Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Соціально-економічні ознаки юридичної особи як учасника адміністративно-правових відносин

Соціально-економічні ознаки юридичної особи як учасника адміністративно-правових відносин

Назва:
Соціально-економічні ознаки юридичної особи як учасника адміністративно-правових відносин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,88 KB
Завантажень:
18
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
На сьогодні юридична особа виступає учасником багатьох правових відносин. Проте різне розуміння теоретиками природи цього соціального утворення, його ознак і статусу створює проблеми, пов’язані з реалізацією юридичними особами їх прав і свобод у сфері державного управління, притягненням цих суб’єктів до адміністративної відповідальності тощо.

Правову природу юридичної особи та її участь у цивільних правовідносинах досліджувало багато науковців, зокрема В. П. Грибанов, О. А. Красавчиков, В. М. Кравчук, Є. В. Богданов, О. В. Венедиктов, Д. М. Генкін, І. Є. Красько, Е. А. Суханов, В. А. Ойгензіхт. Адміністративним правовідносинам і статусу їх суб’єктів приділяли увагу Є. В. Додін, В. Б. Авер’янов, Ю. М. Козлов, Л. Л. Петров, Ю. П. Битяк, Д. Н. Бахрах, О. Т. Зима, Д. М. Лук’янець та інші. В той же час недостатньо розробленою в науковій літературі залишається проблема участі юридичних осіб в адміністративно-правових відносинах, вирішення якої є об’єктивною потребою для успішної реалізації адміністративно-правової реформи в Україні.

Юридичними особами, відповідно до статті 23 Цивільного кодексу УРСР, визнаються організації, які мають відокремлене майно, можуть від свого імені набувати майнових і особистих немайнових прав і нести обов’язки, бути позивачами і відповідачами в суді, арбітражі або в третейському суді. Нині в теорії права панує думка, що юридична особа може виступати лише суб’єктом цивільних правовідносин, але, на наш погляд, це не зовсім правильно.

Юридична особа, як і фізична особа, є найбільш важливим та активним учасникам різного роду суспільних відносин.

Слід підкреслити, що брати участь в адміністративно-правових відносинах, тобто виступати суб’єктами цих відносин можуть будь-які особи, інтереси яких безпосередньо чи опосередковано пов’язані зі сферою державного управління.

При цьому можливість кожної конкретної особи стати учасником адміністративно-правових відносин залежить від обов’язкової умови — правосуб’єктності такого учасника.

Зазначимо, що в адміністративній науці висловлювалася думка, що підприємство та інші комерційні структури не наділені управлінською компетенцією, яка є основою адміністративно-правового статусу, внаслідок чого вони не можуть бути безпосередніми учасниками адміністративно-правових відносин. При цьому прихильники наведеного погляду зазначених юридичних осіб відносять до суб’єктів адміністративного права. Зауважимо, що наведене положення не безспірне, адже адміністративно-правові відносини характеризуються обов’язковою участю хоча б одного суб’єкта державного управління, другим суб’єктом може виступати орган, наділений управлінською компетенцією, і будь-який інший суб’єкт (суб’єкт підприємницької діяльності, об’єднання громадян, фізична особа та ін.).

Суб’єктом адміністративно-правових відносин юридична особа стає тоді, коли реалізує свої права та обов’язки в конкретних адміністративних правовідносинах, тобто безпосередньо бере участь у правовідносинах управлінського характеру.

В адміністративно-правовій науці існує декілька поглядів на коло суб’єктів адміністративно-правових відносин.

Деякі автори пропонують віднести до суб’єктів адміністративно-правових відносин: державні органи (органи законодавчої, виконавчої та судової влади, прокуратури, адміністрації державних підприємств та установ); структурні підрозділи органів держави, посадових осіб державних органів; власника (представника, менеджера, уповноваженого власника); об’єднання громадян, кооперативи, органи самоврядування, самодіяльні організації; громадян України, іноземних громадяни, осіб без громадянства. Простий перелік усіх можливих учасників адміністративно-правових відносин без визначення спільних ознак певних суб’єктів, їх групування та класифікації не дозволяє простежити специфіку їх участі в адміністративно-правових відносинах.

Існує також класифікація, за якою суб’єктів адміністративно-правових відносин поділяють на індивідуальні суб’єкти та колективні (комплексні) суб’єкти3. До індивідуальних суб’єктів відносять громадян, іноземців, осіб без громадянства, а також специфічних суб’єктів — державних службовців. До колективних суб’єктів, як правило, відносять державні організації (органи виконавчої влади, державні підприємства, установи та їх різного роду об’єднання, структурні підрозділи органів виконавчої влади, наділені власною компетенцією) та недержавні організації (об’єднання громадян, трудові колективи, органи місцевого самоврядування, комерційні структури, приватні підприємства та установи).

Зазначимо, що деякі автори досліджують взаємозалежність індивідуальних та колективних суб’єктів, при цьому поділяючи суб’єктів правовідносин на індивідуальні (фізичні особи) та колективні (об’єднання осіб). Останніх розглядають як об’єднання індивідуальних суб’єктів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Соціально-економічні ознаки юридичної особи як учасника адміністративно-правових відносин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок