Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Удосконалення інституту делегування повноважень органів місцевого самоврядування: проблеми і практика застосування

Удосконалення інституту делегування повноважень органів місцевого самоврядування: проблеми і практика застосування

Назва:
Удосконалення інституту делегування повноважень органів місцевого самоврядування: проблеми і практика застосування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,41 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Однією із форм відносин у територіальній організації влади в Україні є делегування повноважень і функцій від органів державної виконавчої влади до органів місцевого самоврядування. Вона передбачена в Законі України „Про місцеве самоврядування в Україні” [3], але досвід застосування цього інституту лише перевищує 10 років, що можна вважати лише етапом становлення. Водночас необхідність реформування місцевого самоврядування, подальшого розвитку процесів децентралізації влади вимагає удосконалення правових форм їхнього здійснення. На сьогодні інститут делегування функцій і повноважень в Україні ще не набув розвинених форм, як це має місце в західних країнах, де він впроваджений уже багато років і, відповідно, набуто певний досвід, відображений у правових формах, що дозволяють ефективно застосовувати його на практиці. Таким чином, необхідність розвитку й удосконалення форм відносин держави і місцевого самоврядування ставлять певні вимоги щодо відповідних правових форм, методів і засобів, які могли б забезпечити ефективність діяльності держави на шляху подальшого розвитку місцевого самоврядування.

Питання про делегування повноважень і функцій розглядаються у роботах з проблематики місцевого самоврядування, а також при розгляді питань досвіду іноземних країн у цій сфері цілим рядом авторів. Проте ці питання ще не ставали предметом спеціального дослідження і часто висвітлюються на сторінках періодичних видань. Із аналізу цих робіт можна зробити висновок, що полем для подальших досліджень є питання більшого обґрунтування правового закріплення цього інституту, застосування досвіду іноземних країн з метою удосконалення чинного законодавства про місцеве самоврядування в Україні.

Мета статті полягає у дослідженні як самого інституту делегування функцій і повноважень, який закріплено в законодавстві України, так і іноземного досвіду, та синтезацію їх в єдиних висновках про можливості його застосування в Україні і внесення конкретних пропозицій щодо удосконалення чинного законодавства.

Законодавством України повноваження органів місцевого самоврядування можна поділити на власні і делеговані. Правову основу останніх складають положення ч. 3 і 4 ст. 143 Конституції України, в яких містяться основні положення щодо делегування повноважень: а) органам місцевого самоврядування можуть надаватися законом окремі повноваження органів виконавчої влади; б) держава фінансує здійснення цих повноважень у повному обсязі за рахунок коштів Державного бюджету України або шляхом віднесення до місцевого бюджету у встановленому законом порядку окремих загальнодержавних податків, передає органам місцевого самоврядування відповідні об’єкти державної власності; в) органи місцевого самоврядування з питань здійснення ними повноважень органів виконавчої влади підконтрольні відповідним органам виконавчої влади [1]. Звідси випливає, що предметом відання делегованих повноважень є питання загальнодержавного та місцевого значення, віднесені законом до відома органів державної влади, але передані до відома органів місцевого самоврядування з метою більш ефективного їхнього виконання.

Закон України „Про місцеве самоврядування в Україні” визначає делеговані повноваження як „повноваження органів виконавчої влади, надані органам місцевого самоврядування законом, а також повноваження органів місцевого самоврядування, які передаються відповідним місцевим державним адміністраціям за рішенням районих, обласних рад” [3]. Таким чином, у згаданих актах йдеться про делегування лише повноважень, але не функцій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Удосконалення інституту делегування повноважень органів місцевого самоврядування: проблеми і практика застосування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок