Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Розвиток малого підприємництва в Україні до проблеми організаційно-правового забезпечення

Розвиток малого підприємництва в Україні до проблеми організаційно-правового забезпечення

Назва:
Розвиток малого підприємництва в Україні до проблеми організаційно-правового забезпечення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,27 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Формування конкурентоспроможної економіки з розвиненим приватним сектором та його важливою складовою — підприємництвом — є стратегічним курсом економічної політики України. Важливою передумовою здійснення радикальних ринкових перетворень, реалізації стратегії економічного зростання в Україні є становлення та розвиток малого підприємництва, так званого малого бізнесу, який особливого, виняткового значення набуває у перехідний до ринкової економіки період. Саме цей сектор економіки стимулює конкуренцію, сприяє послабленню монополізму, впливає на структуру економіки та на якісну характеристику валового внутрішнього продукту, розширяє сферу свободи ринкового вибору, характеризується раціональними формами управління, забезпечує більш швидку реалізацію інновацій.

Малий бізнес — це передумова формування середнього класу, який є соціальною базою економічної реформи і забезпечує стабільність суспільства та гарантії незворотності руху до ринку!

Зокрема, у зверненні Президента України «Будівництво нової України — велика спільна справа», «Проекті прогнозу економічного і соціального розвитку України до 2000 і 2010 років» зазначається, що запорукою успішного подолання соціально-економічної кризи в умовах формування ринкової економіки є становлення малих та середніх підприємств.

Серед розвинутих країн найбільша кількість малих підприємств функціонує у США, Японії, Італії. З огляду на структуру народного господарства такі підприємства переважають у сфері послуг, роздрібної торгівлі, у сільському господарстві. В Україні більшість малих підприємств, наприклад, у 1998 р. була сконцентрована у торгівлі та громадському харчуванні (76,8 тис.), промисловості (22,0 тис.), будівництві (15,6 тис.), транспорті та зв’язку (приблизно 3 тис.), сільському господарстві (2,7)2.

На сьогодні в Україні існує майже 200 тис. малих підприємств та 40 тис. фермерських господарств, близько 1 млн підприємців працює без створення юридичної особи. Всього у малому підприємництві зайнято понад 2,7 млн чоловік, або на нього припадає 11 відсотків загального обсягу виробництва продукції (робіт, послуг) в Україні, що свідчить про більш ефективне функціонування малого бізнесу порівняно з великим.

З кожним роком зміцнюється тенденція постійного зростання кількості малих підприємств, незважаючи на існуючі перешкоди, які, сподіваємось, у найближчому майбутньому будуть подолані.

Гальмування розвитку цього сектору економіки відбувається, за переконанням фахівців, через відсутність належного нормативно-правового забезпечення, зокрема через відсутність єдиної законодавчої стратегії розвитку підприємництва.

Негативно позначаються на розвиткові малого підприємництва неоднозначність, нестабільність і суперечливість чинної нормативно-правової бази та практично нефункціонуючий характер багатьох правових актів, низька виконавча дисципліна щодо нормативно-правових документів та наявність у законодавстві чималої кількості нечітких норм, які можна трактувати двояко; необґрунтованість законодавчих обмежень та вимог, які містяться в окремих нормативно-правових актах, всезростаючий правовий нігілізм.

Нестабільність та важкий тягар оподаткування, регуляторний тиск, відсутність стартового капіталу примушує багатьох суб’єктів підприємництва відступати у тіньову економіку. Не сприяють розвиткові і низькі темпи реформування власності (неефективним та логічно незавершеним виявився процес приватизації), обмеженість або повна відсутність матеріально-фінансових ресурсів.

Вдосконалення державної фінансової підтримки малого підприємництва потребує розробки та впровадження єдиної податкової та фінансово-кредитної політики, спрямованої на дієву підтримку суб’єктів малого бізнесу. Здійсненню економічної реформи стає на заваді відсутність як позитивної громадської думки щодо підприємницької діяльності, так і прихильного ставлення до самих підприємців, недосконалість, а в окремих випадках відсутність системи навчання та перепідготовки кадрів для підприємницької діяльності.

Необхідно константувати, що не сприяє розвиткові легітимного підприємницького руху в державі, дезорганізує роботу суб’єктів малого підприємництва і відсутність упорядкованого, чітко визначеного на законодавчому рівні механізму проведення перевірки будь-якими представниками контролюючих структур, призводить до професійної деформації особистості перевіряючого.

Подальший розвиток ситуації без активного позитивного втручання держави може спричинити згортання (в основному через подальшу тінізацію) підприємницького сектору економіки з відповідним загостренням економічних проблем та посиленням соціальної напруги.

Вирішення існуючих проблем розвитку малого підприємництва в Україні, створення відповідного середовища потребують усунення основних недоліків, які притаманні законодавчій практиці.

Проведений аналіз системи державної підтримки підприємництва в Україні дозволяє виділити три взаємопов’язані групи причин неефективності системи державної підтримки:

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Розвиток малого підприємництва в Україні до проблеми організаційно-правового забезпечення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок