Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Теоретико-прикладні проблеми реалізації функції касаційного перегляду у справах щодо сплати податків та обов’язкових платежів

Теоретико-прикладні проблеми реалізації функції касаційного перегляду у справах щодо сплати податків та обов’язкових платежів

Назва:
Теоретико-прикладні проблеми реалізації функції касаційного перегляду у справах щодо сплати податків та обов’язкових платежів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,37 KB
Завантажень:
28
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Застосування законодавства з питань податків та інших обов’язкових платежів – важливий напрям у діяльності усієї системи правозастосовчих органів України. Особливе значення цій ділянці роботи приділяється в господарських судах, які, між іншим, мають у даній сфері чітко визначену і цілеспрямовану спеціалізацію. Реалізуючи функцію правосуддя господарський суд послідовно йде по шляху удосконалення як організаційних, так і функціональних засад розв’язання правових спорів цієї категорії. Зокрема, безперервно відбувається процес „відшліфовування” організаційних внутрішньосистемних і зовнішніх зв’язків, приймаються важливі керівні роз’яснення та утверджується практика розгляду справ з урахуванням новітніх тенденцій розвитку процесуального права.

Специфіку нинішнього періоду значною мірою відображають такі важливі фактори загальнодержавного значення, як підготовка і прийняття нового Господарського процесуального кодексу та податкового кодифікованого акта, підготовка до початку застосування нових Цивільного та Господарського кодексів, а також реформаторські зміни у суміжних сферах суспільних відносин.

Центральною „статутною” функцією Вищого господарського суду України є функція касаційного перегляду судових рішень. На шляху її реалізації ВГСУ, опановуючи нову модель касації, послідовно нарощує організаційний та кадровий потенціал, виходячи із необхідності на належному рівні забезпечувати усіх суб’єктів господарського обороту високоякісними „послугами” у сфері правосуддя, насамперед, у забезпеченні права на швидкий та неупереджений розгляд правових спорів, права на судовий захист, права на доступ до правосуддя [4, с. 10; 5, с. 254–255].

Вищий господарський суд України є не тільки суто касаційною інстанцією. Здійснюючи перегляд судових рішень, він одночасно виконує значну організаційну функцію. Так, завершивши власну внутрішню структурну спеціалізацію, ВГСУ проводить активну роботу з запровадження спеціалізації у апеляційних і місцевих судах. Це можна спостерігати при створенні в них спеціальних колегій з розгляду податкових справ, орієнтиром діяльності яких виступає відповідна Судова палата з розгляду справ, що виникають з податкових та інших відносин, пов’язана із державним регулюванням діяльності господарюючих суб’єктів як касаційна інстанція. Дана тенденція, підтримана з боку суддів, податкових та інших правоохоронних органів, конструктивно сприймається всіма учасниками процесу.

У найближчій перспективі вбачається упорядкування усіх підрозділів відповідної спеціалізації в цілісний комплекс з узагальнення практики, ведення статистики та здійснення співпраці з питань методологічного забезпечення. Від збалансованості роботи зазначених підрозділів судової системи з певної спеціалізації значною мірою, як відомо, залежить розвиток правозастосовчої практики, включаючи мінімізацію наслідків неузгодженості чинного законодавства.

Що ж стосується Вищого господарського суду України щодо поширення проявів „стрибкової касації” [2, с. 79; 5, с. 256], то, з одного боку, ВГСУ реалізував лінію на послідовне та методологічне роз’яснення нового порядку перегляду судових рішень вищою судовою інстанцією на чітке спрямування правозастосовчого процесу, а з іншого – утримував кількісний та якісний баланс у питаннях прийняття до провадження та розгляду справ, не допускаючи надмірного перевантаження верхнього рівня судової системи. У зв’язку з зазначеним не можна не згадати про невідкладну потребу щодо законодавчого закріплення правила про обов’язковість послідовності апеляційного та касаційного перегляду справ, на що неодноразово зверталась увага у юридичній літературі [2, с. 79; 4, с. 11] і на загальнодержавному рівні. Але проблема існує і потребує вирішення. Це вказує на актуальність і важливість проведення дослідження. Автор намагається розглянути актуальні питання, що виникають на практиці при розгляді судових спорів щодо сплати податків та обов’язкових платежів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Теоретико-прикладні проблеми реалізації функції касаційного перегляду у справах щодо сплати податків та обов’язкових платежів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок