Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Удосконалення криміналістичних обліків для успішної роботи органів дізнання та досудового слідства

Удосконалення криміналістичних обліків для успішної роботи органів дізнання та досудового слідства

Назва:
Удосконалення криміналістичних обліків для успішної роботи органів дізнання та досудового слідства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,97 KB
Завантажень:
27
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Ефективність розслідування злочинів залежить від якості та кількості криміналістичної інформації, її доступності для слідчих та осіб, які провадять дізнання. До цієї інформації в першу чергу належать фактичні дані, які знаходяться у причинному зв’язку з подією злочину і характеризують спосіб його скоєння, предмети злочинного посягання, знаряддя злочину, про особу злочинця та інші криміналістично значимі обставини. Для отримання такої інформації в багатьох випадках першочергове значення має криміналістична реєстрація, куди входять різноманітні види криміналістичних обліків, які відрізняються даними, що фіксуються засобами і формами їх фіксації та систематизації. Методи реєстрації в боротьбі зі злочинністю використовувались досить давно, проте спочатку це були такі міри, як таврування та калічення. Наукове формування криміналістичної реєстрації було розпочато в кінці ХІХ ст. французьким криміналістом А. Бертильоном, який розробив антропологічний метод реєстрації злочинів. У подальшому була доказана можливість використання дактилоскопічної реєстрації (В. Гершель, Г. Фолдс, Ф. Гамільтон). У Росії дактилоскопічна форма обліку була введена у 1905 р.

Сьогодні в рамках криміналістичної реєстрації використовується близько трьох десятків обліків, які можна класифікувати за трьома основними напрямами: оперативно-довідкові, криміналістичні та довідково-допоміжні. У сучасних умовах необхідно розробити, на нашу думку, такі системи обліку, в яких би поєднувались дані дактилоскопічних обліків з іншими даними реєстрації. Питанням автоматизації дактилоскопічних обліків та шляхам їх вдосконалення був присвячений міжнародний науково-практичний семінар, проведений Державним науково-дослідним експертно-криміналістичним центром МВС України в кінці 2001 року. У роботі семінару брали участь учені та практичні працівники України, Росії, Білорусії, Німеччини, зокрема провідні вчені Національної академії та інститутів МВС України, Академії ДПС України, експертних закладів.

У рамках криміналістичних обліків використовується інформація, яка характеризує спосіб скоєння злочинів, осіб, зниклих безвісти, невпізнані трупи, сліди рук та сліди знарядь зламування та інструментів із місця події, підроблені гроші та документи, виготовлені поліграфічними засобами та інші дані. Облік слідів пальців рук, вилучених із місць нерозкритих злочинів та осіб, взятих міліцією на облік, ведеться в експертно-криміналістичних підрозділах МВС і відділах криміналістичного розшуку та об’єднує карточки з фотознімками слідів пальців рук і їх фрагментів, вилучених із місць нерозкритих злочинів, а також дактилоскопічні карти осіб, взятих міліцією на облік. З його допомогою можна встановити факт залишення слідів одною особою в різних місцях подій, що може бути підставою для об’єднання кримінальних справ у загальне провадження. Такі сліди перевіряються за дактилоскопічною картотекою. Облік підроблених грошей та документів, виготовлених поліграфічними засобами, ведеться у формі колекцій зразків підроблених об’єктів, їх фотокопій разом з негативами, бланків, виготовлених з допомогою типографських літер, кліше, поліграфічних засобів та іншої техніки. Алфавітно-дактилоскопічний облік використовується у формі взаємозв’язаних алфавітних та дактилоскопічних картотек, на осіб, які скоїли злочин або які знаходяться в розшуку. В алфавітній карточці вказуються демографічні дані, відомості про судимість, арешти, затримання, дактилоскопічна формула та відбиток вказівного пальця правої руки.

На семінарі ряд доповідей було присвячено проблемам та перспективам використання автоматизованих дактилоскопічних систем у боротьбі зі злочинністю шляхом їх удосконалення, правовому регулюванню та ефективності криміналістичних обліків.

Для розробки раціональних рекомендацій з найбільш повного використання можливостей криміналістичних обліків повинні бути вивчені різноманітні системи, скоординовані розробки, які впроваджуються в правоохоронних органах та закладах експертизи, налагоджений обмін інформацією, зокрема з податковими органами. Криміналістичні обліки мають практичне значення не тільки для пошуку злочинців, зниклих безвести осіб, впізнання трупів, але й для вдосконалення доказової бази при вирішенні органами розслідування всіх завдань, в тому числі про відшкодування завданої шкоди і встановлення умов, які полегшували скоєння злочину.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Удосконалення криміналістичних обліків для успішної роботи органів дізнання та досудового слідства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок