Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Економіко – правові аспекти реалізації інвестиційної політики Китайської Народної Республіки як позитивний досвід для України

Економіко – правові аспекти реалізації інвестиційної політики Китайської Народної Республіки як позитивний досвід для України

Назва:
Економіко – правові аспекти реалізації інвестиційної політики Китайської Народної Республіки як позитивний досвід для України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,80 KB
Завантажень:
24
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
В умовах глобалізації світового ринку та існуючого міжнародного розподілу праці будь-яка національна економічна система не може підтримувати належну динаміку розвитку виключно за рахунок власних резервів. Такий розвиток об’єктивно зумовлює залучення суб’єктами публічного і приватного права зовнішніх майнових та інтелектуальних ресурсів, що стало закономірністю сучасного економіко-правового розвитку.

Недостатня динаміка внутрішнього інвестування з боку фізичних та юридичних осіб є однією з найбільш гострих проблем в Україні, що змушує її застосовувати класичні механізми вирішення даної проблеми - зовнішні джерела фінансування: кредитні та інвестиційні ресурси. Але програючи конкуренцію на ринку вільних інвестиційних ресурсів, який функціонує за перманентної тенденції перевищення попиту над пропозицією, наша держава змушена звертатись до іноземних та міжнародних кредитних інституцій, перебираючи ризики ефективного використання ресурсів від інвестора на себе.

Усвідомлення негативних тенденцій в процесі реалізації національної інвестиційної політики обумовлює постановку комплексної проблеми, яка полягає в необхідності створення привабливого інвестиційного клімату та розвитку інфраструктури інвестиційної діяльності для забезпечення сталого економічного зростання країни.

Системність зазначеної проблеми обумовлює побудову алгоритму дій органів державної влади України, який органічно поєднував би тактичні та стратегічні задачі, сформульовані в контексті глобальних процесів. Зокрема, аналіз тенденцій на світовому рівні дозволив Організації Об’єднаних Націй в особі Конференції ООН з торгівлі та розвитку (ЮНКТАД) зробити аргументований висновок, що одним з визначальних чинників розвитку економіки будь-якої країни виступає ефективне залучення прямих іноземних інвестицій.

В даному контексті необхідно зазначити, що тактичною задачею перед Кабінетом Міністрів України у 2001 році було забезпечення умов “…які гарантували б збільшення загального обсягу інвестицій (за рахунок усіх джерел фінансування) до 25,9 млрд. доларів США у т.ч. як мінімум 900 млн. доларів США прямих іноземних інвестицій” [1, с.41]. Проте реальна динаміка залучення прямих інвестицій протягом року не підтвердила перспектив щодо ефективної реалізації даного напрямку.

В короткостроковій перспективі – Уряд України, як зазначено в розділі «Очікувані результати виконання» Програми його діяльності, одним із основних досягнень вважатиметься забезпечити “…чистий приріст прямих іноземних інвестицій у – у 2003-2004 році ...на рівні 1 млрд. доларів США щороку“, що вбачається досить проблематичним.

До стратегічних заходів правового характеру можна віднести прийняття, на виконання ст.1 Указу Президента “Про заходи щодо поліпшення інвестиційного клімату в Україні” від 12.07.2001, відповідної Постанови “Про затвердження Програми розвитку інвестиційної діяльності на 2002-2010 роки” від 28.12.2001 р., в якій актуальним завданням держави визначено активізація інвестиційної діяльності та значне нарощування обсягів інвестицій.

Питанням правового режиму здійснення іноземних інвестицій, заходів стимулювання іноземних інвестицій, правового статусу підприємств з іноземними інвестиціями, особливостям здійснення іноземних інвестицій у спеціальних (вільних) економічних зонах та іншим аспектам в літературі приділяють значну увагу, як вітчизняні фахівці – В.М. Коссак, В.Н. Денисов, Н.С. Кузнєцова, В.В. Луць, В.І. Муравйов, О.М. Вінник, В.Д. Чернадчук, В.В.Сухонос так й іноземні, зокрема, з Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

Однак, аналіз правового регулювання іноземних інвестицій здійснюється локально - на підставі лише норм національного законодавства України або у порівняльній площині з країнами СНД, які самі знаходяться в процесі пошуку ефективних механізмів, чи розвиненими країнами, рецепція досвіду яких є проблемною з точки зору рівнів економіко-правового розвитку.

Враховуючи вищезазначене, метою даної статті є розкриття певних аспектів реалізації інвестиційної політики Китайської Народної Республіки в процесі здійснення послідовної трансформації соціалістичної економіко-правової системи, а також в контексті набуття нею у листопаді 2001 р. повноправного членства у Світовій організації торгівлі.

Політичною передумовою здісненню економічних реформ в Китаї стало проголошення “open door policy” – “політики відкритих дверей”, яка була підкріплена системою взаємоузгоджених економіко-правових заходів.

Державна доктрина контрольованої відкритості міжнародному бізнес - середовищу продовжує відігравати визначальну роль у забезпеченні потужної динаміки економічного зростання Китаю. При цьому доцільно зазначити, що КНР виступає успішним оператором ринку інвестиційних ресурсів, обіймаючи друге, після Сполучених Штатів Америки, місце в системі реципієнт-експортер капіталу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Економіко – правові аспекти реалізації інвестиційної політики Китайської Народної Республіки як позитивний досвід для України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок