Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Трансакції та їхнє правове регулювання

Трансакції та їхнє правове регулювання

Назва:
Трансакції та їхнє правове регулювання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,88 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Розвиток суспільних відносин та їхнє якісне правове регулювання залежить від основоположних засад, що формують цілі, предмет і методи їхнього дослідження. Для здійснення таких завдань, а в нашому випадку дослідження фінансових трансакцій, що здійснюються через світову мережу Інтернет, необхідно узагальнення різних поглядів стосовно даної проблематики та визначення власних концептуальних засад, які б, з одного боку, викликали дискусію у наукових колах, що дозволило б сформулювати наукові пропозиції, а з іншого – розробити економічно обґрунтовані проекти нормативно-правових актів для ефективного правового регулювання фінансових трансакцій, що здійснюються через світову мережу Інтернет та їхнє оподаткування.

Для дослідження поняття „трансакція” необхідно проаналізувати його трактування у різних джерелах. У словнику української мови подано таке визначення поняття „трансакції” – операція-угода (політична, юридична), що супроводжується взаємними поступками; фінансова трансакція переведення банком коштів з одного рахунку на інший також і за кордон; інформація в електронній формі про окрему операцію, здійснену з використанням платіжної картки (завантаження та перезавантаження картки, одержання готівкових коштів, оплата товарів і наданих послуг) [1].

Таким чином, досліджувана категорія за цим визначенням у широкому значенні є близькою до таких понять, як „операція”, „угода” і охоплює широке коло суспільних відносин, а у вузькому значенні може вживатись як переведення коштів банком чи як інформація про використання платіжної картки.

У науковій літературі поняття „трансакція” є базовою одиницею аналізу в теорії трансакційних витрат поряд із актом економічної взаємодії та угодою. Категорія трансакції використовується в широкому розумінні та вживається для позначення обміну як товарами, так і юридичними зобов’язаннями, угод як короткострокового, так і довгострокового характеру, таких, що потребують як детального документального оформлення, так і укладених просто на договірних засадах. Затрати та втрати, якими може супроводжуватися така взаємодія, отримали назву трансакційних витрат [2].

У словнику дефініцій також дається визначення трансакції:

1. Погодження (політичне, юридичне тощо), яке супроводжується взаємними поступками.

2. У банківській справі – інформація в електронній формі про окрему операцію, здійснену з використанням платіжної картки (завантаження та дозавантаження картки, одержання готівкових коштів, оплата товарів і надання послуг та інше) [3].

Наведені визначення деякою мірою ототожнюють трансакцію, що здійснюється з використанням мережі Інтернет з класичними угодами в цивільно-правовому розумінні.

Трансакція – це передача даних, а також переказ грошей [4]. Так визначено поняття трансакції в спеціалізованій літературі у мережі Інтернет і комп’ютерних технологіях.

Потрібно зазначити, що поняття трансакцій відсутнє у спеціалізованих енциклопедіях з юриспруденції, банківської справи, фінансів та економіки [5].

Поняття „трансакція” ввів Дж. Комонс у 1931 р. Він запропонував підхід до трансакції не як до простого обміну між індивідами, а як до обміну правами власності. Таке визначення дано Коммонсом внаслідок того, що інститути забезпечують поширення волі окремої людини за територію області, в межах якої вона може впливати на навколишнє середовище безпосередньо своїми діями, тобто за межами фізичного контролю і, відповідно, є трансакціями на відміну від індивідуальної поведінки як такої або від обміну товарами.

Отже, учений визначає трансакцію, як засоби, реалізовані в межах закону і звичаю, „відчуження і придбання правового контролю над товарами і працею, а також управління, що проводять при доставці товарів і послуг у напрямі до кінцевого споживача” [6]. У межах цього визначення Коммонс виділяє три ідеальні типи трансакцій: трансакції операції, управління і раціонування:

1) трансакція операції – служить для здійснення фактичного відчуження і привласнення прав власності і свобод, під час її здійснення необхідна взаємна згода сторін, заснована на економічному інтересі кожної з них. У трансакції операції дотримується умова систематичності відносин між контрагентами. Відмінною ознакою трансакції операції, на думку вченого, є не виробництво, а передача товару з рук у руки;

2) трансакція управління – у ній основним є відношення управління підкорення, яке припускає таку взаємодію між людьми, коли право ухвалювати рішення належить тільки одній стороні;

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Трансакції та їхнє правове регулювання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок