Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Теоретичні основи криміналістичного забезпечення слідчої діяльності

Теоретичні основи криміналістичного забезпечення слідчої діяльності

Назва:
Теоретичні основи криміналістичного забезпечення слідчої діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,95 KB
Завантажень:
28
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Сучасний етап державного будівництва в Україні супроводжується наявністю багатьох проблем, у тому числі у реформуванні системи досудового слідства. Реформаторські зусилля, спрямовані на створення нових правоохоронних структур і ліквідацію усталених, не завжди приносять користь. Альтернативою такої діяльності або її обґрунтуванням, на нашу думку, повинна виступати наукова розробка та реалізація концепцій, принципів, основ створення та функціонування правоохоронної системи у цілому та її складових частин, у тому числі слідчих органів. Маємо на увазі ідею теорії криміналістичного забезпечення слідчої діяльності. З погляду причинно-наслідкового зв’язку говоримо про теорію криміналістичного забезпечення слідчої діяльності не тому, що вона є, а навпаки – вважаємо, що вона повинна бути, оскільки існують поняття та терміни „криміналістичне забезпечення розслідування злочинів” та „слідча діяльність”, які дедалі більше знаходять розуміння та підтримку серед науковців та практиків.

Підставами теорії у своїй єдності виступають її передумови, які за своїм характером є базисними [4, c. 134], виражені на її мові, включені в її структуру, стали її „тканиною” [6, c. 99]. Відповідно, базисну основу теорії криміналістичного забезпечення слідчої діяльності складає комплекс її передумов, а саме – філософські методологічні основи, чинне законодавство й інші нормативні акти, здобуті нею емпіричні дані та результати дослідження загальної та спеціальних (або окремих) криміналістичних й інших теорій боротьби зі злочинністю.

Гносеологічна природа теоретичних передумов теорії криміналістичного забезпечення слідчої діяльності визначається знаннями, що входять у її зміст та виступають як результат і засіб наукового пізнання явищ, які складають предмет теорії криміналістичного забезпечення слідчої діяльності [5, с. 233]. Це можуть бути як безпосередньо криміналістичні знання, так і знання, що входять у зміст інших теорій (наприклад, теорії інформації, управління, загальної дидактики тощо). Інакше кажучи, теорія криміналістичного забезпечення слідчої діяльності акумулює відповідні знання, що виступають як її передумова. Але, не всі положення тієї або іншої теорії мають однаково важливе значення для формування теорії криміналістичного забезпечення слідчої діяльності, а лише ті, що є основними в даній теорії і дозволяють розробити на їхній базі відповідні концептуальні положення. Елементи теоретичного базису, отримані шляхом екстраполяції старих понять або у вигляді принципово нових положень, на базі яких були знайдені вихідні поняття та принципи, називаються теоретичними передумовами [7, с. 195–196].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Теоретичні основи криміналістичного забезпечення слідчої діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок