпеки транспортних засобів на період 1999–2000 років; галузеву Програму впровадження новітніх технологій і технічних засобів у галузі безпеки дорожнього руху в Україні на період 2000–2005 років.

Результатом законодавчої роботи підрозділу ДАІ стало прийняття шести законодавчих та нормативних актів з питань підвищення безпеки дорожнього руху. Співробітники ГУ ДАІ також взяли участь у підготовці проекту Закону України “Провадження змін та доповнень до Кодексу України про адміністративні правопорушення”, вже погодженого в Кабінеті Міністрів України, доопрацьованого в комісіях Верховної Ради України. Підготовлено законопроект щодо внесення змін до Закону України “Про дорожній рух в частині обов’язкового виконання приписів ДАІ”, конкретизовано поняття системності і порушення Правил дорожнього руху.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Удосконалення організаційно-управлінської сфери діяльності ДАІ, направленої на забезпечення безпеки дорожнього руху та прав його учасників

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок