Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Конституційні основи компетенції верховної ради автономної республіки Крим

Конституційні основи компетенції верховної ради автономної республіки Крим

Назва:
Конституційні основи компетенції верховної ради автономної республіки Крим
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,27 KB
Завантажень:
64
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Успішна реалізація парламентаризму безпосередньо в Криму вимагає повного використання всіх можливостей Верховної Ради Автономної Республіки Крим як органу представницької влади, пошуку нового і активного застосування наявних форм організації і діяльності. Політико-правова практика останніх років свідчить, що протистояння законодавчої і виконавчої галузей державної влади, відсутність цілісної програми соціальних і правових реформ, недостатнє правове регулювання питань, пов’язаних з визначенням статусу нормативно-правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, призвели до того, що певна частина нормативно-правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим виявилася нежиттєздатною і малоефективною.

У зв’язку з цим актуальним видається пошук шляхів удосконалення компетенції парламенту Автономної Республіки Крим — Верховної Ради, вироблення практичних рекомендацій, спрямованих на створення ефективного правового регулювання діяльності Верховної Ради Автономної Республіки Крим. Верховна Рада Автономної Республіки Крим та її допоміжні органи покликані зіграти активну роль у забезпеченні стійкого і безупинного механізму представницьких основ Верховної Ради. Крім того, виникає необхідність в удосконаленні і розвитку внутрішнього потенціалу Верховної Ради Автономної Республіки Крим, створення діючого робочого механізму, що дозволяє ефективно виконувати завдання, що постають перед нею. Саме тому предметом даної публікації є питання організації і діяльності Верховної Ради Автономної Республіки Крим, правове регулювання її компетенції. Тим більше, що компетенція Верховної Ради Автономної Республіки Крим комплексно не досліджувалася.

Взаємодія Верховної Ради Автономної Республіки Крим з органами державної влади України й Автономної Республіки Крим відбувається насамперед у ході реалізації цими органами своєї компетенції. Обсяг і характер компетенції визначають зміст, організаційно-правові форми їхньої взаємодії. Компетенція є необхідним правовим інструментом удосконалення системи відносин органів державної влади.

Компетенція держави нерозривно пов’язана з повноваженнями його органів: вона реалізується у здійсненні державної влади і державного керування в особі відповідних органів.

Між компетенцією держави і компетенцією окремих його органів існує своєрідне діалектичне співвідношення загального і часткового. В автономній республіці, наприклад, компетенція республіки (загальне) здійснюється її державними органами, виявляється через компетенцію конкретних державних відповідних органів. Часом розмежування компетенції Автономної Республіки Крим та її органів ускладнено.

Виходячи з цього, поняття компетенції автономної республіки можна було б сформулювати як повноваження автономної республіки щодо здійснення владної діяльності у визначених сферах громадського життя під контролем держави, однак, на нашу думку, це не відповідає дійсності. Досліджуючи поняття компетенції, автор виходить з такого.

Дослідженню поняття «компетенція Верховної Ради Автономної Республіки Крим» в юридичній науці приділено недостатньо уваги. У радянській державно-правовій літературі розглядалася «компетенція місцевої Ради».

Характеризуючи конституційні основи компетенції Верховної Ради Автономної Республіки Крим (ділі — ВР АРК), необхідно визначитися з загальним предметом компетенції, тому що правильне використання цього поняття має істотне значення для регламентації і розмежування сфер діяльності ВР АРК, що у свою чергу впливає на ефективність діяльності (і взаємодії ВР АРК з іншими органами державної влади в Автономній Республіці Крим).

В юридичній науці немає єдності щодо визначення змісту і структури компетенції. Це питання залишається дискусійним, незважаючи на те, що загальнотеоретичні аспекти даного поняття досить докладно розглянуті у вітчизняній та зарубіжній літературі. У наукових працях, присвячених цій проблемі, ідеться про компетенцію державного органу. Розглядається, які висновки, що містяться в них, і положення мають загальнотеоретичне значення і цілком прийнятні при визначенні компетенції будь-якого органу.

Можна виділити кілька основних наукових підходів до розуміння сутності компетенції, основною відмінністю яких є наявність чи відсутність у структурі цього поняття такого елементу, як «предмети ведення». Щодо самого визначення «предметів ведення» в юридичній літературі немає кардинальних розбіжностей в поглядах. Сутність різних трактувань зводиться до того, що це сфери громадського життя, «коло суспільних відносин», області життєдіяльності населення, в яких конкретний орган здійснює свої повноваження. Наукові суперечки точаться щодо того, чи входять «предмети ведення» у поняття компетенції органу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Конституційні основи компетенції верховної ради автономної республіки Крим

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок