Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Платники податків як суб’єкти податкових правопорушень

Платники податків як суб’єкти податкових правопорушень

Назва:
Платники податків як суб’єкти податкових правопорушень
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,82 KB
Завантажень:
44
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Однією з проблем, яка досить активно дискутується в юридичній науці є відмежування податкового правопорушення від адміністративного. Найбільш яскраво їх відмінність виявляється саме в суб’єктах.

Необхідно зазначити, що рівень дослідження проблем податкового правопорушення як підстави фінансово-правової відповідальності, в тому числі такого важливого елемента його складу, як суб’єкт, є недостатнім. Питання складу податкового правопорушення, як правило, розглядалися фахівцями з податкового права, як частини відповідного курсу. Окремі роботи присвячувалися питанням визначення суб’єктів фінансового права, податкових правовідносин. Однак фундаментальні ґрунтовні дослідження, присвячені визначенню правового положення суб’єктів податкових правопорушень, відсутні.

В зв’язку з цим автором в ході роботи поставлено наступні завдання: визначення суб’єкта податкового правопорушення, виділення кола осіб, що можуть бути суб’єктами податкового правопорушення, проведення аналізу прав і обов'язків платників податків як суб’єктів податкових правопорушень, з’ясування змісту правосуб’єктності платників податків як суб’єктів податкових правопорушень, проведення розмежування понять „суб’єкт податкового правопорушення” і „суб’єкт фінансово-правової відповідальності”, розгляд правового положення представників неделіктоздатних осіб, визначення віку, з якого фізичні особи-платники податків можуть бути суб’єктами податкових правопорушень.

Як відомо, суб’єктами податкового правопорушення є юридичні або фізичні особи, що вчинили податкове правопорушення і за чинним законодавством можуть бути притягнуті до фінансової відповідальності. Так, суб’єктами податкового правопорушення є фізичні особи, які виступають у різних якостях у зв’язку з покладенням на них обов'язків, встановлених податковим законодавством та підзаконними податковими нормативно-правовими актами, а саме: платники податків, податкові агенти, банки та ін. Однак, на відміну від фізичних осіб – суб’єктів адміністративного правопорушення фізичні особи як суб’єкти податкового правопорушення ніколи не виступають у якості посадових осіб, тобто осіб, в коло службових обов'язків яких входить забезпечення встановлених правил у сфері фінансової діяльності держави. Забезпечення таких правил – це компетенція керівників організацій, установ і підприємств, керівників державних органів і органів місцевого самоврядування, які виступають в якості посадових осіб і несуть адміністративну, кримінальну або дисциплінарну відповідальність.

Насамперед, слід зазначити, що в законодавстві України відсутнє положення, яке б наводило повний перелік суб’єктів податкових правопорушень. Тому при їх визначенні слід виходити зі змісту норм, що встановлюють фінансову відповідальність за такі правопорушення.

Зокрема, можливо виділити три групи осіб, які є суб’єктами податкових правопорушень.

По-перше, це безпосередньо платники податків.

Платниками податків і зборів згідно із Законом України від 25 червня 1991 р. ”Про систему оподаткування” є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов’язок сплачувати податки і збори (обов’язкові платежі). Таке визначення, що ставить головним критерієм обов’язок сплати податку не дає відповіді на велику кількість питань. Так, при прямому оподаткуванні особа, визначена платником податку згідно з законом є фактичним платником податку, а при непрямому оподаткуванні одна особа несе юридичний обов’язок сплатити податок, інша сплачує його фактично. Для того, щоб розрізняти таких осіб, теорією введені поняття „суб’єкт податку” і „носій податку”, при цьому головним критерієм їх розмежування є принцип юридичного і фактичного обов’язку сплати податку. Суб’єкт податку – це особа, яка несе юридичний обов’язок по перерахуванню податку в бюджет, а носій податку – це особа, яка реально сплачує податок і на яку випадає кінцевий податковий тиск. З іншого боку, на нашу думку, важливо, що кошти, сплачені за товар, продукцію, послуги, включаючи і суму податку, переходять у власність суб’єкта податку, який у свою чергу сплачує їх з вже належних йому коштів. Тому, як вважають фахівці, це не суперечить думці, що платник податку повинен сплачувати податок за рахунок власних коштів. У будь-якому випадку особою, що відповідає за сплату податку при непрямому оподаткуванні є суб’єкт податку, а при прямому – суб’єкт і носій податку співпадають.

По-друге, виходячи із законодавчого визначення платника податку, єдиним його обов’язком є сплата податку, під якою розуміють сукупність дій платника податку по фактичному внесенню сум податку, що належать до сплати, у відповідний бюджет або цільовий фонд. При цьому відповідальність платники податків несуть не тільки за несплату (несвоєчасну) сплату сум податків, але і за порушення правил обліку і звітності. Наявність цих обов’язків у сукупності з обов’язком сплати податку є важливою і необхідною складовою правового статусу платників податків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Платники податків як суб’єкти податкових правопорушень

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок