Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Удосконалення механізмів контролю у сфері обігу підакцизних товарів

Удосконалення механізмів контролю у сфері обігу підакцизних товарів

Назва:
Удосконалення механізмів контролю у сфері обігу підакцизних товарів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,37 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Аналіз проблемної ситуації у сфері обігу підакцизних товарів свідчить про теоретичні та практичні проблеми щодо створення автоматизованої системи контрольно-попереджувального моніторингу в зазначеній сфері. З одного боку, нині практично відсутні науково-дослідні розробки зазначених проблем, з іншого – відсутність комплексної системи контролю в сфері обігу підакцизних товарів сприяє вчиненню ухилень від оподаткування та тінізації відносин у даній сфері. Розв’язанню зазначених проблем, на нашу думку, може сприяти розробка та впровадження всебічно вивіреної і науково обгрунтованої автоматизованої системи контрольно-попереджувального моніторингу в сфері обігу підакцизних товарів (далі – АСКПМ), яка складається з підсистеми спеціального декларування руху всіх видів підакцизних товарів і підсистеми ідентифікації щодо виявлення фальсифікації алкогольної та тютюнової продукції.

Упровадження першого елемента зазначеної системи може зустріти опір суб’єктів підприємницької діяльності і потребує особливої уваги в процесі її розробки. Другий – повинен зацікавити добропорядних виробників-підприємців, оскільки сприятиме захисту їх продукції від підробки та усуне будь-яку можливість реалізації фальсифікованої продукції під їх торговою маркою.

Підсистема декларування руху підакцизних товарів має особливу (спеціальну) мету – самодокументування руху підакцизних товарів їх виробниками та іншими суб’єктами підприємницької діяльності в цій сфері. Елементом зазначеного механізму повинна бути спеціальна декларація про рух підакцизного товару, яка складається в електронному вигляді. З метою уникнення збільшення непродуктивного документообігу цей документ за своєю функціональною сутністю може стати універсальним, тобто об’єднати в собі ряд первинних документів, що обслуговують рух товарно-матеріальних цінностей. Перед здійсненням певної господарської операції, наприклад, поставки спирту на лікеро-горілчаний завод, постачальник сировини зобов’язується здійснити декларування, тобто використати наданий йому спеціальний програмно-апаратний комплекс (надалі – ПАК) або передати електронну версію декларації представнику податкового органу за місцем відвантаження сировини. В одному випадку постачальник сам вводить інформацію в електронному вигляді на магнітному або оптичному носії в ПАК, де вона зчитується, друкується на паперовому носії, з відповідною поміткою, констатуючи факт декларування, дату та час. В іншому – за постачальника цю операцію виконуватиме представник податкового органу.

Віддрукована декларація на паперовому носії повинна бути обов’язковим і єдиним супроводжуючим підакцизний товар документом. Щодо електронного варіанта декларації, то після зчитування її з носія під час друку на паперовий носій ПАК одночасно, використовуючи засоби зв’язку, направляє задекларовану інформацію в базу даних АСКПМ ДПА України. Тільки після цього сировина підлягає поставці замовнику – виробнику лікеро-горілчаної продукції. Виробник перед прийняттям сировини повинен також здійснити декларування зазначеної операції за вищевикладеним порядком.

Декларування передачі готової продукції на склад і далі, наприклад суб’єктам оптової чи роздрібної торгівлі, також повинне здійснюватися відповідно до запропонованого механізму щодо кожної господарської операції в процесі руху підакцизних товарів і матиме значення для здійснення ефективного контролю за сплатою податкових платежів.

На перший погляд, процедура декларування є складною для суб’єктів підприємницької діяльності, але апаратно-програмне забезпечення, яке повинне супроводжувати даний процес, не тільки зробить цю процедуру простою й нетрудомісткою, а й призведе до спрощення обслуговування суб’єктами підприємницької діяльності задіяних процесів документообігу завдяки уніфікації документів, супроводжуючих товар в єдиний універсальний документ та введення ПАК. Крім цього, запровадження системи спеціального декларування господарських операцій надасть можливість удосконалити нормативно-правову базу у сфері обігу підакцизних товарів шляхом скорочення кількості та уніфікації існуючих нормативно-правових актів.

Таким чином, під спеціальним декларуванням ми розуміємо законодавчо врегульовану процедуру, що передбачає надання декларації встановленої форми про намір здійснити конкретну визначену контрольовану державою господарську операцію, пов’язану з рухом підакцизних товарів, яка матиме статус товаросупроводжувального документа та включатиметься до бази даних відповідної АСКПМ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Удосконалення механізмів контролю у сфері обігу підакцизних товарів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок