Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Платники податків як суб’єкти податкових правопорушень (теоретичні проблеми

Платники податків як суб’єкти податкових правопорушень (теоретичні проблеми

Назва:
Платники податків як суб’єкти податкових правопорушень (теоретичні проблеми
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,32 KB
Завантажень:
39
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Однією з проблем, яка досить активно дискутується в юридичній науці є відмежування податкового правопорушення від адміністративного. Найбільш яскраво їх відмінність виявляється саме в суб’єктах.

Необхідно зазначити, що рівень дослідження проблем податкового правопорушення як підстави фінансово-правової відповідальності, в тому числі такого важливого елементу його складу, як суб’єкт, є недостатнім. Питання складу податкового правопорушення, як правило, розглядалися фахівцями з податкового права як частини відповідного курсу. Окремі праці присвячувалися питанням визначення суб’єктів фінансового права, податкових правовідносин. Однак фундаментальні, ґрунтовні дослідження, присвячені визначенню правового становища суб’єктів податкових правопорушень, відсутні.

У зв’язку з цим автором в ході роботи поставлено такі завдання: визначення суб’єкта податкового правопорушення, окреслення кола осіб, які можуть бути суб’єктами податкового правопорушення, проведення аналізу прав і обов’язків платників податків як суб’єктів податкових правопорушень, з’ясування змісту правосуб’єктності платників податків як суб’єктів податкових правопорушень, проведення розмежування понять «суб’єкт податкового правопорушення» і «суб’єкт фінансово-правової відповідальності», розгляд правового становища представників неделіктоздатних осіб, визначення віку, з якого фізичні особи — платники податків можуть бути суб’єктами податкових правопорушень.

Як відомо, суб’єктами податкового правопорушення є юридичні або фізичні особи, що вчинили податкове правопорушення і за чинним законодавством можуть бути притягнуті до фінансової відповідальності. Так, суб’єктами податкового правопорушення є фізичні особи, які мають різні функції у зв’язку з покладенням на них обов’язків, встановлених податковим законодавством та підзаконними податковими нормативно-правовими актами, а саме: платники податків, податкові агенти, банки та ін. Однак, на відміну від фізичних осіб — суб’єктів адміністративного правопорушення, фізичні особи як суб’єкти податкового правопорушення ніколи не виступають як посадові особи, тобто особи, до службових обов’язків яких входить забезпечення встановлених правил у сфері фінансової діяльності держави. Забезпечення таких правил — це компетенція керівників організацій, установ і підприємств, керівників державних органів та органів місцевого самоврядування, які виступають як посадові особи і несуть адміністративну, кримінальну або дисциплінарну відповідальність.

Насамперед слід зазначити, що в законодавстві України відсутнє положення, яке б наводило повний перелік суб’єктів податкових правопорушень. Тому при їх визначенні слід виходити з норм, що встановлюють фінансову відповідальність за такі правопорушення.

Зокрема, можливо виділити три групи осіб, які є суб’єктами податкових правопорушень.

По-перше, це безпосередньо платники податків.

Платниками податків і зборів відповідно до Закону України від 25 червня 1991 р. «Про систему оподаткування» є юридичні і фізичні особи, на яких покладено обов’язок сплачувати податки і збори (обов’язкові платежі). Таке визначення, що ставить головним критерієм обов’язок сплати податку, не дає відповіді на багато питань. Так, при прямому оподаткуванні особа, визначена платником податку згідно з законом, є фактичним платником податку, а при непрямому оподаткуванні одна особа несе юридичний обов’язок сплатити податок, інша — сплачує його фактично. Для того щоб розрізняти таких осіб, теорією введені поняття «суб’єкт податку» і «носій податку», при цьому головним критерієм їх розмежування є принцип юридичного і фактичного обов’язку сплати податку. Суб’єкт податку — це особа, яка несе юридичний обов’язок з перерахування податку в бюджет, а носій податку — це особа, яка реально сплачує податок і на яку припадає кінцевий податковий тиск. З іншого боку, на нашу думку, важливо, що кошти, сплачені за товар, продукцію, послуги, включаючи і суму податку, переходять у власність суб’єкта податку, який, у свою чергу, сплачує їх з належних вже йому коштів. Тому, як вважають фахівці, це не суперечить думці, що платник податку повинен сплачувати податок за рахунок власних коштів4. У будь-якому випадку особою, що відповідає за сплату податку при непрямому оподаткуванні, є суб’єкт податку, а при прямому — суб’єкт і носій податку збігаються.

По-друге, виходячи із законодавчого визначення платника податку, єдиним його обов’язком є сплата податку, під якою розуміють сукупність дій платника податку по фактичному внесенню сум податку, належних до сплати, у відповідний бюджет або цільовий фонд. При цьому відповідальність платники податків несуть не тільки за несплату (несвоєчасну сплату) сум податків, але і за порушення правил обліку та звітності. Наявність цих обов’язків у сукупності з обов’язком сплати податку є важливою і необхідною складовою правового статусу платників податків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Платники податків як суб’єкти податкових правопорушень (теоретичні проблеми

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок