Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Сутність державного фінансового контролю як державно-управлінської категорії

Сутність державного фінансового контролю як державно-управлінської категорії

Назва:
Сутність державного фінансового контролю як державно-управлінської категорії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,49 KB
Завантажень:
50
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Комплексне дослідження сфери державного фінансового контролю як державно-управлінської категорії, як сфери діяльності цілого ряду органів державного управління і, зокрема, державних податкових органів дозволить системно, з наукових позицій підійти до аналізу та побудови завдань, функцій, повноважень, структури та методів діяльності органів державного управління, які здійснюють діяльність у цій сфері. Такий підхід, на наш погляд, ще недостатньо розроблений у науці.

Слід відзначити, що спеціальних досліджень теорії фінансового контролю у науковій літературі дуже мало, окрім того, переважна більшість із них стосується періоду адміністративно-командної держави і економіки. Найчастіше увага приділяється загальним питанням фінансового контролю в рамках фінансової теорії та фінансового права. Тією чи іншою мірою досліджують питання фінансового контролю у своїх працях, зокрема, Е. А. Вознесенський, І. А. Бєлобжецький, Н. А. Ковальова, Л. К. Воронова, М. Т. Білуха, Н. І. Хімічева, М. В. Карасьова, Н. Е. Заяц, Л. А. Дробозіна, В. М. Родіонова, В. І. Шлейніков, М. В. Романовський, П. С. Пацюрківський, А. Н. Козирін, В. М. Федосов, В. Н. Суторміна, Л. А. Савченко.

Державний фінансовий контроль досліджується головним чином у рамках окремих наукових галузей, проте поки що відсутні широкі комплексні підходи, і зокрема, з позицій теорії систем кібернетичної науки.

Отже, для об’єктивного вивчення фінансового контролю методологічно доцільним, на нашу думку, є звернутися до результатів розробок проблематики фінансового контролю в межах різних наукових галузей у сфері управління, права та фінансів. При цьому такий підхід, така інтерпретація явища фінансового контролю з різних точок зору, на наш погляд, не порушує категорії фінансового контролю як єдиної за своєю сутністю.

Сутність взагалі визначається як зміст даної речі, те, чим вона є сама по собі, на відміну від усіх інших речей і на відміну від мінливих станів речі під впливом тих чи інших обставин. Сутність відбиває внутрішній зміст предмета, його глибинні зв’язки та закономірності.

В загальному розумінні особливість контролю у сфері соціального управління, в тому числі й у сфері фінансів, проявляється у здатності суспільства робити себе предметом свого власного розгляду і реагувати на відхилення від ідеального стану, причому послаблення контролю нижче від певного рівня або його посилення понад цей рівень призводить до зростання дезорганізації у суспільстві.

Державний фінансовий контроль відіграє провідну роль у системі фінансового контролю, до складу якого також відносять незалежний аудиторський контроль та громадський фінансовий контроль.

Державний фінансовий контроль як державно-управлінська категорія містить ознаки як контролю взагалі, так і особливі ознаки державно-управлінської сфери та специфічні ознаки сфери державного управління фінансами, а також вирізняється особливостями реалізації через правові засоби.

Досліджуючи державний фінансовий контроль як державно-управлінську категорію, слід враховувати відзначену в літературі специфіку правового регулювання управлінських відносин, особливість співвідношення права та управління, які є хоч і глибоко пов’язаними, проте, самостійними категоріями. Управління вимагає творчості, гнучкості, швидкого реагування та інших рис, що не можуть бути до кінця формалізовані у правових формах. Правова форма не охоплює всієї різноманітності властивостей і особливостей управлінських відносин, а лише найбільш загальні та суттєві. Динаміка суспільних відносин, їх різноманітності неодмінно випереджає динаміку різноманітності регулюючого впливу за допомогою досить статичної правової форми. В літературі звертається увага на відмінність між цілями управління та цілями самих правових актів, оскільки реалізація власного цільового призначення правового акта ще не означає здійснення управлінських цілей, що містяться в ньому.

Відповідно до свого призначення фінансовий контроль як різновид соціального контролю взагалі вирізняється інформаційно-коригувальною природою. Наведені в літературі загальні характеристики сутності фінансового контролю в основному зводяться до таких положень:

спостереження, збір інформації щодо процесу функціонування і фактичного стану керованого об’єкта;

порівняння, оцінка відповідності функціонування об’єкта прийнятим управлінським рішенням, виявлення відхилень від вимог цих рішень;

визначення причин відхилень, оцінка обґрунтованості та ефективності прийнятих управлінських рішень;

визначення та застосування способів усунення відхилень, коригування ситуації в цілому, враховуючи як охоронні, так і регулятивні засади.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Сутність державного фінансового контролю як державно-управлінської категорії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок