Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Облік та аналіз дорожньо-транспортних подій. Адміністративна відповідальність за порушення правил, норм і стандартів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху.

Облік та аналіз дорожньо-транспортних подій. Адміністративна відповідальність за порушення правил, норм і стандартів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху.

Назва:
Облік та аналіз дорожньо-транспортних подій. Адміністративна відповідальність за порушення правил, норм і стандартів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,80 KB
Завантажень:
137
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Облік та аналіз дорожньо-транспортних подій

В Україні встановлена єдина система обліку показників дорожнього руху і його безпеки: транспортних засобів, водіїв, автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів, аварійності і дорожньо-транспортного травматизму, адміністративних правопорушень у сфері дорожнього руху.

Дорожньо-транспортна подія - це стан, який виникає під час руху механічних транспортних засобів, що привів до смерті або тілесних пошкоджень людей, пошкодження транспортних засобів, вантажів, шляхів і та іншого майна.

Державна автомобільна інспекція здійснює у встановленому порядку облік дорожньо-транспортних подій, з'ясовує їх причини, аналізує стан аварійсності в кожному територіальному регіоні, в усій державі. Ця діяльність належить також до компетенції державної виконавчої влади, власників автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів, об'єднань, підприємств, установ, організацій, посадових осіб так, органи державної виконавчої влади в містах і регіонах здійснюють контроль за виявленням дорожньотранспортних подій та вжиттям заходів у місцях концентрації транспорту на аварійно-небезпечних ділянках вулиць, доріг та залізничних переїздах. Щодо власників автомобільних доріг, то останні повинні постійно проводити лінійний аналіз на підвідомчих автомобільних дорогах і вулицях Посадові особи, які відповідають за експлуатацію і технічний стан транспортних засобів, зобов'язані щомісяця проводити лінійний аналіз аварійності.

Встановлена державна звітність про дорожньо-транспортні події, що ведеться на підставі відповідної звітної карточки збирання і опрацювання інформації про дорожньо-транспортні події входить в державну статистичну звітність Облік та аналіз дорожньо-транспортних подій дозволяє здійснювати контроль за станом аварійності, вивчати причини і умови їх виникнення та розобляти заходи щодо попередження дорожньо-транспортних подій у державі.

Адміністративна відповідальність за порушення правил, норм і стандартів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху

Правозастосовна діяльність органів внутрішніх справ у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху спрямована на зміцнення дисципліни на транспорті, боротьбу з порушеннями правил, норм і стандартів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, запобігання дорожньо-транспортних пригод, захист особистих прав громадян. Порядок провадження у справах про адміністративні порушення Правил визначається законодавством про дорожній рух, Кодексом України про адміністративні правопорушення та Інструкцією по організації провадження у справах про адміністративні порушення правил, норм і стандартів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху. Адміністративна відповідальність за порушення правил настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до чинного законодавства кримінальної відповідальності.

Про вчинення порушення правил працівник міліції згідно із ст.255 КпАП України складає протокол, роз'яснює порушникові його права і обов'язки у відповідності зі ст.268 КпАП України і вручає йому відривну пам'ятку. У випадках, прямо передбачених законодавством, протокол про адміністративне правопорушення можуть складати також службові особи інших державних органів, представники громадських організацій і органів громадської самодіяльності. Якщо порушення вчинено кількома особами, то протокол складається на кожного порушника.

Якщо порушник оспорює стягнення, що на нього накладається на місці вчинення правопорушення, вимагає залучення до розгляду справи адвоката, перекладача, так само як і в разі несплати ним штрафу на місці події, складається протокол, і провадження у справі здійснюється в порядку, передбаченому КпАП України.

У разі вчинення особою порушення правил, яке у встановленому порядку оформлюється протоколом, у водія вилучається посвідчення водія на строк до винесення постанови по справі та сплати порушником штрафу, що фіксується в талоні до посвідчення водія, який останньому повертається. Якщо посвідчення водія вже було вилучено при оформленні попереднього правопорушення, до винесення постанови у справі та сплати порушником штрафу, вилучається талон до посвідчення водія. Порушнику видається тимчасовий ; дозвіл (на 30 діб) на право керування, куди переносяться відмітки про всі вчинені правопорушення. Відповідно до ч. 5 ст.265 КпАП (України в разі відсутності у порушника посвідчення водія або талону до нього (після його запровадження) транспортний засіб порушника може бути затриманий до сплати ним штрафу. ; Військовослужбовці і призвані на збори військовозобов'язані, а також особи рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ несуть відповідальність за порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, на загальних підставах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Облік та аналіз дорожньо-транспортних подій. Адміністративна відповідальність за порушення правил, норм і стандартів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок